ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Evropským autem roku 2015 se stal s převahou Volkswagen Passat
2. března 2015

reklama
Nová generace Volkswagenu Passat zvítězila s velkým náskokem v prestižní anketě o evropské auto roku 2015 vyhlášené v Ženevě. Získala 340 bodů, na druhém místě se umístil Citroën C4 Cactus (248) a třetí skončil Mercedes třídy C (221 bodů).

Už počtvrté za sebou se výsledky finálového kola ankety o evropské auto roku vyhlašovaly den před zahájením ženevského autosalonu v prostorách výstaviště. Do soutěže bylo nominováno 31 letošních novinek, z nichž sedm postoupilo do finálového kola. Tam chyběla Škoda Fabia, české auto roku 2015 (podrobnosti o jeho volbě se dočtete zde).

Evropského hlasování se zúčastnilo 58 novinářů z 22 zemí včetně České republiky. Výsledky se vyhlašovaly postupně podle abecedního pořadí zemí, které měly zastoupení v porotě, a od začátku se do čela dostal Volkswagen Passat. Postupně si vybudoval náskok více než stovky bodů.

Kompletní pořadí finálového kola si můžete prohlédnout níže:

1. Volkswagen Passat                  340 bodů

2. Citroën C4 Cactus                    248 bodů

3. Mercedes C                             221 bodů

4. Ford Mondeo                           203 bodů

5. Nissan Qashqai                       160 bodů

6. BMW 2 Active Tourer                154 bodů

7. Renault Twingo                         124 bodů

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich české ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti.

Volkswagen Passat navázal na vítězství dalších modelů značky v předchozích letech. V roce 2013 zvítězila aktuální generace kompaktního modelu Golf a v roce 2010 malý hatchback Polo. Loni bral vítězství Peugeot 308.

Český zástupce v porotě, Tomáš Hyan z časopisu Automobil revue, hlasoval podobně jako většina žurnalistů a také on zvolil vítězem Volkswagen Passat.

Úspěch v letošním ročníku slavila zejména automobilová střední třída, jejíž tři zástupci (Passat, Mondeo a třída C) se vešli do nejlepší čtveřice Nabízíme srovnání těchto vozů s karoseriemi kombi a oblíbenými naftovými motory. Podívejte se zde.

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Volkswagen Passat
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama