Články & recenze

reklama
Je to nejlepší auto, které jsme kdy vyrobili, říká Ford o novém Focusu. Už jsme ho řídili
19. července 2018
Jedna z nejdůležitějších novinek letošního roku už přijíždí na český trh. Ford totálně předělal svůj evropský bestseller Focus a ve stejné podobě ho nabídne i na jiných kontinentech. Stojí proto před těžkým úkolem – zalíbit se všem. Jak se mu to povedlo, jsme zjišťovali během prvních jízd.
Kolik stojí nádrž do Octavie v dovolenkových zemích v Evropě? V mnoha státech se u pumpy prohnete
19. července 2018
Kolik zaplatíte za plnou nádrž na dovolené? Srovnali jsme ceny paliv ve vybraných zemích a porovnali je také s cenami v minulém měsíci. "Z minulých let jsme odpozorovali, že o prázdninách se ceny paliv většinou zvednou, letos ale rozdíl mezi červnem a červencem není tak velký. V dovolenkových destinacích je ale přece jen trochu vyšší," říká Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti, který statistiky poskytl.
Mini JCW se vznáší nad vítkovickými pecemi. Stalo se tak jednou z hvězd ostravského festivalu
18. července 2018
Začal oceňovaný festival Colours of Ostrava, který se už tradičně koná v nádherném industriálním prostředí bývalých Vítkovických železáren. Pozornost na sebe poutají nejen výjimečné hudební hvězdy, ale také ostře červené Mini John Cooper Works, které se pomocí jeřábu se stometrovým ramenem vyneslo na téměř 70 metrů vysokou plošinu věže Bolt Tower.
Totální zákaz alkoholu za volantem? Česko je s ním ve společnosti hlavně muslimských zemí
18. července 2018
Co mají společného Turkmenistán, Bangladéš, Súdán a Česká republika? Nulovou toleranci alkoholu za volantem. Ze zhruba dvou set států světa řidiči nesmí nadýchat nic v dvaceti sedmi. V EU jde o čtyři země, všechny z bývalého Východního bloku. Ve světě platí nula pak hlavně ve státech s velkým podílem Muslimů v populaci nebo v Rusku a některých jeho bývalých državách. Přinášíme kompletní přehled zemí, kde za volantem nesmíte pít.
Foto: V centru Prahy je částečný zákaz kol, auta ale jezdí dál. Podívejte se, jak zákaz (ne)funguje
17. července 2018
Praha 1 pod vedením Oldřicha Lomeckého z TOP 09 zavedla omezení cyklistů v pěších zónách v centru. Radnice argumentuje tím, že se především snaží omezit elektrické koloběžky, které se vyrojily po zákazu segwayů. A pak chce také chránit chodce před bezohlednými cyklisty. "Normální cyklista to chápe," tvrdí mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Mezi lety 2007 a 2017 se přitom v pěších zónách Prahy 1 staly pouze tři nehody chodce s cyklistou. Podívali jsme se, jak omezení funguje v praxi.
Test motorky: Aprilia Tuono je bestie na silnice i na okruh. Krotit ji mohou jen odvážní
17. července 2018
Tuono je jedna z mála motorek, která má díky svým vlastnostem třídu samu pro sebe. Když se v patnácti rozhodovala, co dál dělat, neměla svou jasnou volbu, a tak je to na první pohled naháč, ale na první svezení “prachsprostý“ supersport. Podrobili jsme ji testu.
První český hybrid není za hubičku. Hyundai Tucson nabízí po modernizaci i levnější verze
17. července 2018
Se sloganem "první český hybridní vůz" přichází na český trh omlazená podoba Hyundai Tucson. Podívejte se do galerie, kolik stojí.
Prodáváte své ojeté auto? Vyvarujte se chyb, které vás mohou připravit o peníze
17. července 2018
Soukromník své hýčkané ojeté auto obvykle neprodává každý den. A tak se může stát, že z obchodu nezíská tolik peněz, kolik by mohl, kdyby věděl jak na to. Projdete si náš přehled, jak prodat svou ojetinu snadno a za co nejlepší cenu. Poradíme, jak se vyvarovat chyb nezkušených.
Škoda má za sebou rekordní pololetí. Zákazníkům dodala 650 tisíc aut, tahouny prodejů jsou SUV
16. července 2018
Škoda Auto v posledních letech pravidelně překonává svá prodejní čísla. Loni například prodala celosvětově 1,2 milionu automobilů. Podle trendu z prvního pololetí roku 2018, kdy dodávky zákazníkům přesáhly 652 tisíc aut, by však mohla toto číslo letos ještě o něco překonat.
Až třetina silnic a mostů je v havarijním stavu. Pro bezpečnost je důležité i sekání trávy
16. července 2018
Naplno se rozjela stavební sezona a české silnice se proměnily v jedno velké staveniště (a parkoviště).