ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Nové nárazové testy - třikrát pět hvězd, dvakrát čtyři
5. září 2013

reklama
Nezávislá organizace Euro NCAP otestovala bezpečnost pěti nových modelů aut. Tři z nich získaly maximální počet pěti hvězd, zbývající dva čtyři hvězdy. Přinášíme podrobnosti.

Nejzajímavější z hlediska obliby na českém trhu je z pěti testovaných modelů nová generace Mazdy 6 (na snímku). Sedan a kombík střední třídy získal podle očekávání nejvyšší možné hodnocení pěti hvězd. Dospělé cestující ochrání z 92 procent. Všechny části figurín řidiče i spolujezdce jsou ve výsledkové grafice Euro NCAP zelené a žluté, což znamená, že byly při nárazech vystaveny pouze nejnižšímu a druhému stupni nebezpečí z pěti možných. Bezpečnost dětí v nové Mazdě 6 byla ohodnocena 77 procenty. Jediný vážnější problém nastal u figuríny tříletého cestujícího posazeného dozadu ve směru jízdy na předepsanou dětskou sedačku. Hlava dítěte po nárazu lehce kontaktovala opěrku, kvůli čemuž auto v této dílčí disciplíně nedostalo ani bod.

Ceník nové Mazdy 6 včetně prvků standardní a příplatkové výbavy nebo technických parametrů najdete zde. Podrobný test čtěte zde. Ceník kombíku si otevřete zde a test čtěte zde.

Ještě lepší dílčí výsledky než Mazda 6 zaznamenala desátá generace kompaktního sedanu Toyota Corolla, což samozřejmě nemohlo dopadnout jinak než pěti hvězdami. Žhavá novinka na českém trhu si při hodnocení bezpečnosti dospělých připsala 94 procent a dětí 82 procent. Testy proplula bez jediného vážnějšího problému. Toyotu Corolla jsme jako jedno z prvních médií vyzkoušeli ještě před jejím příjezdem na český trh. Podrobný test čtěte zde, ceník si můžete prohlédnout zde.

Třetí pětihvězdičkové auto do party představuje nová generace sedanu střední třídy Lexus IS, kterou Euro NCAP rozbíjelo v hybridním provedení - tedy se soustavou benzinového motoru, elektromotoru a schopností vyrábět při jízdě elektřinu, uchovávat ji v bateriích a využívat pro pohon. Lexus také nezaznamenal žádný krizový moment a vysloužil si 91 procent za ochranu dospělé posádky a 85 procent u dětí. Jeho ceník najdete zde.

O hvězdu méně dostal od Euro NCAP stylový diblík Opel Adam. Skóre za ochranu dospělé posádky se zastavilo na 87 procentech a řidič by se měl s trochou nadsázky bát o krk. Právě tato část těla totiž byla ohrožena třetím stupněm nebezpečí z pěti možných při testu nárazu zezadu a následném škubnutí hlavy s nárazem do opěrky. Dokonce čtvrtý stupeň nebezpečí hrozí řidičovu hrudníku při bočním nárazu na sloup. Zajímavé je, že všechny ostatní části těla byly chráněny na jedničku. A třeba za péči o spolujezdce při čelním nárazu obdržel Adam maximální počet bodů. A co ochrana dětí? 72 procent. Ceník Opelu Adam si otevřete zde a podrobný test čtěte zde.

Posledním testovaným vozem bylo Mitsubishi Mirage - miniauto, které se v Česku neprodává. Také ono obdrželo stejně jako Adam čtyři hvězdy za devadesátiprocentní ochranu dospělých a 72 procent při péči o děti.

Výsledky dalších nových aut prodávaných na českém trhu v nárazových testech Euro NCAP včetně odkazů na videa ze zkoušek najdete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Pět hvězdiček za bezpečnost Škodě Rapid, jen tři Dacii Lodgy
Patnáct nových modelů prošlo nárazovými testy Euro NCAP. Jediným z nich, který nezískal plný počet hvězd, je levná rodinná Dacia Lodgy. Zato dvojčata z Mladé Boleslavi Škoda Rapid a Seat Toledo prošla bez zaváhání.
Jen tři hvězdy z nárazových testů Euro NCAP pro kolínská trojčata
Toyota Aygo prošla nárazovými testy Euro NCAP. Nezávislá organizace jí udělila pouze tři hvězdy z pěti možných a výsledek připsala i sourozencům Citroënu C1 a Peugeotu 107.
reklama
Nejbezpečnější auta roku 2012 podle crash testů Euro NCAP
Organizace Euro NCAP vydala přehled nejbezpečnějších aut v jednotlivých kategoriích na základě výsledků loňských crash testů. Nejvíce vítězství zaznamenal Ford. Volvo V40 bylo vyhlášeno nejbezpečnějším vozem všech dob.
Nová Octavia zářila v nárazových testech. Je bezpečnější než předchůdkyně.
Nejen dnes už téměř povinných pět hvězd na celkovém vysvědčení, ale hlavně vynikající výsledky v jednotlivých hodnocených oblastech - tak si vedla nová Škoda Octavia v nárazových testech Euro NCAP.
Trax a Captur mají pět hvězd od Euro NCAP. Sandero čtyři a Evalia tři
Čtveřice nových aut prošla nárazovými testy Euro NCAP. Nejlevnější vůz na českém trhu Dacia Sandero získal čtyři hvězdy. Plným počtem pěti hvězd se chlubí SUV Chevrolet Trax a Renault Captur. Jen tři má Nissan NV200 Evalia.
Nárazové testy nových generací Citroënu C4 Picasso a Hondy CR-V
Pět hvězd, tedy nejvyšší hodnocení, získaly nové generace modelů Citroën C4 Picasso a Honda CR-V v nárazových testech od nezávislé organizace Euro NCAP. Přinášíme podrobnosti k výsledkům.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama