ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších manažerských aut s pohonem všech kol
23. srpna 2015

reklama
Nejlevnějším manažerským autem střední třídy s pohonem všech kol je nová Škoda Superb. Prodává se od 664 900 korun. Deset nejdostupnějších modelů se vejde do 950 tisíc, řada z nich v několika verzích karoserie.

Pokud chcete v zimě jezdit manažerským autem s pohonem všech kol, máte nejvyšší čas si ho objednat. Vypadá to bláznivě? Jen na první pohled. O tyto vozy je většinou takový zájem, že pokud se nespokojíte se skladovkou a přejete si vlastní konfiguraci, bude čekat několik měsíců.

Do našeho přehledu jsme zařadili modely střední třídy s karoseriemi čtyřdveřový sedan, pětidveřový hatchback a liftback, kupé a kombi. Vynechali jsme tedy kategorie MPV a SUV, které mají spíše rodinné využití.

Níže si prohlédněte deset aktuálně nejdostupnějších manažerských vozů střední třídy s pohonem všech kol:

Škoda Superb                    od 664 900 korun

Opel Insignia                          754 900 korun

Ford Mondeo                          765 990 korun

Volkswagen Passat                 800 900 korun (na snímku)

Mazda 6 Wagon                      804 900 korun

Volvo S60                                903 870 korun

Audi A4                                   918 900 korun

Subaru Outback                       939 000 korun

Peugeot 508 RXH                     946 100 korun

BMW 3                                   949 000 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Údaje jsou platné k 22. srpnu 2015.

U každého modelu jsme do hitparády vybrali pouze nejlevnější typ karoserie, motorizaci a stupeň výbavy, i když některé z nich by se do přehledu vešly ve více variantách. Rekordmanem je Opel Insignia se čtyřdveřovým sedanem, pětidveřovým liftbackem, kombíkem a terénní verzí Country Tourer. Pokud chcete vidět přehled všech 110 verzí manažerských aut vybraných typů karoserie s pohonem všech kol a cenou do milionu, klikněte zde.

Podobný přehled jsme dělali i v loňském roce. Superb v nové generaci nejen, že zopakoval vítězství, ale díky tomu, že je u novinky pohon všech kol dostupný i se základním motorem 1.4 TSI (u předchůdce od 1.8 TSI), výrazně navýšil odstup od pronásledovatelů. Dá se totiž pořídit ve verzi 4x4 levněji, zatímco drtivá většina konkurentů zdražila.

Široká paleta motorů u manažerských aut s pohonem všech kol do jednoho milionu korun zahrnuje benziňáky s turbem i bez něj a turbodiesely s objemem od dvou litrů výš. Většinou jde o čtyřválce.

Nejúspornějším manažerským vozem s pohonem všech kol do milionu korun je nová Škoda Superb 2.0 TDI/110 kW se spotřebou 4,4 l nafty na 100 km. Novému Superbu patří i titul nejdynamičtějšího auta při výběru omezeném našimi mantinely - verze 2.0 TSI DSG 4x4 vystřelí z místa na stovku během 5,8 s.

reklama
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Volkswagen Passat
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

blog comments powered by Disqus
reklama