ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Fiat Tipo dostal nové výbavové verze. Kvůli tomu navíc zdražil
24. května 2019

reklama
Laciný sedan, hatchback i kombi nyní koupíte ve dvou nových výbavách nazvaných Street a Mirror. Ty přidali oproti předcházejícím verzím některé prvky navíc. I proto jsou nyní dražší. Nárůst ceny ale není až zas tak zásadní.

S postupujícím jarem u Fiatu proměnili ceník, konkrétně se změnily názvy dvou výbav. Verze Pop a Plus přestaly existovat, místo nich nastoupily varianty Street a Mirror. Ty přichází nejen s novým a zřejmě více lákavým názvem, ale s některými prvky, se kterými se předtím nepočítalo. Změny se týkají všech karosářských verzí, pojďme si je tedy podrobně probrat.

Sedan Fiat Tipo ve verzi Street stojí nejméně 294 000 korun. To je o 12 tisíc korun víc než v odcházející variantě Pop. Jenže Street přidává navíc ztmavená okna vzadu, kola z lehké slitiny a LED pro denní svícení. Základní cena se týká motoru 1.4. S motory 1.3 MultiJet vyjde auto v této výbavě na 360 900 korun (o 11 tisíc dráž) a s motorem 1.6 Multijet na 389 900 Kč, to znamená o 12 tisíc víc.

Varianta Mirror nabízí oproti výbavě Plus navíc kola z lehké slitiny, LED denní svícení, mlhové světlomety s přisvěcováním do zatáček a 7" palcový displej na středovém panelu místo pětipalcového. V základu vyjde na 325 900 korun, což je o 14 tisíc korun dráž. Jde opět o motor 1.4. Kompletní ceník Fiatu Tipo v provedení Sedan najdete zde.

Stejné změny ve výbavě se odehrály i u hatchbacku. Ten s motorem 1.4 vyjde na 323 900 korun, což je o 12 000 korun víc než dříve. Řeč je o verzi Street, se kterou dostanete silnější motor 1.4 T-Jet za 361 900 korun (+12 000 Kč), jednotku 1.3 Multijet za 389 900 korun a 1.6 Multijet za 418 900 korun. V obou případech jde také o dvanáctitisícové navýšení. Varianta Mirror začíná na 353 900 korunách s motorem 1.4 a u ní se počítá se všemi jednotkami se zvýšením ceny o 14 tisíc korun. Kompletní ceník Fiatu Tipo hatchback najdete pod tímto odkazem.

Nakonec tu máme kombi, u kterého Street i Mirror přináší stejné změny. Auto se s motorem 1.4 ve verzi Street nabízí za 351 900 korun. Ve variantě Mirror s jedna-čtyřkou za 382 900 korun. V případě Streetu jde o navýšení 12 tisíc pro všechny motory, v případě Mirroru ještě o dva tisíce víc. Kompletní ceník Fiatu Tipo kombi se skrývá pod tímto odkazem.

Fiat Tipo hatchback je levné a poměrně prostorné auto. Jak je na tom ve srovnání s Hyundai i30, Kiou Ceed a o poznání dražším Volkswagenem Golf. To jsme řešili v porovnání, které je dostupné tady.

Šetříte? Podívejte se na nejlevnější hatchbacky na českém trhu do 350 000 korun. Jejich výpis je zde.

Autor: Jan Markovič

reklama
21. srpna 2017
Test Hyundai i30
Test oblíbeného hatchbacku Hyundai i30 jsme rozšířili o zkušenosti s variantou 1.6 CRDi ve středním výkonu 81 kW. Jde o celkem kultivovaný motor. Jak se dočtete v recenzi, jeho spotřeba nás ale až zas tak neoslnila.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i30
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Honda HR-V dostala nový benzinový turbomotor. Stojí 689 900 Kč
Honda rozšířila nabídku motorů u svého malého SUV HR-V. Nově je v nabídce výkonný turbomotor 1.5 VTEC. Dostupný je s manuální i automatickou převodovkou a také ve zcela nové výbavě.
Nissan mění ceníky u všech svých modelů. Došlo i ke zlevnění
Japonská automobilka vzala jarní úklid opravdu z gruntu. Zatímco některé vozy jsou dostupnější než dříve, u jiných došlo ke zdražení až o desítky tisíc.
reklama
Seat Leon přišel o verzi na plyn. Místo toho dostal výkonný turbodiesel
Španělský hatchback a kombi už nekoupíte s motorem schopným spalovat stlačený zemní plny. České zastoupení značky vyřadilo nejen motor 1.5 TGI, ale také jedinou variantu s pohonem všech kol 2.0 TDI 4WD DSG. Přibyl ale zajímavý turbodiesel.
Ford Kuga zamíchal výbavami. V nabídce se objevily i nové motory
Před pár dny Ford ukázal novou generaci modelu Kuga. Odcházející ale zaznamenala několik zajímavých změn v ceníku. Kromě zkrácení výbav a speciální akční nabídky přibyly také dva motory. Čtěte podrobnosti.
Velké změny u Nissanu Qashqai: Benzinové motory zlevnily, naftové zdražily
Jedno z nejoblíbenějších SUV v Evropě i na českém trhu zásadně mění svůj ceník. Nejenže přišlo hned o několik motorizací, které se prodávaly v předchozím ročníku, ale změnily se i ceny jako takové. Značka evidentně tlačí na prodeje zážehových motorů.
Toyota Yaris jezdí v novém ročníku. Zahodila některé motory, má novou výbavu
Na českém trhu se už nabízí malý hatchback Toyota Yaris v modelovém provedení 2020. To znamená změnu nabídky motorizací, vybrané jednotky zahodily třídveřové i pětidveřová verze. K dispozici je také nová výbava. Nějakou dobu se ale bude současně prodávat ještě starší verze 2019.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama