ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Přehled praktických aut, která mají kufr větší než 350 litrů a stojí méně než 300 000 Kč
7. srpna 2016

reklama
Nabízejí praktickou karoserii hatchback, kombi, MPV nebo SUV, dají se pořídit za méně než 300 tisíc korun a objem jejich zavazadlového prostoru přesahuje podle údajů výrobce 350 litrů. Přesně taková auta jsme hledali a našli jich přesně deset.

Praktická karoserie, dostatečně velký kufr a nízká cena - to jsou tři argumenty, na které Češi slyší. Hledali jsme auta, která mají tyto tři vlastnosti.

Vyloučili jsme karoserie sedan, kupé nebo kabrio. Levné sedany sice často disponují objemným kufrem, ale ten je příliš nízký stejně jako vstup do něj, takže se v něm nedají převážet žádné krabicoidní předměty.

Dostatečně velký kufr jsme kvantifikovali minálním objemem 350 litrů podle údajů výrobce v základní konfiguraci, tedy bez sklápění nebo posouvání sedadel. Našli jsme deset nových aut, která splňují naše požadavky, a přitom nestojí více než 300 tisíc korun:

Renault Clio Grandtour          od 245 900 korun

Dacia Duster                             249 900 korun

Škoda Fabia Combi                    267 900 korun

Opel Meriva                               271 900 korun

Hyundai ix20                              279 990 korun (na snímku)

Kia Venga                                  284 980 korun

Fiat 500L                                   291 900 korun

Suzuki Baleno                           293 300 korun

Citroën C3 Picasso                    299 900 korun

Nissan Juke                              299 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Údaje jsou platné k 5. srpnu 2016. 

U každého modelu jsme do hitparády vybrali pouze nejlevnější verzi, i když některé z nich by se do přehledu vešly ve více variantách motorů a výbav. Pokud chcete vidět přehled všech 23 variant aut vybraných typů karoserie s kufrem větším než 350 litrů a cenou do 300 tisíc korun, klikněte zde.

Do žebříčku se nám vešly automobily čtyř různých typů karoserií. Nejvíc, pět, je multifunkčních vozů MPV (Meriva, ix20, Venga, 500L a C3 Picasso), dva kombíky (Clio a Fabia), dvě poloterénní SUV (Duster a Juke) a jeden hatchback (nové Suzuki Baleno).

Nepřekvapí, že většina aut v žebříčku patří mezi velmi dobře prodávaná, jak se můžete přesvědčit v žebříčku registrací po sedmi měsících letošního roku.

reklama
17. července 2015
Test Hyundai ix20
Hyundai ix20 je nejprodávanějším vozem rodinné kategorie MPV na českém trhu, takže není divu, že jeho nedávnou modernizaci bereme jako příležitost k nové recenzi. Co všechno se na nošovickém bestselleru změnilo?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai ix20
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

10 nejlevnějších aut s automatickým řazením
Deset nejlevnějších aut, která řadí sama, se dá pořídit za necelých 270 tisíc korun. Většinou mají takzvané robotizované převodovky, které mají uvnitř stejné součástky jako převodovky pro ruční řazení, ale fungují automaticky.
V červnu se v Česku prodalo nejvíc nových aut v historii
Češi si letos v červnu poprvé v historii zaregistrovali v jednom měsíci více než 25 tisíc nových osobních aut. Proti loňsku jde o více než dvacetiprocentní nárůst. Profituje na něm většina značek všech možných velikostí a cenových relací.
reklama
Dvacet nejoblíbenějších značek na evropském trhu v červnu 2016
Jedničkou i v červnu zůstal Volkswagen, ale Renault se mu výrazně přiblížil. Škoda rostla jako jediná z koncernu VW a tradičně se umístila na 10. místě. Prodej nových aut v Evropě meziročně rostl už 34. měsíc v nepřetržité řadě.
Deset aut, která zrychlí z nuly na stovku pod šest vteřin a stojí méně než milion
Nová Honda Civic Type R (na snímku) rozšířila na deset počet vozů, které zvládnou zrychlení z 0 na 100 km/h za šest vteřin a méně a dají se sehnat za ceny pod milion korun. Jaké jsou další automobily s těmito parametry?
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama