ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Ford Fiesta: limitovaná verze Sport a nový motor 1.4 TDCi
3. října 2010

reklama
Ford Fiesta Sport, to je název nové limitované edice, která od října zatraktivnila nabídku oblíbeného modelu. Za 294 900 Kč nabízí například patnáctipalcová litá kola, přední mlhovky nebo zatmavená zadní skla.

Ford Fiesta Sport, to je název nové limitované edice, která od října zatraktivnila nabídku oblíbeného modelu. Za 294 900 Kč nabízí například patnáctipalcová litá kola, přední mlhovky nebo zatmavená zadní skla.

Jinak vychází Fiesta Sport z výbavy Trend, proti níž stojí o 20 000 Kč víc. Trend zahrnuje ve standardu mimo jiné klimatizaci, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky ovládaná přední okna, palubní počítač, posilovač řízení, kožený volant s výškovým i podélným nastavením, přední airbagy nebo rádio s CD/MP3 přehrávačem.

Limitovaná edice Ford Fiesta Sport je k dostání pouze s pětidveřovou karoserií a dvěma benzinovými motory. Základní provedení za 294 990 Kč obsahuje silnější ze dvou variant motoru 1.25, verzi s výkonem 60 kW. Příplatek 20 000 Kč znamená silnější čtrnáctistovku s výkonem 71 kW.

Nové vydání ceníku obsahuje také motor 1.4 TDCi po přechodu na emisní normu Euro 5. Slabší ze dvojice dieselů byl poslední, který Fiesta dosud nabízela s normou Euro 4. Modernizace přinesla zvýšení výkonu o 1 kW na 51 kW, o setinu lepší zrychlení z 0 na 100 km/h (14,8 s) a o desetinu litru nižší kombinovanou spotřebu (4,1 l). Konzumace nafty se snížila hlavně ve městském provozu (z 5,3 na 4,8 l), mimo město naopak spotřeba o desetinu stoupla (na 3,6 l). Přechod na emisní normu Euro 5 a přidání filtru pevných částic znamená zdražení motoru o 3000 Kč. Nejlevnější pětidveřová Fiesta 1.4 TDCi (třídveřová verze tento motor nemá v ceníku) ve výbavě Trend přijde na 353 190 Kč. Vzhledem k tomu, že motor není v akční nabídce, tak jde vzhledem ke konkurenci o cenu vysokou.

Nejlevnější třídveřová Fiesta s motorem 1.25/44 kW v základní výbavě Ambiente přijde na 219 990 Kč, pětidveřové provedení stojí o 15 000 Kč víc.

Ceny, standardní i příplatkové výbavy pětidveřové Fiesty stejně jako technická data, barvy nebo fotografie, nárazové testy i statistiky prodeje najdete v sekci Autodata po kliknutí zde (třídveřový model zde). Obě verze si můžete porovnat s konkurenty podle více než 200 libovolně zvolených parametrů.

Podrobný test pětidveřového Fordu Fiesta objevíte v sekci Autoblok nebo po kliknutí zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama