ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Zajímavý nový prvek výbavy - Ford Mondeo dostane nafukovací pásy
23. června 2012

reklama
Už brzy zřejmě rozšíříme naše databáze o nový prvek výbavy. Příští generace Fordu Mondeo, která přijede začátkem roku 2013, totiž dostane nafukovací pásy. Ty fungují částečně i jako airbag.

Technologii nafukovacích bezpečnostních pásů uvedl Ford poprvé u velkého zámořského SUV Explorer pro modelový rok 2011 a objednává si ji přibližně 40 % zákazníků. Pásy používají zadní cestující a na první pohled se nijak neliší od klasických. Stejně jako airbagy se aktivují teprve po nehodě. Během čtyřiceti milisekund po nárazu se naplní plynem ze zásobníku pod sedačkami a vznikne z nich něco jako polštář. Ten podle Fordu rozloží energii nárazu na pětkrát větší plochu než u běžného pásu a snižuje tak riziko poranění hlavy, krku i hrudníku. Pásy mají chránit hlavně nejzranitelnější cestující - tedy děti a seniory, kteří na zadních sedadlech nejčastěji cestují. Lze je bez problémů kombinovat s dětskými sedačkami.

Zatímco při rozvinutí airbagů se uvolňuje teplo, nafukovací bezpečnostní pásy se nafukují studeným plynem.

V Evropě zatím není taková technologie k dispozici, takže příští Mondeo, auto střední třídy, které u nás využívají hlavně manažeři a rodiny, se stane průkopníkem jejího používání.

Portál www.vybermiauto.cz sleduje u každého modelu v Česku desítky položek výbavy i jejich ceny a jako jediný je umožňuje na jednom místě porovnat s konkurenty. Můžete si to vyzkoušet u funkce Porovnavač, kterou najdete zde.

Ceník aktuální generace Fordu Mondeo včetně přehledu prvků standardní a příplatkové výbavy nebo technických údajů námi naměřených i udávaných výrobcem najdete zde. Verzi kombi zde a sedan zde. Podrobný test aktuálního Fordu Mondeo si přečtěte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Dvanáct nových nárazových testů Euro NCAP
Organizace Euro NCAP dnes zveřejnila výsledky dvanácti nových testů. Jedenáct aut získalo plný počet hvězd! Která to jsou? Jakému modelu se na téměř povinné nejlepší vysvědčení dosáhnout nepodařilo?
Škoda Citigo dostala za bezpečnost pět hvězd, testy prošla i čínská auta
Organizace Euro NCAP dnes vydala 17 autům vysvědčení za absolvování nárazových testů. Desítka z nich dostala maximální pětihvězdičkové hodnocení. Dosáhla na něj i Škoda Citigo. Nabízíme podrobnosti.
reklama
Nejlevnější auta s pětihvězdičkovou bezpečností
Trojčata z Bratislavy Seat Mii, Škoda Citigo a VW Up! se stala prvními miniauty s nejvyšším bezpečnostním ohodnocením od organizace Euro NCAP. Je Citigo nejlevnějším pětihvězdičkovým autem v Česku?
Crash testy - nová Honda Civic zazářila, Jeep Compass zklamal
Organizace Euro NCAP zveřejnila výsledky nárazových testů dvou nových aut. Honda Civic 9. generace dosáhla pěti hvězd i podle přísnějších letošních kritérií, Jeep Compass má hvězdy dvě. Nabízíme podrobnosti.
Crash testy - pět hvězd pro BMW 3, Hyundai i30, Mazdu CX-5 a Peugeot 208
Čtyři modely prošly nárazovými testy organizace Euro NCAP a všechny obdržely maximálních pět hvězd i podle letošních zpřísněných kritérií. Nabízíme podrobnosti ze zkoušek BMW 3, Hyundai i30, Mazdy CX-5 a Peugeotu 207.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama