Články & recenze

reklama
Peugeot 308 letos už několikrát zlevnil. Mění se nabídka motorů
9. května 2015
Peugeot 308 včetně kombi verze SW (na snímku) zlevnil nejdříve ve vyšších výbavách, pak i v základní verzi Access. Nové naftové motory BlueHDi splňující emisní normy Euro 6 pronikly i od nižších výbav. Porovnali jsme ho s konkurenty.
Škoda a VW táhly v dubnu růst českého trhu s novými auty
7. května 2015
Duben 2015 byl z hlediska registrací nových aut na českém trhu nejúspěšnějším čtvrtým měsícem všech dob. Meziroční nárůst činil téměř 18 procent. Škoda rostla o 28 procent, VW o 48 procent. Koncern VW obsadil více než půlku trhu.
První test nové Škody Superb
6. května 2015
První test nové Škody Superb přivážíme z Toskánska, kde jsme vyzkoušeli hned tři různé verze třetí generace manažerského liftbacku. Recenzi si můžete přečíst v předstihu před oficiálním startem prodeje 6. června.
Nissan Qashqai zdražil kvůli čistším motorům ve většině verzí o sedm tisíc
5. května 2015
Motory Nissanu Qashqai nově splňují emisní normy Euro 6. Drtivá většina verzí ale zdražila o sedm tisíc. Za cenu stejnou jako dříve se prodává jen nejlevnější provedení.
Test Hondy Civic v modelovém roce 2015
4. května 2015
Honda Civic přijela v modelovém roce 2015 s několika změnami. I proto jsme tento hatchback nižší střední třídy s rekordně velkým kufrem znovu otestovali. Jak si stojí v porovnání s ostatními auty velikosti VW Golf?
Deset nejúspornějších rodinných aut s benzinovým motorem
3. května 2015
Desítka nejméně žravých pětidveřových aut nižší střední třídy na benzin se spokojí s konzumací 4,6 až 4,9 l naturalu na každých 100 km. Jsou mezi nimi hatchbacky, liftbacky, kombíky i MPV. Všem pomáhá turbodmychadlo.
Subaru Forester dostalo novou kombinaci turbodieselu s automatem
2. května 2015
Subaru rozšířilo nabídku středně velkého SUV Forester o novou kombinaci naftového motoru s automatickou převodovkou Lineartronic. Došlo také k mírné úpravě cen a to oběma směry.
Škoda Citigo zdražila o 1800 korun, verze Monte Carlo o 3300 Kč
1. května 2015
Přechod motorů Škody Citigo na novou emisní normu Euro 6 doprovázejí jen minimální změny v jejich parametrech. Došlo ale ke zdražení většiny verzí o 1800 korun. Cena limitované edice Monte Carlo vzrostla o 3200 korun.
První test nového Fordu S-MAX
30. dubna 2015
První test druhé generace Fordu S-MAX přivážíme z mezinárodní prezentace na Mallorce. Tam jsme zjišťovali, kam se posunulo nové vydání velkého rodinného auta, které se v českých prodejnách objeví až v létě.
Renault Clio dostal nové výbavy Advantage a Limited
29. dubna 2015
Renault Clio se ve verzi hatchback i jako kombi Grandtour prodává s novými výbavami Advantage a Limited. Zároveň zdražily sportovní varianty GT a R.S. Připravili jsme podrobný přehled změn a porovnání s konkurenty.