ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Nejúspornější víceúčelové vozy (MPV) rodinné velikosti
27. září 2015

reklama
Šest aut kategorie MPV a rodinné velikosti spotřebuje podle výrobcem udávaných údajů méně než čtyři litry nafty na každých sto kilometrů. Dalších sedm modelů se s konzumací vejde do 4,1 l/100 km. Přivážíme jejich přehled.

Tentokrát přivážíme přehled nejúspornějších vozů kategorie MPV, tedy víceúčelových vozidel - a to od nižší střední třídy, kterou bereme jako rodinnou velikost. Právě vyšší spotřeba paliva patřila donedávna mezi argumenty, proč si auta této třídy nepořizovat. Jenže nejnovější z nich už se dostaly na hodnoty blížící se hatchbackům nebo kombíkům.

Třináct nejúspornějších rodinných MPV si aktuálně podle údajů výrobce řekne od 3,6 do 4,1 l nafty na každých 100 km. Tady jsou:

Vůči papírovým hodnotám spotřeby paliva budeme po podvodech koncernu Volkswagen při měření emisí oxidů dusíku ještě obezřetnější než dříve, přesto jde zatím o nejobjektivnější zdroj, podle něhož se dá konzumace jednotlivých aut porovnat. Z vlastní zkušenosti navíc víme, že u většiny aut se po jejich zajetí dá lehkou nohou udávaných čísel dosáhnout.

Mercedes B 180 d BlueEFFICIENCY    od 3,6 l

BMW 2 Active Tourer 216d                       3,8 l

Citroën C4 Picasso 1.6 BlueHDI              3,8 l (na snímku)

BMW 2 Gran Tourer 216d                        3,9 l

Citroën Grand C4 Picasso 2.0 BlueHDI    3,9 l

Volkswagen Golf Sportsvan 1.6 TDI          3,9 l

Dacia Lodgy 1.5 dCi                               4,0 l

Fiat 500L Living 1.3 MultiJet MTA             4,0 l

Ford C-MAX 1.5 TDCi                              4,1 l

Opel Zafira Tourer 1.6 CDTI                      4,1 l

Peugeot 5008 1.6 BlueHDI                      4,1 l

Renault Scénic (i Grand) 1.5 dCi              4,1 l

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti.

U každého modelu jsme do hitparády vybrali pouze nejúspornější verzi, i když některé z nich by se do spotřeby 4,1 l vešly ve více variantách motorů. Do článku jsme nezařadili hybridní automobily, které kombinují motory na benzin nebo naftu s elektromotory a umí si samy vyrábět a ukládat elektřinu. Jde totiž o drahé technologie, které se v Česku prodávají jen minimálně.

Všechna auta v našem přehledu spalují naftu. Nejúspornějším benzinovým MPV rodinné velikosti je Fiat 500L Living s tříválcovým turbomotorem 0.9 TwinAir a spotřebou 4,8 l naturalu na každých 100 km.

Nejživějším rodinným MPV na naftu se spotřebou do 4,1 l na 100 km je Mercedes B 220 d, který dosahuje rychlosti 100 km/h z místa během 8,3 s.

reklama
14. září 2013
Test Citroën C4 Picasso
Nový Citroën C4 Picasso jsme dosud testovali pouze v okolí portugalského Lisabonu. Jak ovlivnily náš náhled na zajímavou novinku první jízdy v okolí Prahy - navíc ve verzi s automatiovanou převodovkou místo manuální?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Citroën C4 Picasso
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama