ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších středně velkých SUV
14. února 2016

reklama
Nejlevnějším středně velkým SUV na českém trhu je lídr trhu evropského Nissan Qashqai, který se dá pořídit za méně než 400 tisíc. Další tři modely s délkou karoserie kolem 4,5 metru se vejdou do půl milionu.

Automobilovým světem aktuálně hýbají tři písmena - SUV. Pod zkraktou s dnes již dost zavádějícím významem sportovně-užitková vozidla (Sport Utility Vehicles) se skrývají všestranná auta, která se tváří jako teréňáky a měla by zvládat i občasné výlety mimo asfalt, ale většinu času stráví právě na něm. Tvar jejich karoserie vychází z praktických typů vozidel - kombíků, pětidveřových hatchbacků s useknutou zádí a velkoprostorových aut.

Není tedy pravda, že jsou SUV módní pouze díky tomu, že se v nich sedí výš a působí bezpečnějším dojmem. Zároveň jde o nejvíc univerzální automobily na trhu. Modelů typu SUV přibývá na trhu raketovým tempem a tento trend rozhodně nezeslábne. Nedávno potvrdila budoucí strategii založenou právě na SUV i Škoda a ukázala skici studie nového velkého sedmimístného modelu.

Nás dnes bude zajímat kategorie, ve které Škoda zatím zastoupení nemá, ale mohl by se do ní posunout nástupce Škody Yeti. Jde o takzvaná C-SUV, tedy středně velká auta kategorie s délkou karoserie kolem 4,5 m. Bereme v úvahy vozy, která se vejdou do tolerance 4,5 m plus minus 15 cm, tedy od 4,35 do 4,65 m. Ta v rámci českých reálií bohatě naplňují představy o jediném rodinném voze.

Na českém trhu SUV zatím kralují díky úspěchům Škody Yeti a Dacie Duster menší vozy, ale v Evropě jde o nejprodávanější segment a patří do něj i nejoblíbenější SUV na kontinentu - Nissan Qashqai.

A právě Nissanu Qashqai náleží s velkým náskokem i nejvyšší příčka našeho žebříčku deseti nejlevnějších rodinných SUV s délkou kolem 4,5 m. Podívejte se na kompletní pořadí:

Nissan Qashqai                od 384 900 korun

Kia Sportage                         459 980 korun

Kia Sportage nová                  459 980 korun

Renault Kadjar                       464 900 korun

Honda CR-V                           519 900 korun

Hyundai Tucson                     529 990 korun (na snímku)

Mazda CX-5                           532 900 korun

Peugeot 3008                         535 000 korun

Volkswagen Tiguan                 544 900 korun

Ford Kuga                              549 990 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 14.2.2016.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více motory nebo stupni výbav. Kompletní přehled všech 60 verzí SUV s délkou karoserie od 4,35 do 4,65 m a cenou do 600 tisíc korun najdete zde.

Vidíte, že v TOP 10 máme dvě generace modelu Kia Sportage - doprodávající se třetí i přijíždějící čtvrtou. Objednávat se už dá také nástupce Volkswagenu Tiguan, který se ale základní cenou od 735 900 Kč (objednávat se zatím dají pouze silnější a lépe vybavené verze) do TOP 10 neprobojoval. Mezi novinky můžeme stále ještě zařadit i Hyundai Tucson a Renault Kadjar.

Nejúspornějším SUV s délkou kolem 4,5 m do 600 tisíc korun jsou Nissan Qashqai a Renault Kadjar. Oba pohání naftový motor 1.5 dCi a podle výrobce si řeknou jen o 3,8 l nafty na každých 100 km. Nejlepší dynamikou se chlubí - kdo jiný než Nissan Qashqai. S benzinovým turbomotorem 1.6 DIG-T sprintuje z místa na 100 km/h během 9,1 s.

reklama
26. srpna 2016
Test Hyundai Tucson
Recenzi oblíbeného SUV vyráběného v severomoravských Nošovicích jsme obohatili o zkušenosti se středně výkonným vznětovým motorem ve spojení s automatem. Soustředili jsme se také na vlastnosti pohonu 4x2.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai Tucson
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama