ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Dvanáct nových nárazových testů Euro NCAP
26. října 2011

reklama
Organizace Euro NCAP dnes zveřejnila výsledky dvanácti nových testů. Jedenáct aut získalo plný počet hvězd! Která to jsou? Jakému modelu se na téměř povinné nejlepší vysvědčení dosáhnout nepodařilo?

Bezesporu nejzajímavějším výsledkem nové várky testů je skvělé hodnocení velkého pick-upu Ford Ranger. Ten nejen, že získal nejlepší výsledek z celé dvanáctky při ochraně dospělé posádky (96 %), ale mezi premianty se zařadil i z hlediska ochrany dětí (85 %). Úplně nejvíc ale šokovala vstřícnost obřího pick-upu vůči chodcům. Jeho 81 % se zatím žádný jiný model ani zdaleka nepřiblížil.

Dalším premiantem se stal Hyundai Veloster (na snímku). Sportovně vyhlížející korejské kupé charakteristické tím, že se na straně u řidiče nachází dvojice dveří a na pravé pouze ty přední, se procenty v ochraně dospělých vyrovná Rangeru. Coby dětská chůva je dokonce nejlepší z celé dvanáctky (89 %).

Nejmasověji prodávaným autem v Česku je z testovaného tuctu Toyota Yaris. Její třetí generace prošla testy stejně hladce jako její předchůdci. Yaris by spolu s Rangerem, BMW řady 1 a Mercedesem třídy M získal pět hvězd i příští rok. K jejich dosažení totiž bude potřeba minimálně šedesátiprocentní hranice při ochraně pěšáků.

Vysoké úspěšnosti při ochraně dospělých dosáhly oba nové opely, které se zatím ještě neprodávají v Česku - Zafira Tourer (prodloužená a luxusnější varianta multifunkčního rodinného auta) a třídveřová Astra GTC.

Na úspěchy nového Avea, Cruze a Orlanda navázal i zástupce Chevroletu v kategorii SUV, tedy aut schopných vydat se i mimo asfalt - nový model Captiva.

Třetím nejúspěšnějším vozem z hlediska procent při ochraně dětí a dospělých se stalo nové Audi Q3 - další zástupce kategorie SUV, ale v kompaktním balení.

Nejnižší míru ochrany dospělých prokázala auta italských značek odvozená od vozů Chrysler. Zatímco u Fiatu Freemont a Lancie Thema to ještě na plný počet hvězd stačilo, Lancii Voyager jedna těsně utekla.

Procentuální hodnocení nově i dříve testovaných aut v crash testech Euro NCAP nebo odkazy na videa jednotlivých zkoušek najdete po kliknutí zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama