ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda Superb Combi 1.6 TDI GreenLine se chlubí rekordně nízkou spotřebou
30. září 2015

reklama
Škoda uvedla na český trh nejúspornější verzi nového Superba. Provedení 1.6 TDI GreenLine spotřebuje podle výrobce jen 3,7 l nafty na každých 100 km jako liftback i kombík. Auto se prodává od 616 900 korun.

Zatímco u všech ostatních modelů Škoda úsporné verze GreenLine z českého trhu stáhla, u nového Superba ji právě uvádí na trh a to jak ve variantě liftback tak kombi. Pohání ji naftový motor 1.6 TDI/88 kW, který si podle výrobce řekne jen o 3,7 l nafty na každých sto kilometrů. To je aktuálně nejnižší hodnota mezi všemi kombíky střední třídy a druhá nejnižší spotřeby mezi karoseriemi sedan a liftback. Pokud se vám podaří výrobcem udávaných čísel dosáhnout, ujedete 1780 kilometrů na jednu nádrž. Porovnávat spotřebu nové Škodu Superb GreenLine s parametry ostatních vozů střední třídy můžete v přehledných tabulkách.

Škoda Superb GreenLine si řekne o čtyři deci nafty méně než standardní model se stejným motorem. Dosahuje toho například delšími rychlostními stupni, snížením podvozku o 1,5 cm a jeho přitvrzením, zadním spoilerem nebo sériově dodávanými pneumatikami ContiSeal se samozacelováním a sníženým valivým odporem na šestnáctipalcových kolech.

Nejlevnější Škoda Superb GreenLine ve výbavě Active stojí od 616 900 korun, tedy o šestnáct tisíc víc než varianta se standardní spotřebou. Na rozdíl od ní nemá GreenLine ve standardu litá kola, ale ocelová. Litá může mít za příplatek a pouze v rozměru 17 palců. Proti ostatním superbům ve výbavě Active disponuje GreenLine navíc například přisvěcovací funkcí mlhovek do zatáček nebo zatmavenými zadními okny. Nemůže mít ale některé prvky příplatkové výbavy jako tažné zařízení nebo panoramatickou střechu.

Porovnali jsme Škodu Superb 1.6 TDI GreenLine s Fordem Mondeo 1.5 TDCi ECOnetic a Opelem Insignia 1.6 CTDI - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Verzi GreenLine dostala i nová Škoda Superb Combi. Platí pro ni prakticky totéž, co pro liftback, ale je o třicet tisíc dražší. Prodává se tedy od 646 900 korun. Kompletní ceník Superba Combi si prohlédněte zde, podrobný test čtěte zde. Ceník liftbacku najdete zde a test zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama