ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda Rapid Spaceback se prodává s doplňky do terénu jako Scoutline
9. října 2015

reklama
Nová varianta ScoutLine připodobňuje kompaktní hatchback Škoda Rapid Spaceback vozům SUV. Zároveň jde o nejlépe vybavené provedení modelu. Prodává se od 399 900 korun a dá se kombinovat se všemi dostupnými motory.

Skauting je u škodovek oblíbenou disciplínou, která odkazuje k terénní vizáži a někdy i schopnostem jinak běžných modelů značky. Jediným Scoutem zůstala po reorganizaci "oddílu" Octavia, která se díky pohonu všech kol a zvýšené vzdálenosti podvozku od země může poprat i s poměrně těžkým terénem, a dá se považovat za svébytný model. U ostatních škodovek se nově používá označení ScoutLine a jde o stupeň výbavy, který některými doplňky přibližuje auta s jinými karoseriemi kategorii SUV, ale jejích výhoda mimo asfalt proti běžným stupňům výbavy většinou spočívá pouze v ochraně karoserie před kamínky nebo větvemi.

První škodovkou s výbavou ScoutLine, která už se dá objednávat, je hatchback nižší střední třídy Rapid Spaceback. Na první pohled ho poznáte podle "brnění" v podobě černostříbrně lakovaných nástavců nárazníků, černě lakovaných plastových krytů a podběhů nebo stříbrně lakovaných krytů zpětných zrcátek. Stejně jako běžný Rapid Spaceback spoléhá pouze na pohon přední nápravy. Kdo chce 4x4, musí si pořídit Octavii, nebo třeba VW Golf.

ScoutLine vychází z nejvyšší standardní výbavy Style. Ta zahrnuje například klimatizaci s automatickým udržováním teploty interiéru, multimediální systém Swing s pětipalcovým barevným dotekovým displejem, patnáctipalcová litá kola, zadní parkovací senzory nebo páté dveře s prodlouženým prosklením a zatmavené mlhovky nebo zadní svítilny. ScoutLine ji rozšiřuje mimo jiné o bluetooth handsfree umožňující legální telefonování za jízdy s ovládáním mobilu na multifunkčním volantu, tempomat udržující řidičem nastavenou rychlost, zatmavená zadní skla nebo šetnáctipalcová litá kola se speciálním designem.

Výbava ScoutLine stojí vždy o 36 tisíc víc než srovnatelná verze u stupně Style. Rapid Spaceback ScoutLine se dá kombinovat se všemi dostupnými motory. Nejlevnější provedení s benzinovým turbomotorem 1.2 TSI/66 kW stojí 399 900 korun. Kompletní ceník modelu Škoda Rapid Spaceback si otevřete zde. Podrobný test čtěte zde.

Škoda Rapid Spaceback ScoutLine aktuálně nemá na českém trhu přímou konkurenci. V nižší střední třídě se totiž jako vozy SUV tváří častěji kombíky, kterým navíc nechybí pohon všech kol. Kromě již zmiňované Octavie Scout jde třeba o Seat Leon X-Perience nebo VW Golf Alltrack, což jsou ale výrazně dražší auta. Reálně tak bude Rapid Spaceback ScoutLine soupeřit s malými SUV s pohonem přední nápravy. Porovnali jsme ho s modely Kia Soul a Renault Captur - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Rapid Spaceback nezůstane dlouho jediným vozem s výbavou ScoutLine v nabídce. Škoda dnes zveřejnila první fotky nové Fabie Combi ScoutLine, která se začne prodávat počátkem příštího roku.

reklama
20. února 2016
Test Škoda Rapid Spaceback
V recenzi nové verze modelu Škoda Rapid Spaceback jsme se zaměřili na odlišnosti od běžného provedení vozu. Rovněž jsme měřili hodnoty spotřeby, které má Spaceback s nejsilnější benzinovou motorizací a automatem.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Škoda Rapid Spaceback
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama