ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda Yeti: Fresh - výbava zdarma. Monte Carlo - zdražení
5. prosince 2015

reklama
Nejzajímavější verze Škody Yeti, akční varianta Fresh, je díky výbavě zdarma ještě výhodnější než dříve. Naopak zdražila limitovaná série Monte Carlo, zvýšil se i příplatek za litá kola.

V půlce listopadu Škoda změnila ceníky většiny svých modelů. Už dříve jsme připravili stručný přehled a detailní pohled na Fabii, posvítili si na modely Superb, Octavia a Rapid. Tentokrát se zaměříme na kompaktní SUV Yeti.

Hned na začátku je potřeba napsat, že změny u modelu Yeti jsou pro zájemce o tento vůz spíše pozitivní než negativní a na rozdíl od nových generací modelů Fabia a Suberb se rozhodně nejedná o plošné zdražení.

Největší novinku představuje obohacení standardní výbavy akčního provedení Fresh. Nově obsahuje například bluetooth handfsree umožňující po připojení mobilu legální telefonování za jízdy, tlačítka na volantu na ovládání řady funkcí právě včetně bluetooth a elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka. Vylepšení výbavy nedoprovází žádné zdražení.

Fresh vychází z druhého stupně výbavy Ambition, který rozšiřuje kromě výše uvedených nových prvků výbavy mimo jiné také o lepší klimatizaci s automatickým udržováním teploty ve dvou různých zónách, místo klasického rádia multimediální systém s pětipalcovým dotekovým displejem a konektivitou se smartphony, parkovací senzory, vyhřívání předních sedadel, senzor automaticky spouštějící stěrače nebo zadní LED svítilny. Už provedení Ambition zahrnuje například šestnáctipalcová litá kola nebo mlhovky. V případě varianty Fresh jde tedy o výborně vybavené kompaktní SUV. 

Navíc Yeti Fresh stojí méně než hůře vybavený stupeň Ambition. Sleva osm tisíc je na motor 1.4 TSI/92 kW s manuální i automatickou převodovkou a motor 2.0 TDI/81 kW s pohonem přední nápravy i všech kol. Deset tisíc ušetříte u základní benzinové verze 1.2 TSI s automatickou převodovkou DSG a dvanáct tisíc u stejného motoru s manuálním řazením. Ten je také s cenou 419 900 korun nejlevnější verzí s výbavou Fresh a druhou nejlevnější položkou v ceníku Yetiho vůbec.

Porovnali jsme Škodu Yeti 1.2 TSI Fresh s vozy Dacia Duster a Suzuki Vitara - podívejte se zdeParametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Škodu Yeti 2.0 TDI 4x4 Fresh jsme porovnali s o půl třídy většími vozy Nissan Qashqai a Kia Sportage - podívejte se zde.

Zdražení o čtyři tisíce postihlo designově vyšperkovanou verzi Yetiho s označením Monte Carlo (na snímku z konce října, kdy se právě tato varianta stala půlmiliontým vyrobeným yetim v historii). Provedení na první pohled rozeznatelné díky černě lakované střeše, litým kolům a dalším karosářských dílů se tak nyní nabízí od 523 900 korun s motorem 1.4 TSI.

Při změnách ceníku v půlce listopadu vypadl také paket Advance pro výbavu Ambition obsahující za výhodnou cenu některé komfortní prvky a o sedm stovek na 14 900 korun se zvýšil příplatek za litá kola u základní výbavy Active. Kompletní aktuální ceník Škody Yeti si prohlédněte zde. Podrobný test čtěte zde.

reklama
6. června 2014
Test Škoda Yeti
Otestovali jsme modernizovanou Škodu Yeti v šedesátiprocentním klesání, při brutálních bočních náklonech a křížení náprav s vysoko zvednutými koly. S pohonem všech kol a naftovým motorem jde o slušného teréňáka.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Škoda Yeti
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama