ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda Octavia už se nedá objednat s motorem 1.2 TSI/81 kW
15. března 2016

reklama
Škoda přestala v ceníku Octavie nabízet benzinový turbomotor 1.2 TSI/81 kW. Nahradí ho nový tříválec 1.0 TSI/85 kW. Základní verze dvanáctistovky s maximálním výkonem 63 kW v nabídce zůstává.

Nejnovější vydání ceníku Škody Octavia neobsahuje benzinový turbomotor 1.2 TSI s maximálním výkonem 81 kW. V nabídce zůstala pouze základní a slabší výkonová verze se 63 kW. Tu ale na rozdíl od dříve nabízené silnější varianty nelze pořídit v akčním, tedy výhodném provedení Fresh. 

Škoda Octavia Fresh se nyní nabízí pouze s naftovým motorem 1.6 TDI ve třech různých verzích - s manuálním řazením, automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Octavia Fresh je výrazně výhodnější než klasické výbavové stupně. Proti druhému stupni výbavy Ambition je o devatenáct tisíc levnější, přitom obsahuje navíc řadu prvků výbavy - například litá kola, tempomat udržující řidičem nastavenou rychlost jízdy, zadní parkovací senzory, vyhřívaná přední sedadla, lepší verzi palubního počítače, bluetooth handsfree, díky němuž se dá legálně telefonovat za jízdy, nebo střešní nosič u karoserie Combi.

Porovnali jsme Škodu Octavia Combi 1.6 TDI Fresh s vozy Hyundai i30 kombi a Ford Focus kombi - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Vyřazený motor 1.2 TSI/81 kW by měl podle našich informací v květnu vystřídat nový tříválcový turbomotor 1.0 TSI/85 kW. Aktuální podobu ceníku Octavie, pro níž platí to samé jako pro základní karoserii liftback, si můžete prohlédnout zde. Ceník Octavie Combi naleznete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama