ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Podzimní nárazové testy - ze sedmi aut jen tři nedostala pět hvězd
4. listopadu 2015

reklama
Nové generace modelů Audi A4, Honda HR-V, Honda Jazz a Hyundai Tucson obdržely od nezávislé organizace Euro NCAP nejlepší možné vysvědčení v podobě pěti hvězd za bezpečnost. Mazda MX-5, Opel Karl a Volkswagen Caddy mají o hvězdu méně.

Z pohledu prodeje testovaných aut na českém trhu jsou nejzajímavější výsledky kompaktního SUV Hyundai Tucson vyráběného v Nošovicích a nové generace osobní verze dodávky Volkswagen Caddy (na snímku).

Tucson zvládl všechny čtyři hodnocené oblasti, tedy ochranu dospělých cestujících, dětí, chodců a úroveň výbavy bezpečnostními asistenty tak, aby obdržel maximálních pět hvězd. Nástupce modelu ix35 se zaskvěl například při ochraně nejmenších cestujících ve věku jeden a půl roku na sedadle spolujezdce, za kterou získal plný počet bodů.

Bát se ale nemusí ani zájemci o novou generaci oblíbeného Caddyho, který nesplnil pětihvězdičková kritéria pouze při hodnocení ochrany chodců a to velmi těsně. Dospělé i dětské cestující chrání Caddy na úrovni pěti hvězd. Navíc jako jedno z mála aut tohoto segmentu nabízí autonomní brzdění před překážkou při nepozornosti řidiče.

Zajímavostí je historické maximum při ochraně chodců u nové generace Mazdy MX-5, která v této kategorii získala 93 procent. Celkově dostala čtyři hvězdy. Nová Honda Jazz se stala nejbezpečnějším autem kategorie Supermini zahrnující malé hatchbacky, MPV a SUV podle nové metodiky.

Jediným vozem, který měl vážnější problémy při některých nárazových testech s ochranou dospělých, byl minivůz Opel Karl, který se na českém trhu zatím neprodává. Při plném čelním nárazu se v maximálním možném nebezpečí na pětibodové škále ocitla stehna řidiče, totéž se opakovalo při hrudníku šoféra u simulovaného bočního nárazu na strom. I přes tato dílčí nezdary ale Karl dosáhl celkových čtyř hvězd.

Přehled nejnovějších výsledků seřazený podle počtu hvězd a s procenty za ochranu dospělých a dětí naleznete níže:

Honda Jazz                    5 hvězd     93 %   85 %

Audi A4                          5 hvězd     90 %   87 %

Hyundai Tucson               5 hvězd     86 %   85 %

Honda HR-V                    5 hvězd     86 %   79 %

Mazda MX-5                   4 hvězdy     84 %   80 %

Volkswagen Caddy          4 hvězdy     84 %   78 %

Opel Karl                        4 hvězdy     74 %   72 %

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, výbavy, technická data, redakční testy a další podrobnosti.

Výsledky nárazových testů Euro NCAP u většiny nových aut prodávaných na českém trhu včetně odkazů na videa ze zkoušek najdete zde.

reklama
27. října 2015
Test Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy letos přijel na český trh ve čtvrté generaci. Podrobná recenze se soustředí na změny, které u osobní verze kompaktní dodávky nastaly. Test se zaměřuje také na klady a zápory při porovnání se soupeři.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Volkswagen Caddy
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama