ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Audi, Hyundai i Mercedes. Tohle jsou největší skokani na českém trhu
17. července 2019

reklama
Hledáte auto, které je in? Vybrali jsme vozy, jenž si za první pololetí letošního roku výrazně polepšily. Někteří skokani nabrali na prodejích i 300procentní nárůst. Tady je jejich přehled.

Každý měsíc zveřejňuje Sdružení dovozců automobilů (SDA) své statistiky registrací nových aut. Prázdniny jsou důležitým milníkem, protože jsou nyní k dispozici čísla za první polovinu roku 2019. Ta nebyla pro řadu automobilek vůbec úspěšná, ale našly se vozy, kterým se podařilo nahnat ztráty.

Ponořili jsme se hlouběji do čísel prodejů. Porovnali jsme letošní období od ledna do června s loňským a pak jsme hledali, která auta mají největší nárůst v prodejnosti. Z žebříčku jsme se pokusili vyřadit všechny, kteří loni nebyli k dispozici. A také auta, která loni prodala třeba jen dva kusy a nyní čtyř. To by byl stoprocentní nárůst, ale nepříliš důležitý.

V následující tabulce proto najdete modely, u nichž se domníváme, že jejich růst je relevantní a zajímavý. Rekordmani se dokonce přibližují 300 procentům, což je velmi dobrá hodnota. Na každé auto si můžete kliknout. Odkaz vás přivede do jeho ceníku, podrobných technických údajů a také k naší recenzi tohoto vozu.

Audi Q3. Letos 146 ks, 85 loni. Nárůst o 72 procent.
Ford Tourneo Courier. Letos 326 ks, 202 loni. Nárůst o 61,4 procent.
Hyundai Santa Fe. Letos 162 ks, 81 loni. Nárůst o 100 procent.
Mazda 2. Letos 147 ks, 37 loni. Nárůst o 297 procent.
Mercedes-Benz A. Letos 536 ks, 273 loni. Nárůst o 96 procent.
Mercedes-Benz C. Letos 421 ks, 203 loni. Nárůst o 107 procent.
Peugeot 108. Letos 138 ks, 40 loni. Nárůst o 180 procent.
Volkswagen Touareg. Letos 357 ks, 184 loni. Nárůst o 94 procent.
Volkswagen T-Roc. Letos 718 ks, 423 loni. Nárůst o 70 procent.
Volvo XC40. Letos 235 ks, 63 loni. Nárůst o 273 procent.
Zdroj: SDA

Autor: Jan Markovič

reklama
21. srpna 2017
Test Hyundai i30
Test oblíbeného hatchbacku Hyundai i30 jsme rozšířili o zkušenosti s variantou 1.6 CRDi ve středním výkonu 81 kW. Jde o celkem kultivovaný motor. Jak se dočtete v recenzi, jeho spotřeba nás ale až zas tak neoslnila.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i30
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

Další články

Deset nejlevnějších nových aut v Česku se dá pořídit za méně než 225 000 Kč
Nejlevnějším novým osobním autem na českém trhu zůstává Dacia Logan za 169 900 korun. Všech deset nejdostupnějších vozů se vešlo do částky 225 tisíc korun.
Deset nejlevnějších manažerských aut: Superb je díky motoru 1.5 TSI třetí
Ceny manažerských aut v posledních letech míří prudce vzhůru. Aktuálně nejdostupnějším klasickým modelem střední třídy (mimo SUV a MPV) je Opel Insignia, který se jako jediný dá pořídit za méně než šest set tisíc korun.
reklama
Ford Focus se stal autem roku 2019. Jak hlasovalo Vybermiauto?
Ford Focus se stal podle hlasování motoristických novinářů Autem roku 2019 v České republice. Na druhém místě se umístil Peugeot 508, třetí příčku obsadilo BMW X5. Pětici finalistů uzavřely Kia Ceed a Subaru Outback.
Prodeje nových aut dál klesají. Dacia porazila Hyundai, je třetí
Registrace v únoru pokračovaly s propadem, i když ne už tak velkým jako v lednu. Meziroční pokles má podle čerstvých statistik Sdružení dovozců automobilů (SDA) hodnotu 6,7 procenta. Škodě ale prodeje stouply, Dacii mírně poklesly. I tak je už třetí.
Škoda a ti druzí? Vybrali jsme nejlevnější hatchbacky s pořádným kufrem
Teplé dny jsou tady a lidé rádi vyrazí třeba na prodloužený víkend do přírody. Proto se bude hodit co největší zavazadelník. Hledali jsme mezi oblíbenými hatchbacky vozy, které mohou nabídnout alespoň 380 litrů prostoru. Nebyl to věru lehký úkol.
Prodeje aut v Česku už klesají pomaleji. Na špici se drží Škoda, VW a Dacia
Statistiky dubnových prodejů Sdružení dovozců automobilů (SDA) ukazují, že pokles v prodejích aut se zpomaluje. Přesto je ve srovnání s loňskem pořád citelný, zejména pokud jde o první čtyři měsíce a ne jen duben. Pořadí značek je skoro stejné.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama