ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších rodinných naftových kombíků
25. října 2015

reklama
Hledali jsme deset nejlevnějších naftových kombíků rodinné velikosti. Dacia Logan MCV se dá pořídit za méně než 300 tisíc korun, kompletní desítka se vešla do 450 tisíc korun.

I když skandál okolo motorů koncernu Volkswagen může mít do budoucna nepříznivý vliv na budoucnost naftových pohonných jednotek, zatím patří kombinace rodinného kombíku a turbodieselu mezi časté volby českých zájemců o nová auta. Zejména těch, kteří ročně najedou velké porce kilometrů.

Našli jsme deset nejlevnějších vozů s karoserií kombi v nižší střední třídě, která je v českých poměrech považovaná za rodinnou. Chybí tedy pouze nejmenší kombíky velikosti Škody Fabia, které volí spíše páry nebo jednotlivci.

Nejlevnější nový rodinný naftový kombík se dá pořídit do 300 tisíc, celá desítka se vešla do 450 tisíc korun. V této kategorii došlo v posledních měsících většinou k poklesu cen. Nejvýrazněji zlevnil Hyundai i30 kombi (na snímku).

Dacia Logan MCV                    od 298 900 korun

Kia cee´d SW                               349 980 korun

Renault Mégane Grandtour            364 900 korun

Hyundai i30 kombi                        369 990 korun

Opel Astra Sports Tourer               423 900 korun

Seat Leon ST                               435 900 korun

Škoda Octavia Combi                    435 900 korun

Peugeot 308 SW                           443 500 korun

Ford Focus kombi                          448 990 korun

Toyota Auris Touring Sports            449 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti.

U každého modelu jsme vybrali pouze nejlevnější verzi, i když některé z nich by se do žebříčku vešly ve více variantách motorů a výbav. Například nejlevnější Dacia Logan MCV s motory 1.5 dCi s výkonovými variantami 55 i 66 kW a ve verzích Arctica i Celebration. Kia cee´d SW by se do přehledu dostala jak v doprodávajícím se starším provedení před faceliftem tak v nové variantě modelového roku 2016. Kompletní přehled všech 33 verzí rodinných naftových kombíků do 450 tisíc korun naleznete zde.

Nejúspornějšími vozy z této množiny jsou Dacia Logan MCV 1.5 dCi/66 kW a Peugeot 308 SW 1.6 BlueHDI/73 kW, které si podle výrobce shodně řeknou jen o 3,5 litru nafty na každých sto kilometrů. Nejlepším zrychlením se chlubí Renault Mégane Grandtour, který dosáhne rychlosti 100 km/h z místa za 10,1 s.

reklama
28. dubna 2015
Test Hyundai i30 kombi
Modernizovanou verzi vozu Hyundai i30 kombi jsem otestoval krátce po jejím uvedení na český trh. V podrobné recenzi zjistíte, jaké změny přinesl facelift v roce 2015 a jak si oblíbený vůz vede v porovnání se soupeři.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai i30 kombi
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Nejúspornější manažerská auta
Jedenáct modelů střední třídy prodávaných na českém trhu se podle výrobce spokojí se spotřebou čtyři litry nafty a méně. Jsou mezi nimi sedany, liftbacky, hatchback i kombíky. Nejúspornější Ford Mondeo ECOnetic žere jen 3,6 l nafty na 100 km.
Aféra Volkswagenu zatím prodej nových aut v Česku vůbec neovlivnila
Všechny čtyři velké značky koncernu Volkswagen prodávané v Česku zaznamenaly v září vysoký meziroční růst registrací nových aut. Škoda si polepšila o 25 %, Volkswagen o 27 %, Seat o 40 % a Audi o 35 %. Celý trh rostl o 14 %.
reklama
Škoda skončila v září v Evropě na jedenáctém místě
Evropský trh s novými osobními auty meziročně roste už 25 měsíců v řadě. Škoda si v září proti prázdninám pohoršila o dvě příčky, tempo jejího růstu ale překonalo průměr trhu. Aféra s dieselovými motory se na číslech koncernu VW neprojevila.
Deset nejlevnějších víceúčelových aut (MPV) pro velké rodiny
Nejlevnějším čistě osobním MPV, které může v případě potřeby pobrat až sedm cestujících, je Dacia Lodgy. V pětimístném provedení se prodává už od 224 900 korun. Do půl milionu se dá pořídit osm takových rodinných vozů.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama