ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších SUV na českém trhu
19. března 2017

reklama
Deset nejlevnějších aut kategorie SUV na českém trhu se vejde do 400 tisíc korun. Dokonce bychom si mohli za tuto částku vybírat mezi třinácti modely. Suverénně nejlevnějším autem s vizáží offroadu na českém trhu zůstává Dacia Duster.

Přibývající množství aut v čím dál oblíbenější kategorii SUV má jednu výhodu. Díky zvyšující se konkurenci nerostou ceny. Ty zůstávají u nejlevnějších aut s vizáží offroadů podobné jako před třemi lety.

Přesto se dílčí změny dějí. Z nejlevnější desítky například vypadla Škoda Yeti. Její základní cena se zvýšila i proto, že nová generace Yetiho, která se začne prodávat ještě letos, bude mnohem větším a tudíž dražším autem. Mezi nejmenší a nejlevnější SUV později dorazí zcela nový model od Škody, který zatím nemá ani jméno.

Podívejte se tedy na deset aktuálně nejlevnějších SUV na českém trhu:

Dacia Duster              od 249 900 Kč

Nissan Juke                    289 000 Kč

Citroën C4 Cactus           309 900 Kč (na snímku)

Renault Captur                309 900 Kč

Peugeot 2008                 330 000 Kč

Fiat 500X                        339 900 Kč

Opel Mokka X                  377 900 Kč

Kia Soul                         384 980 Kč

Mitsubishi ASX               369 000 Kč

Suzuki Vitara                  386 700 Kč

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 17. 3. 2017.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky na výbavu, i když některé modely by se do první patnáctky vešly s více motory nebo stupni výbav. Přehled všech 71 variant s cenou do 400 tisíc korun si můžete prohlédnout zde.

Všechna auta za ceny uvedené v žebříčku disponují pohonem přední nápravy. Většina z nich ale zároveň pohon 4x4 v dražších provedeních nabízí. Výjimkami jsou SUV francouzských značek nebo Kia Soul. jedná Dacia Duster by se mezi TOP10 dostala i s verzí s pohonem všech kol.

Do našeho přehledu se vešla SUV dvou velikostí, která se označují jako malá a kompaktní, tedy rodinná.

reklama
6. října 2014
Test Citroën C4 Cactus
Testoval jsem Citroën C4 Cactus s nejslabším motorem 1.2 PureTech/60 kW a prostřední výbavou Feel s několika příplatkovými prvky. Vyzkoušel jsem ho na všech typech silnic nejrůznějšími jízdními styly. Jak obstál?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Citroën C4 Cactus
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

10 nejlevnějších SUV s pohonem všech kol
Deset nejlevnějších aut kategorie SUV s pohonem všech kol stojí přibližně stejně jako před dvěma lety. Zatímco ostatní nová auta zdražují, tento segment si díky sílící konkurenci ponechává stejnou cenovou hladinu.
Deset nejlevnějších rodinných hatchbacků a liftbacků
Loni bylo období, kdy se žádný z nových pětidveřových hatchbacků a liftbacků nižší střední třídy nedal pořídit za méně než 300 tisíc korun. Letos se situace zlepšila a pod tuto hranici lze pořídit tři různé modely.
reklama
Registrace nových automobilů: Překvapivým skokanem února je Renault
Únorové registrace aut se oproti loňsku zvýšily, ale pouze o necelých šest procent. Lídrem zůstává Škoda s podílem 29,23 %, skokanem měsíce je Renault, který v lednu z „top ten“ vypadl a nyní se vrací na páté místo.
Deset nejlevnějších pětidveřových malých aut a miniaut s klimatizací
Nejlevnějším malým nebo mini hatchbackem s pětidveřovou karoserií a klimatizací je Dacia Sandero. Požadavky splňuje už za 200 900 korun. Deset nejdostupnějších aut této kategorie se vejde do 236 tisíc korun.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama