ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Čtyři nejprodávanější modely v červnu mají značku Škoda
11. července 2010

reklama
Škoda Octavia, Škoda Fabia, Škoda Yeti, Škoda Superb, Kia cee´d - takové je pořadí nejprodávanějších nových osobních aut v Česku v červnu 2010.

Škoda Octavia, Škoda Fabia, Škoda Yeti, Škoda Superb, Kia cee´d - takové je pořadí nejprodávanějších nových osobních aut v Česku v červnu 2010.

Škodovky zcela ovládly čelo žebříčku registrací po delší době, v předchozích měsících se za Octavii a Fabii na medailové příčky vklínily buď Kia cee´d nebo Ford Fiesta. Zajímavé je, že Octavia v posledních měsících ztrácí náskok na Fabii. V červnu už byly jejich prodeje téměř vyrovnané. Poslední zbývající škodovku, víceúčelový Roomster, najdeme na 15. místě pořadí.

Pozici nejoblíbenějšího modelu zahraniční značky si letos suverénně drží Kia cee´d vyráběná ve slovenské Žilině. V červnu jí ale na paty šlapaly Ford Fiesta a sourozenec Hyundai i30 ze slezských Nošovic. Jinak se jména modelů na čele žebříčku příliš nemění. Z letošních novinek pronikly do nejlepší dvacítky Hyundai ix35, který je zároveň nejúspěšnějším červnovým dováženým vozem kategorie SUV (auta, která se mohou pustit i do lehčího terénu), a malý sedan Renault Fluence.

Nejúspěšnějším manažerským autem byl v červnu po Superbu VW Passat na 12. místě celkového žebříčku následovaný Fordem Mondeo na 19. místě.

Víceúčelovým rodinným vozům MPV vévodil Roomster před Citroënem Berlingo a Renaultem Scénic.

Zajímavé je pořadí mezi značkami, kde se za dlouhodobě vedoucí Škodou (v červnu jí patřilo 28,5 % českého trhu) letos střídají značky Volkswagen a Ford. Právě Fordu se díky skvělému šestému měsíci podařilo vystřídat značku VW na pozici nejúspěšnějšího dovozce v průběžném celoročním pořadí.

Žebříček nejoblíbenějších aut v Česku podle prodejnosti za poslední tři měsíce a v letošním roce najdete ve spodní části homepage sekce Autodata. Údaje o oblibě vozu v Česku objevíte také v profilu každého modelu v sekci Autodata.

Všechny oblíbené modely můžete mezi sebou v sekcích Autodata a Asistent porovnávat na základě více než 200 parametrů! Jejich podrobné testy najdete v sekci Autoblok.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama