Bazarové testy Kia

reklama
11. listopadu 2013
Test Kia Carens
Nový víceúčelový rodinný vůz Kia Carens jsme otestovali na 2500 km při cestě k Jadranu a zpět. Vzhledem k povaze zkoušky nepřekvapí volba naftového motoru a sedmimístného provedení. Co zajímavého jsme zjistili?
1. března 2017
Test Kia Carens
Korejské MPV prošlo faceliftem, při kterém dostalo novou příď, zjednodušily se úrovně výbav a nyní má pár prvků navíc. Projeli jsme nejsilnější naftovou verzi s automatickou převodovkou.
17. ledna 2010
Test Kia cee´d
Kia cee´d vyráběná ve slovenské Žilině patří mezi cenově dostupné pětidveřové malé rodinné hatchbacky. Kroměl áce a sedmileté záruky nabízí i zajímavé parametry některých motorů. Kritika padá hlavně na činnosti spojené s řízením auta.
8. května 2012
Test Kia cee´d
Test nového cee´du si můžete přečíst jen pár dní po uvedení auta na český trh. Zkoušeli jsme nejprodávanější motorizaci - základní benzinovou čtrnáctistovku. Jak jezdí nový cee´d a jak si vede v porovnání se soupeři?
29. září 2015
Test Kia cee´d
Kia cee´d druhé generace nedávno prošla změnami, které jsme otestovali v okolí jejího rodiště, slovenské Žiliny. Recenze shrnuje hlavní výhody a slabiny vozu vůči ostatním hatchbackům nižší střední třídy.
5. prosince 2013
Test Kia cee´d GT
Aktuálně nejlevnější hatchback nebo liftback na českém trhu s výkonem 150 kW a vyšším - to je díky ceně od 539 980 korun Kia cee´d GT. Jak jezdí v porovnání s novou generací Škody Octavia RS?
17. ledna 2010
Test Kia cee´d SW
Kia cee´d SW vyráběná ve slovenské Žilině patří mezi cenově dostupné kompaktní kombíky. Neláká ale pouze lácí a nadstandardní cenovou zárukou. Najde se spousta dalších důvodů, proč by o ní měly rodiny a firmy uvažovat.
21. února 2013
Test Kia cee´d SW
Test nové generace kombíku Kia cee´d SW s nejsilnějším benzinovým motorem 1.6 GDI vznikal v únorových zimních podmínkách. Přinesl tak o modelu nové poznatky, protože první test s dieselem 1.6 CRDi probíhal v teple.
9. září 2015
Test Kia cee´d SW
Recenzi vozu Kia cee´d SW v modelovém roce 2016 přivážíme proto, že došlo k několika zásadním modernizacím. Testovali jsme například nový benzinový turbomotor 1.0 T-GDI nebo sportovně laděnou výbavu GT Line.
13. února 2017
Test Kia Niro
Kia jako první značka uvedla na český trh model z kategorie SUV, který se nabízí pouze s hybridní technologií. V případě vozu Kia Niro spolupracuje elektromotor s benzinovou jednotkou. Nabízíme podrobnou recenzi.
4. května 2013
Test Kia Optima
Testovali jsme hybridní verzi modelu Kia Optima hlavně proto, že se jedná o první korejské auto s touto technologií dostupné na českém trhu. Jak funguje? Dokáže velký sedan jezdit za výrobcem udávaných 5,3 l benzinu?
12. března 2016
Test Kia Optima
Vlajková loď korejské automobilky nabízí bohatou výbavu. Testovali jsme verzi s novou automatickou dvouspojkovou převodovkou. Kia Optima se ale dodává jen s jediným motorem 1.7 CRDi. Znamená to pro ni nevýhodu?
9. září 2016
Test Kia Optima SW
V recenzi prvního manažerského kombíku, který má korejská automobilka nyní v nabídce, jsme se zaměřili především na zkoumání zavazadlového prostoru, a rovněž na zkušenosti z jízdy na dálnici s neomezenou rychlostí.
27. července 2019
Test Kia Optima SW
Kia Optima SW prodělala facelift. Ten přinesl kosmetické změny, ale hlavně nové motory. Testovali jsme benzinový čtyřválec 1.6 T-GDI. Potěšil nás tichým projevem i spotřebou. Více ve velké recenzi.
27. června 2011
Test Kia Picanto 5dv.
Novou generaci modelu Kia Picanto jsme dosud testovali jen krátce. Druhé rande již trvalo týden a zaměřili jsme se na měření spotřeby litrového motoru a zkoumání jízdních vlastností auta v nejrůznějších situacích.
22. srpna 2013
Test Kia pro_cee´d
Test druhé generace modelu Kia pro_cee´d nabízím pár měsíců poté, co tato verze přijela na český trh. Jak se liší třídveřová varianta hatchbacku ze Žiliny od populárnějšího pětidveřového provedení?
28. března 2010
Test Kia Rio
Vyzkoušel jsem korejského konkurenta Škody Fabia po jeho nedávné modernizaci, která zvýranila jeho vzhled. Tipovali byste, že se s Kiou Rio dá zažít až nečekaně sportovní jízda? A nebylo to jen testem výbavy Sport...
14. listopadu 2011
Test Kia Rio 5dv.
Druhý test nové generace vozu Kia Rio jsme absolvovali poté, co model postoupil do finálové pětice ankety KMN o auto roku 2012. Tentokrát jsme zkoušeli benzinový motor 1.4 a znovu zjišťovali, v čem tkví kouzlo Ria.
11. března 2015
Test Kia Rio 5dv.
Malý hatchback Kia Rio prošel začátkem roku 2015 modernizací, která se projevila zejména na přídi auta. Nás při testech nejvíc zajímalo, jak si soupeř Škody Fabia vede po čtyřech letech na trhu v konkurenci novinek.
20. ledna 2010
Test Kia Sorento
Terénní vůz, který v roce 2002 změnil image značky Kia – takovou charakteristiku má ve svém životopisu model Sorento
17. dubna 2015
Test Kia Sorento
Kia Sorento se v Česku začala prodávat ve své třetí generaci. Nejdříve šlo o terénní auto, pak SUV, teď už je to spíše kříženec SUV a kombi. Velký rodinný vůz jsme zevrubně testovali a nabízíme jeho recenzi.
16. června 2014
Test Kia Soul
Otestovali jsme druhou generaci vozu Kia Soul pár týdnů po jeho příjezdu na český trh. Kříženec malého hatchbacku, rodinného a terénního vozu vypadá sice podobně jako předchůdce, ale spousta věcí se zásadně změnila.
18. dubna 2017
Test Kia Soul
Otestovali jsme vrcholnou verzi modelu Kia Soul s přeplňovanou šestnáctistovkou pod kapotou. Soul před pár měsíci prošel faceliftem a právě tento motor je naprostou novinkou.
3. listopadu 2015
Test Kia Soul EV
Elektromobilům patří automobilová budoucnost, o tom pochybuje málokdo. I proto postupně přivážíme jejich recenze, i proto došlo na test vozu Kia Soul EV. Porovnáváme ho s tradiční verzí i ostatními elektromobily.
20. ledna 2012
Test Kia Sportage
Test oblíbeného kompaktního SUV Kia Sportage jsme tentokrát absolvovali se základním naftovým motorem 1.7 CRDi, který se pojí pouze s pohonem předních kol. Kolik dieselová Sportage žere a jak se nám s ní jezdilo?
7. května 2014
Test Kia Sportage
Modernizovaná Kia Sportage přijela na český trh před pár týdny, takže jsme si pospíšili s jejím testem. Co se změnilo na oblíbeném SUV ze Žiliny? Jak se nám jezdilo s naftovou sedmnáctistovkou a pohonem předních kol?
12. května 2016
Test Kia Sportage
Podrobnou recenzi nové generace modelu Kia Sportage jsme rozšířili o zkušenosti s jízdou po českých silnicích. Dosud jsme totiž auto testovali pouze ve Španělsku. Vzali jsme si naftovou verzi 1.7 CRDi.
23. listopadu 2010
Test Kia Venga
Test už třetí verze vozu Kia Venga vydávám den po zveřejnění první recenze jejího nového bratra z Nošovic: Hyundaie ix20. Kia Venga 1.6 CRDi má silově navrch, jízdní zkoušky ale odhalily drobné rezervy v komfortu.
5. října 2015
Test Kia Venga
Kia Venga prošla koncem 2014 modernizací, po níž jsme ji otestovali s benzinovou šestnáctistovkou. Recenze si všímá rozdílů proti předchozí verzi a kladů i záporů v porovnání s konkurenčními malými MPV.