Články & recenze

reklama
Video: Škoda si věří. Poslala rychlý Kodiaq RS na závodní okruh Nürburgring
12. června 2018
Zelené peklo. Tak se přezdívá legendárnímu závodnímu okruhu Nürburgring, na kterém automobilky testují schopnosti svých nejrychlejších vozů. Škoda sem poslala SUV Kodiaq ve sportovní variantě RS, která se ještě neprodává. Za její volant posadila známou závodnici Sabine Schmitz. Podívejte se na video.
Kvíz: Ve čtvrtek startuje legendární závod 1000 mil československých. Vyznáte se v jeho historii?
12. června 2018
Letošní ročník klasického závodu 1000 mil československých startuje ve znamení 100. výročí založení Československa. Proběhne od 14. do 16. června. Závod začne v Opletalově ulici, cíl bude jako v předchozích letech před pražským Národním technickým muzeem. V jeho prostorách pak dojde na slavnostní vyhlášení výsledků.
Istrie tam a zase zpátky: Cesta přes Itálii a Rakousko je komfortnější ale dražší
12. června 2018
Začátkem května jsme se vydali do chorvatské Istrie, abychom se podívali, co nás letos při dovolené čeká na cestě k Jadranu. Podrobně jsme vám popsali trasu z Prahy přes Vídeň, Maribor, Ljublanu a Opatii až do Rabacu. Nyní se podívejme na alternativní trasu, kterou jsme se vraceli zpět. Její výhody a nedostatky znají asi všichni, kteří na jih míří z jižních a západních Čech, ale smysl tato trasa nepostrádá ani když bude vaším výchozím bodem Praha nebo sever Čech.
Chystáte se do Chorvatska? Víme, kudy jet a jak si užít cestu
11. června 2018
Tisíce Čechů vyrazí letos k Jadranu. Pokud patříte mezi ně a pro cestu jste se jako většina rozhodli využít auto, přinášíme řadu tipů, jak na to. Od ideálních tras do blízké Istrie i dalekého Dubrovníku po tipy, kde se na cestě zastavit. A víte, jaké jsou ty nejlepší pláže v Chorvatsku? Prohlédněte si náš podrobný přehled.
Tragédie na Slovensku. Dvouleté dítě zemřelo na slunci v zaparkovaném autě, matka ho ve voze zamkla
11. června 2018
Neštěstí se stalo na parkovišti ve městě Trstená.
Toto jsou nejlepší motory posledních dvaceti let. Vítěz není ekologický, ale zábavný
11. června 2018
Anketa o nejlepší motor roku letos slaví dvacáté narozeniny. Za tu dobu získalo prestižní ocenění 13 pohonných jednotek (některé anketu ovládly vícekrát), přičemž hned sedmkrát se z vítězství radovalo mnichovské BMW. Ani to však automobilce s modrobílou vrtulí nepomohlo k titulu Best of the Best, tedy nejlepší z nejlepších. Tím mezinárodní porota složená z automobilových novinářů obdařila jinou jednotku. Ta přitom příliš nekonvenuje moderním trendům elektrifikace a snižování spotřeby. Do galerie se podívejte na všechny vítěze ankety i motor, který je ten vůbec nejlepší.
Fanoušků motorek BMW je v Česku čím dál víc. Vůbec poprvé letos proběhne oficiální sraz
11. června 2018
Fanoušci motocyklů značky BMW se letos mohou poprvé setkat na oficiálním českém srazu. Akce proběhne ve dnech 22. až 24. června ve Velkých Karlovicích v beskydském podhůří.
Vozit se jako šéf, ale levněji než v Octavii? Hledali jsme luxusní ojetiny do 400 tisíc
11. června 2018
Top manažerské Audi A8, BMW 7 nebo Mercedes třídy S dnes snadno a v dobré kvalitě seženete do 400 tisíc korun. V českých autobazarech je ale i celá řada dalších luxusních a pohodlných ojetin. Pokud si dáte pozor při výběru, můžete se vozit jako šéf firmy, ale za pořizovací cenu, které se nevyrovná ani základní Škoda Octavia. Vybrali jsme 20 konkrétních příkladů aut, po kterých se můžete v Česku poohlédnout.
Foto: Od Trabatu po Rolls-Royce. Na výstaviště se sjely Legendy, byli jsme u toho
10. června 2018
Největší automobilová akce v Česku se přesunula z Bohnic na výstaviště v Holešovicích. Ztratila kvůli tomu sice komorní atmosféru, vynahradila ji ale množstvím aut, která se letos předvedla. Prohlédněte si rozsáhlou galerii zachycující ty nezajímavější vozy z letošních Legend. Akci je možné ještě navštívit do nedělních 17 hodin.
O malého dříče se v Polsku hrála loterie, v Česku lákal ty bohatší. Maluch slaví 45 let
9. června 2018
Pořadníky na Fiat 126p byly hrozivé. Zájemce měla uchlácholit loterie, jejíž výherci si po doplacení zbylé částky mohli vůz ihned převzít.