ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších nových rodinných kombíků
23. července 2017

reklama
Už jen osm nových rodinných kombíků se dá pořídit za méně než 400 tisíc korun. Ještě před rokem se přitom pod tuto hranici v pohodě vešla kompletní desítka.

Rodinnými kombíky rozumíme vozy od nižší střední třídy, tedy auta začínající přibližně na délce 4,5 metru. Nepočítáme do nich o třídu menší malé vozy (Škoda Fabia Combi, Renault Clio Grandtour, Mini Clubman). 

Kombíky nižší střední třídy patří mezi Čechy k nejvyhledávanějším novým autům, většinou tedy jde o tahouny prodejních čísel jednotlivých značek. Dlouho se této kategorii zdražování nevyhýbalo, ale poté, co se po faceliftu začátkem roku výrazně zvedla první cena Škody Octavia Combi (byť s ní souviselo výrazné navýšení standardní výbavy), začala zdražovat i většina ostatních modelů.

Výsledkem je, že už se jen osm nových rodinných kombíků dá pořídit za méně než 400 tisíc korun, zatímco před rokem se jich všech deset vlezlo pod 385 tisíc.

Níže se tedy můžete podívat na deset aktuálně nejlevnějších rodinných kombíků na českém trhu:

Dacia Logan MCV                                           189 900 korun

Ford Focus kombi                                            319 900 korun

Fiat Tipo kombi                                                329 900 korun 

Kia cee´d SW                                                   344 980 korun

Opel Astra ST                                                  354 900 korun

Renault Mégane Grandtour                             369 900 korun

Seat Leon ST                                                   373 900 korun

Hyundai i30 kombi                                           384 990 korun (na snímku)

Toyota Auris Touring Sports                            401 900 korun

Volkswagen Golf Variant                                 402 900 korun 

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Údaje jsou platné k 22. červenci 2017. 

U každého modelu jsme do hitparády vybrali pouze nejlevnější verzi, i když některé z nich by se do přehledu vešly ve více variantách motorů a výbav. Pokud chcete vidět přehled všech 102 variant nových rodinných kombíků s cenou do 450 tisíc, klikněte zde.

Škoda Octavia Combi se mezi deset nejlevnějších rodinných kombíků kvůli vstupní ceně od 437 900 korun vůbec nedostala. Totéž ale potkalo například i Peugeot 308 SW (od 405 tisíc korun), ještě před několika lety jeden z nejlevnějších kombíků na trhu. Po generační výměně vzrostla i vstupní cena modelu Hyundai i30 kombi. Jedinou úplnou novinkou mezi rodinnými kombíky za poslední rok je model Tipo, třetí nejlevnější rodinný kombík na trhu.
Neustále se zvětšuje mezera mezi cenou nejlevnějšího kombíku - Dacie Logan MCV - a ostatních automobilů tohoto typu karoserie.

reklama
21. srpna 2017
Test Hyundai i30
Test oblíbeného hatchbacku Hyundai i30 jsme rozšířili o zkušenosti s variantou 1.6 CRDi ve středním výkonu 81 kW. Jde o celkem kultivovaný motor. Jak se dočtete v recenzi, jeho spotřeba nás ale až zas tak neoslnila.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i30
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Deset nejlevnějších pětidveřových malých aut a miniaut s klimatizací
Nejlevnějším malým nebo mini hatchbackem s pětidveřovou karoserií a klimatizací je Dacia Sandero. Požadavky splňuje už za 200 900 korun. Deset nejdostupnějších aut této kategorie se vejde do 236 tisíc korun.
Deset nejlevnějších SUV na českém trhu
Deset nejlevnějších aut kategorie SUV na českém trhu se vejde do 400 tisíc korun. Dokonce bychom si mohli za tuto částku vybírat mezi třinácti modely. Suverénně nejlevnějším autem s vizáží offroadu na českém trhu zůstává Dacia Duster.
reklama
Deset nejlevnějších nových aut ideálních na letní rodinnou dovolenou
Praktická karoserie liftback, kombi, MPV nebo SUV, alespoň 500 litrů v kufru a spotřeba do 5 litrů paliva na 100 km - takové byly požadavky na nové auto, které je podle nás ideální pro letní dovolenou. Vybrali jsme deset nejlevnějších.
Deset aktuálně nejlevnějších aut střední třídy
Osm z deseti aktuálně nejlevnějších aut střední třídy se dá pořídit za méně než 600 tisíc korun. Pět z nich ale patří do kategorie SUV, kde se rozdíl mezi kompakty a střední třídou hodně stírá. Velká auta za posledního dva a půl roku výrazně zdražila.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama