ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších aut s klimatizací
12. dubna 2015

reklama
Aktuálně nejlevnějším novým automobilem s klimatizací je na českém trhu Dacia Logan, která se jako jediná dostala pod cenu 200 tisíc. Deset dalších modelů se vejde do 220 tisíc. Jsou mezi nimi miniauta a vozy velikosti Fabie.

Venkovní teploty začínají dosahovat hodnot, kdy je v kombinaci se slunečným počasím uvnitř auta horko. Začíná tedy sezona klimatizací. Ideální čas na přehled nejlevnějších nových vozů, které tuto položku ať už ve standardu nebo za příplatek obsahují.

I když se dá v současnosti v Česku sehnat sedm nových aut za cenu nižších než 200 tisíc, jediné z nich se pod tuto hranici dostane i s klimatizací - Dacia Logan. Můžete ji za 199 900 korun pořídit buď v druhé výbavě Ambience s klimatizací za příplatek 20 tisíc, nebo ve třetím stupni Arctica, který už ochlazování interiéru obsahuje standardně.

Žebříček deseti nejlevnějších nových aut s klimatizací si prohlédněte níže:

Dacia Logan                       od 199 900 korun

Dacia Sandero                         204 900 korun

Seat Mii                                  205 800 korun

Ford Ka                                  209 990 korun

Hyundai i10                             209 990 korun

Škoda Citigo                           211 600 korun

Volkswagen Up!                      215 400 korun

Fiat Punto                              219 000 korun

Citroën C1                              219 900 korun

Toyota Aygo                           219 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 12. 4. 2015.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více motory nebo stupni výbav. Kompletní přehled všech verzí aut s klimatizací do 220 tisíc najdete zde.

Šest z deseti modelů v žebříčku dostanete za uvedenou cenu pouze s třídveřovou karoserií, za praktičtější pětidveřovou se musí připlatit. Jde o Mii, Ka, Citigo, Up!, Punto a Aygo. Zbývající čtveřice už v této částce obsahuje dva páry dveří.

V tabulce vidíme směs miniaut a o třídu větších malých vozů (Logan, Sandero a Punto). V drtivé většině jde o hatchbacky, pouze nejlevnější Logan je čtyřdveřovým sedanem.

Nejúspornějšími auty z našeho žebříčku jsou kolínská dvojčata Citroën C1 a Toyota Aygo, která si podle výrobce řeknou jen o 4,1 l benzinu na každých 100 km. Nejlepší dynamikou se chlubí Seat Mii a Ford Ka, které svorně zvládnou sprint z místa na 100 km/h během 13,2 s.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama