ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Citroën C4 Picasso a C4 Grand Picasso: nižší ceny, nové motory i výbavy Attraction a Tendance
22. října 2010

reklama
Citroën snížil ceny kompaktních MPV C4 Picasso a Grand C4 Picasso: nově stojí již od 369 900 Kč. Všechny motory jsou nové, u většiny se snížila spotřeba. Stupně výbav X a Dynamique nahradily podobné Attraction a Tendance.

Citroën snížil ceny kompaktních MPV C4 Picasso a Grand C4 Picasso: nově stojí již od 369 900 Kč. Všechny motory jsou nové, u většiny se snížila spotřeba. Stupně výbav X a Dynamique nahradily podobné Attraction a Tendance.

Multifunkční C4 Picasso včetně prodloužené verze Grand prošlo i drobnou změnou vzhledu, kterou ve vyšších výbavách poznáte zepředu podle módních LED světlometů pro denní svícení. Vnější i vnitřní rozměry zůstaly, výrazně se ale změnila nabídka motorizací, stupňů výbav i cen. Nutno říct, že ve většině případů k lepšímu.

Všechny motory nyní splňují emisní normy Euro 5 a u velké části z nich přinesla modernizace výrazné snížení spotřeby. Například základní motor 1.6 VTi nyní spotřebuje v kombinovaném režimu o 0,5 l méně (6,9 l).

Ještě razantněji klesla spotřeba u naftového motoru 2.0 HDI s automatizovanou převodovkou BMP6 (Citroën ji označuje jako manuální pilotovanou) i klasickým automatem. Úspora činí 0,6 až 0,7 l. Výkon motoru přitom narostl o 20 kW u automatu a o 10 kW u klasického manuálu a BMP6. S tím souvisí i znatelně lepší dynamika - například u motoru 2.0 HDI BMP6 trvá sprint z místa na 100 km o 2,7 s rychleji než dříve (pouze 9,7 s).

Novinkou je motor 1.6 e-HDI BMP6 se systémem vypínajícím motor při zastavení. Ten lze již nyní objednávat, ale stejně jako 2.0 HDI BMP6 se fyzicky do Česka dostane až na jaře 2011, protože v západní Evropě je o něj eminentní zájem.

Nyní se pojďme podívat na ceny a výbavy.

Základní výbava (dříve X) se přejmenovala na Attraction, ale jinak se téměř nezměnila. Nově můžete mít za příplatek přední mlhovky, naopak v základu chybí denní svícení. Attraction obsahuje mimo jiné šest airbagů, klimatizaci, stabilizační systém s asistentem pro rozjezd do svahu, tempomat s omezovačem rychlosti, palubní počítač, rádio s CD/MP3 přehrávačem, elektricky ovládaná přední okna a vyhřívaná zpětná zrcátka nebo volant stavitelný ve dvou osách.
Nejlevnější C4 Picasso 1.6 VTi Attraction nyní stojí 369 900 Kč, tedy o třicet tisíc méně než před modernizací! Takový Citroën Xsara Picasso (stále se prodávající předchůdce C4) sice stojí téměř o sto tisíc méně (od 274 900 Kč), ale poměrem ceny a výbavy se C4 Picasso řadí mezi špičku.

To ještě umocňuje akční výbava Image. Ta stále vychází z nejnižší výbavy teď již pojmenovanné Attraction, a navíc přidává automatickou klimatizaci a bluetooth handsfree. To vše pouze za cenu o 3000 vyšší (od 372 900 Kč). Změnila se pouze tím, že o stovku zlevnily některé příplatky.

U prodloužené verze Grand C4 Picasso je dokonce Image nejlevnější verzí (od 382 900 Kč). Je to způsobené tím, že v tomto akčním provedení obsahuje pouze pět sedadel, kdežto v ostatních sedm míst. Nejlevnější sedmimístné provedení Grand C4 Picasso 1.6 VTi Attraction stojí 394 900 Kč.

Prostřední výbava (dříve Dynamique) dostala označení Tendance a nově obdržela do standardu například LED světlomety pro denní svícení, ale přišla o aromatický osvěžovač vzduchu. Výrazně se snížila cena za některé příplatkové prvky výbavy, například bluetooth hands-free, panoramatické střešní okno nebo navigaci.

Tendance zahrnuje ve standardu navíc proti Attraction automatickou dvouzónovou klimatizaci, dešťový senzor automaticky spouštějící stěrače, světlomety automaticky se rozsvěcující za horší viditelnosti nebo přední mlhovky.

Nejvyšší výbava se i nadále jmenuje Exclusive. Nově obsahuje bluetooth handsfree a LED osvětlení, ale přišla o vyhřívání předních sedadel. Také u ní se výrazně snížily ceny většiny příplatkových položek a sad. Ve standardu má navíc proti Tendance například zadní parkovací senzory, kola z lehkých slitin nebo elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka.

Kompletní ceníky Citroënu C4 Picasso a Grand C4 Picasso s přehledem prvků standardní i příplatkové výbavy, technickými daty, barvami, fotografiemi, ale i výsledky nárazových testů nebo prodeje na českém trhu najdete v sekci Autodata (C4 Picasso po kliknutí zde a Grand po kliknutí zde). Modely je také možné porovnávat s konkurenty podle více než 200 libovolně zvolených parametrů.

Podrobný test Citroënu Grand C4 Picasso objevíte v sekci Autoblok (nebo po kliknutí zde).

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama