ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset kompaktních SUV s pohonem všech kol a klimatizací
26. srpna 2012

reklama
Když SUV, tak už s pohonem všech kol. To je častá myšlenka, se kterou zákazníci tohoto segmentu vyráží do showroomů. Sestavili jsme proto žebříček nejlevnějších vozů v dané kategorii vybavených systémem 4x4 a samozřejmě klimatizací.

Pokud hovoříme o nejlevnějších vozech kategorie SUV, pak se do hledáčku mezi top 10 dostanou jen auta z kompaktní části tohoto segmentu. Dobrým zjištěním ale je, že si takové auto s pohonem všech kol můžete pořídit už za částku, která jen o pár tisíc přeskakuje hranici 300 000 korun.

Tady je žebříček deseti nejlevnějších SUV s pohonem všech kol. Pokud kliknete na název auta, dostanete se na jeho kartu s podrobnými parametry, ceníkem, popřípadě testem:

Fiat Sedici                 1.6 4x4 Dynamic                    319 900 Kč
Dacia Duster 4x4       1.6 LS Cool                            329 900 Kč
Suzuki SX4               1.6 VVT 4WD GL/AC Plus 4x4 334 900 Kč
Škoda Yeti                2.0 TDI/81 kW 4x4 Active         503 900 Kč
Honda CR-V              2.0 i-VTEC S 2012                   519 000 Kč
Nissan Qashqai         2.0 4WD Acenta                      527 500 Kč
Hyundai ix35             2.0 D-CVVT 4x4 Trikolor           539 990 Kč
SsangYong Korando  2.0 D 4WD Active                    549 900 Kč
Kia Sportage             2.0 CVVT 4x4 Active Plus        554 980 Kč
Subaru XV                1.6 Active                                569 000 Kč

Překvapením žebříčku je fakt, že Dacia Duster (na snímku) není nejlevnějším SUV s pohonem všech kol na trhu. Je jím totiž Fiat Sedici, který je o deset tisíc korun levnější. Na druhou stranu je také výrazně menší.

Všimněte si, že za třemi nejlevnějšími vozy, které lze pořídit do 335 tisíc korun je velká mezera. Další čtyřkolové SUV, v tomto případě Škoda Yeti, je totiž o necelých 200 tisíc korun dražší.

V případě volby pohonu všech kol s cenou hýbe také fakt, že si takovéto vozidlo lze pořídit jen se silnějším z nabídky motorů a také často ve vyšší výbavě. Proto oproti ceně na billboardech počítejte s vyšší částkou.

V našem žebříčku ale najdete i výjimku. Je jí Subaru XV, které je sice z výběru nejdražší, za uvedenou částku ho ale dostanete pouze s benzinovým motorem o objemu 1,6 litru. Řada levnějších a větších vozů přitom nabízí dvoulitrové turbodiesely.

Pokud přesto dáváte přednost benzinovému pohonu, pak se jako nejlepší volba jeví Honda CR-V. Vzhledem k příchodu nové generace teď doprodávaný model láká velmi výhodnou cenou. Za diesel zaplatíte o sto tisíc víc.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Deset nejlevnějších manažerských aut s pohonem všech kol
Upršený červenec dal za pravdu všem, kteří tvrdí, že se pohon všech kol vyplatí celoročně. Tentokrát jsme zapátrali mezi manažerskými auty - tedy od střední třídy výš a vybírali aktuálně nejlevnější modely se znakem 4x4.
Deset aut s nejdelším kufrem
Češi milují auta s velkými kufry. Vycházíme kufromilům vstříc a vytvořili jsme z aut v naší databázi přehled deseti osobáků s nejdelším zavazadlovým prostorem. Vynechali jsme kategorii velkých a středních dodávek.
reklama
Kvůli výpadkům registru hlásí statistici v červenci méně prodaných aut
Červencové výpadky registru vozidel znamenají meziroční pokles registrací nových aut o necelých osm procent. V červnu jsme přitom zaznamenali růst o více než dvanáct procent. Jak jsou na tom jednotlivé modely a značky?
Dvanáct rodinných aut s co nejmenší spotřebou paliva
Rodinné auto s nízkou spotřebou – to by si přála většina Čechů. Vybrali jsme dvanáct modelů, které tento cíl splňují. Jde o vozy s karoseriemi kombi, MPV (víceúčelová auta) a SUV (volnočasová auta i do lehčího terénu).
Deset malých aut do města s klimatizací pro letní dny
Nechce se vám v dnešním tropickém vedru potit v hromadné dopravě? Máme pro vás řešení – pořiďte si malé městské auto vybavené klimatizací. Vejdete se s cenou pod 200 tisíc a je z čeho vybírat. Přinášíme žebříček 10 nejlevnějších z nich.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama