Články & recenze

reklama
Test modernizovaného hatchbacku Kia cee´d
29. září 2015
Kia cee´d druhé generace nedávno prošla změnami, které jsme otestovali v okolí jejího rodiště, slovenské Žiliny. Recenze shrnuje hlavní výhody a slabiny vozu vůči ostatním hatchbackům nižší střední třídy.
Octavia RS má poprvé pohon všech kol. Zajišťuje ho motor ze Scouta
28. září 2015
Sportovní verze Škody Octavia označovaná RS ve variantách liftback i Combi dostala poprvé pohon všech kol. Zatím se týká pouze naftové verze 2.0 TDI s automatickou převodovkou DSG. Stejný motor dosud poháněl poloterénní model Scout.
Nejúspornější víceúčelové vozy (MPV) rodinné velikosti
27. září 2015
Šest aut kategorie MPV a rodinné velikosti spotřebuje podle výrobcem udávaných údajů méně než čtyři litry nafty na každých sto kilometrů. Dalších sedm modelů se s konzumací vejde do 4,1 l/100 km. Přivážíme jejich přehled.
Test Mitsubishi Outlander 2016
26. září 2015
Mitsubishi představilo už druhou modernizaci modelu Outlander od roku 2012, kdy do Česka přijela třetí generace tohoto velkého rodinného SUV. Recenze shrne změny i klady a zápory vozu testovaného s naftovým motorem.
Citroën C1 zlevnil. Kolínský minivůz se prodává za méně než 200 tisíc
25. září 2015
Druhá generace pětidveřového Citroënu C1 se po zlevnění základní verze o deset tisíc poprvé v historii prodává za méně než 200 000 korun. Žádné jiné ze tří technicky shodných miniaut vyráběných v Kolíně není aktuálně dostupnější.
Test Mazdy CX-3 2.0 Skyactiv-G AWD AT
24. září 2015
Recenzi stylového kompaktního crossoveru Mazdy CX-3 jsme nově obohatili o zkušenosti s motorem 2.0 Skyactiv-G s pohonem všech kol a automatem. Poprvé jsme kompaktní SUV testovali na českých silnicích.
Hyundai zdražil většinu akčních verzí o pět až deset tisíc korun
23. září 2015
Ceny některých zvýhodněných verzí modelů Hyundai i20, ix20, a i30 včetně kombi vzrostly o pět až deset tisíc korun. Přesto zůstávají výhodnější než u většiny konkurentů. U naftové ix20 kompenzuje zdražení silnější motor.
Test nového Opelu Astra
22. září 2015
Nový Opel Astra se označuje písmenem K a testovali jsme v Rakousku hned čtyři jeho verze. Podrobnou recenzi přivážíme ještě před tím, než se odvěký rival Volkswagenu Golf v říjnu objeví na českých prodejnách.
Volkswagen Golf dostal novou akční verzi Maraton Edition
21. září 2015
Maraton Edition, tak se jmenuje nová akční výbava Volkswagenu Golf, která na českém trhu nahradila předchozí verzi Comfort Edition. Zároveň zdražila většina ostatních verzí a to v rozmezí od tisícovky po 11 tisíc.
Deset nejlevnějších pětidveřových hatchbacků velikosti VW Golf
20. září 2015
Kompaktní pětidveřové hatchbacky neboli auta typu a velikosti Volkswagenu Golf v současné době procházejí výraznou obměnou. Až během pár měsíců skončí, nepůjde už žádný z nich pořídit za cenu nižší než 300 tisíc korun.