ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Hledali jsme deset nejlevnějších rodinných SUV. Škoda Yeti je šestá
16. října 2016

reklama
Nejlevnější rodinné SUV, Dacia Duster (na snímku), se prodává od necelých 250 tisíc korun. Dalších pět modelů lze pořídit za méně než čtyři sta tisíc. Je mezi nimi i Škoda Yeti, která se po nedávných cenových změnách prodává v akčním provedení Trumf od 399 900 Kč.

Vypadají jako terénní auta, ale většinu času tráví na silnici. Říká se jim SUV, i když příliš sportovní ani užitková nejsou. Jde o kategorii vozů, která je aktuálně v kursu. Její prodej roste ze všech typů aut nejvíc a přibývá do ní největší množství novinek.

Tentokrát vám představíme SUV nižší střední třídy, která můžeme v českých podmínkách považovat za rodinná. Jde o automobily s délkou karoserie 4,2 až 4,5 metru. Nejmenším představitelem této kategorie je Škoda Yeti, které zároveň patří primát nejprodávanějšího nového SUV v Česku.

Právě Škoda Yeti nedávno doznala výrazných cenových změn (podrobnosti čtěte zde). Zjišťovali jsme, jak si po nich vede v žebříčku nejlevnějších SUV nižší střední třídy, který si prohlédněte níže:

Dacia Duster              od 249 900 korun

Fiat 500X                        339 900 korun

Mitsubishi ASX                369 000 korun

Opel Mokka X                  377 900 korun

Mazda CX-3                     394 900 korun

Škoda Yeti                       399 900 korun

Suzuki S-Cross                409 900 korun

Nissan Qashqai                410 100 korun

Jeep Renegade                 436 900 korun

Kia Sportage                     459 980 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Údaje jsou platné k 16. říjnu 2016.

U každého modelu jsme do hitparády vybrali pouze nejlevnější verzi, i když některé z nich by se do přehledu vešly ve více variantách motorů a výbav. Pokud chcete vidět přehled všech 105 variant rodinných SUV s cenou do půl milionu korun, klikněte zde.

U některých modelů se prodávají zároveň dvě generace. Kromě novinky ještě trvá doprodej skladových aut předchozí generace nebo provedení před faceliftem. Jde o modely Opel Mokka, Suzuki S-Cross a Kia Sportage. U všech jsme do žebříčku zařadili pouze novější provedení, v přehledu všech variant, na který si můžete prokliknout v předchozím odstavci, ale najdete i cenovky starších provedení.

Všechny vozy v žebříčku za uvedené ceny disponují pohonem přední nápravy. Všechny ale zároveň nabízejí i dražší verze s pohonem všech kol.

Do žebříčku deseti nejlevnějších SUV nižší střední třídy se nevešlo hned několik novinek, jejichž cena začíná výš. Jde například o Toyotu C-HR (od 489 900 korun), Seat Ateca (od 523 900 korun) nebo Volkswagen Tiguan (od 544 900 korun).

Podobný žebříček jsme naposledy dělali před dvěma lety. Cenové poměry mezi kompaktními SUV se díky prudce narůstající konkurenci téměř nezměnily. Koncem roku 2014 se za méně než 400 tisíc dalo pořídit sedm modelů a desátý nejlevnější se prodával za 455 tisíc korun.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Deset nejlevnějších rodinných kombíků
Mezi nejlevnějšími rodinnými kombíky panuje tuhý konkurenční boj. Proti situaci ze začátku roku sice některé vozy zdražily, ale například ford zvýrazně zlevnil a nižší základní cenu dostal i renault nebo dacia.
Deset nejlevnějších sedmimístných SUV
Jenom čtyři nová sedmimístná SUV se zatím vejdou do jednoho milionu korun. Nejlevnější Nissan X-Trail se prodává se sedmi sedadly od necelých šesti set tisíc. Nová Škoda Kodiaq by se měla stát druhým nejlevnějším sedmimístným SUV na trhu.
reklama
10 nejlevnějších MPV - multifunkčních rodinných aut
Žebříčku nejlevnějších aut kategorie MPV kralují dacie. Na prvním místě je Dokker za 214 900 korun. Nejprodávanějším víceúčelovým vozem zůstává Hyundai ix20 vyráběný v Nošovicích. TOP 10 se vejde do 324 tisíc korun, před pěti lety na desáté nejlevnější MPV stačilo 270 tisíc.
Deset nejlevnějších manažerských aut po zdražení Škody Superb
Manažerská auta za poslední rok a půl dramaticky zdražila a netýká se to jen Škody Superb, jejíž ceny se zvýšily v září. Ještě loni v únoru se daly nejlevnější vozy střední třídy pořídit za méně než půl milionu a devět z nich pod šest set tisíc. Teď už se do této hranice vejdou jen čtyři.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama