Články & recenze

reklama
Pár panáků a za volant? Žádný problém, v těchto zemích můžete řídit úplně namol
4. července 2018
V některých zemích světa alkohol za volantem vůbec neřeší. Překvapivě to až na výjimku nejsou státy, kde by vládlo muslimské právo šaría. Opít se před řízením můžete hlavně v Africe nebo si dopřát za jízdy flašku dobrého rumu v Karibiku. Projděte si následující přehled.
Unikátní dárek k padesátinám: Nissan se spojil s Italdesignem, vzniklo nejlepší GT-R historie
3. července 2018
Padesátiny letos slaví hned dvě velká jména automobilového průmyslu. Jednak Nissany s označením GT-R a jednak také návrhářské studio Italdesign. Japonci tak s italskými designéry spojili své síly a vytvořili pomyslný pomník dvojitému jubileu. Ten pomník se jmenuje Nissan GT-R50 by Italdesign a na podrobnosti o něm se podívejte do následující galerie.
Kempování v Chorvatsku nepatří mezi nelevnější dovolené, úroveň ubytování však snese přísná kriteria
3. července 2018
Letní dovolená na Jadranu má mnoho podob. Záleží na tom, jaké máte priority, a co od ní očekáváte. Můžete jet do hotelu s plnou penzí nebo zvolit některý s mnoha nabízených apartmánů. Ale můžete se také ubytovat v kempu. I zde se nabízí řada možností. Základem je samozřejmě stan, ale mnozí si dotáhnout k moři vlastní karavan nebo přijedou obytným automobilem. Chorvatské kempy samozřejmě nabízejí také vlastní ubytování v různě vybavených (...a různě drahých) bungalovech. My jsem v květnu vyrazili na poloostrov Istria obytným automobilem a tři zajímavé kempy jsme si vyzkoušeli.
Pozor, auta značky BMW se dají hacknout, ukázala analýza. Systém ochrany zabezpečení je zastaralý
2. července 2018
Nová auta jsou čím dál sofistikovanější a nabitá technologiemi, které zvyšují bezpečnost při jízdě. Jenže stále se zvyšující tok informací mezi řídicími jednotkami v autě má také své nevýhody. Je totiž snadné je hacknout a prolomit bezpečnostní ochranu.
Tesle se podařilo splnit plán. Za týden vyrobila 5000 sedanů Model 3
2. července 2018
Původně Tesla předpokládala, že vyrobí 5000 vozů týdně již na konci loňského roku, termín ale musela několikrát posunout.
Foto: To byla jízda. Na sraz veteránů ve Slavkově dorazilo přes tisíc historických aut a motorek
2. července 2018
Zahrady zámku ve Slavkově se uplynulou sobotu změnily v obrovské automobilové muzeum pod širým nebem. Na tradiční Veteranfest se tam 30. června sjelo více než tisíc starých automobilů a motocyklů. Přehlídka touto rekordní účastí znovu potvrdila, že patří k největším veteránským akcím ve střední Evropě. Pojďte se ve fotogalerii podívat, co bylo ve Slavkově k vidění.
Auto s navigací už dávno nestojí miliony. Ty nejlevnější pořídíte i kolem 200 tisíc korun
2. července 2018
Zvlášť při cestách na dovolenou se v autě hodí navigace. Řada řidičů dnes používá přenosná zařízení nebo aplikace pro chytré telefony, které fungují v Česku i zahraničí. Stále však existuje skupina řidičů, která z nějakého důvodu přenosnou navigaci v autě nechce a preferuje raději vestavěný systém přímo od výrobce. Proto jsme sestavili žebříček dvaceti nejlevnějších automobilů se zabudovaným navigačním systémem. A ačkoliv ještě poměrně nedávno byl tento prvek vyhrazen jen dražším vozům, dnes se většina těch nejlevnějších vozů dokáže dostat pod 300 tisíc korun.
Kde prodávali špatný benzin a naftu? Projděte si nový přehled pokut od ČOI
2. července 2018
Připravili jsme přehled pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci v letošním prvním pololetí.
V Brně se vrátili do éry socialismu. Technické muzeum ukazuje známá i neznámá auta východního bloku
1. července 2018
Pozor, zákruta! Tak v minulém století začínal stejnojmenný motoristický pořad na vlnách Československého rozhlasu. A stejně se jmenuje výstava, kterou je možné navštívit v Technickém muzeu Brno. Středem expozice jsou automobily, které bylo možné na silnicích potkat za socialismu. Vedle nich ale nechybí ani unikátní československé koncepty. Co všechno je v moravské metropoli k vidění najdete v následující galerii, kterou zároveň můžete brát i jako tip na prázdninový výlet.
Kde jsou omezení na hlavních tazích na cestě do Chorvatska? Pomůže vám aktualizovaná mapa
29. června 2018
Mapa BESIPu poradí, kde jsou na cestě do Chorvatska problémy. Aktualizovaná mapa zobrazuje komplikace nejen v Česku, ale i v zahraničí.