ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda zlevnila dobře vybavený minivůz Citigo díky akční výbavě Fresh
10. září 2015

reklama
Minivůz Škoda Citigo dostal výhodnou akční výbavu Fresh. Stojí bezmála o deset tisíc méně než dobře vybavená verze Style, z níž vychází, a obsahuje navíc několik dalších prvků.

Škodě Citigo sice dlouhodobě patří primát nejoblíbenějšího nového miniauta v Česku, ale zároveň jde o nejméně prodávaný model značky s výjimkou v současné podobě končícího Roomsteru. V srpnu se prckovi z výrobního závodu v Bratislavě dokonce přiblížil na dostřel v oblibě i největší konkurent Hyundai i10, jak se můžete přesvědčit v žebříčcích nejčastěji registrovaných aut. Možná i to vedlo Škodu k zatím nejvýraznějšímu zvýhodnění modelu Citigo v historii.

Nová akční verze Fresh vychází z nejvyšší výbavy Style, ale je o 9300 korun levnější a přidává několik prvků výbavy navíc. Jde o součásti paketu Style Plus, za který se připlácí 10 900 korun a obsahuje zadní parkovací senzory, zatmavená zadní skla nebo kůží potažený volant, hlavici řadicí páky a madlo ruční brzdy.

Už varianta Style přitom zahrnuje mimo jiné klimatizaci, rádio, čtrnáctipalcová litá kola, přední mlhovky nebo dálkově ovládané centrální zamykání. Akční verze Citigo tak patří mezi opravdu bohatě vybavená miniauta.

Citigo Style se dá pořídit pouze se silnější verzí litrového tříválce, která vyvine maximální výkon 55 kW, a to jak s manuální tak automatizovanou převodovkou. Zvýhodnění se nevyhnulo ani provedení G-TEC spalujícímu kromě benzinu i zemní plyn. V nabídce jsou obě verze karoserie, tedy třídveřová i pětidveřová. Třídveřové provedení stojí od 229 900 Kč, pětidveřové o deset tisíc víc.

Porovnali jsme pětidveřovou Škodu Citigo 1.0/55 kW Fresh s nejvýhodnější verzí modelu Hyundai i10 a kolínským Citroënem C1 - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely. Z porovnání je dobře vidět, že zatímco Hyundai se zvýhodněnou i10 orientuje více na zájemce o co nejlevnější byť slušně vybavené nové auto, Citigo Fresh chce poměrem ceny a výbavy spíše krást zákazníky větším vozům. Teoreticky tak hrozí i kanibalizace s novou Fabií. Dvě nejmenší škodovky v akčních verzích jsme pro zajímavost porovnali zde.

Se zavedením varianty Fresh zmizela z ceníku Škody Citigo předchozí limitovaná edice Sound zaměřená zejména na nejmladší zájemce o nové auto. Poměr ceny a výbavy se u ní však výhodnosti varianty Fresh ani zdaleka neblížil.

Kompletní ceník pětidveřové Škody Citigo si prohlédněte zde, podrobný test čtěte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama