ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších sedanů, liftbacků a kombi střední třídy
22. listopadu 2015

reklama
Cenová hladina nových vozů střední třídy využívaných v Česku nejčastěji jako manažerská auta se letos výrazně zvýšila. Zdražování způsobil přechod na emisní normy Euro 6 i příjezd nových a modernizovaných modelů.

Tento týden plošně zdražil nejoblíbenější manažerský vůz v Česku. Ceny Škody Superb v karosářských verzích liftback (na snímku) i kombi se plošně zvýšily o 15 tisíc (přehled změn u všech modelů Škoda čtěte zde). Přesto zůstává nová generace Škody Superb jedním z nejdostupnějších aut své kategorie na českém trhu. Nic na tom nemění ani nedávné zveřejnění ceníků novinky v podobě Renaultu Talisman.

Ceny aut střední třídy totiž letos vystřelily směrem vzhůru. Když jsme začátkem roku 2015 hledali deset nejlevnějších vozů této kategorie s "manažerskými typy karoserie", tedy mezi sedany, liftbacky a kombíky, daly se ještě dva modely pořídit pod půl milionu. Nyní ani jeden.

Postupné zdražování manažerských aut se přitom datuje už od roku 2013, kdy oslabila koruna a ceny se začaly zvedat z částek nepříliš přesahujících 400 tisíc. Mezi další příčiny stoupání cenové hladiny patří náklady spojené s přechodem na emisní normy Euro 6 a prodlužující se seznam povinných prvků výbavy (například o monitorování tlaku v pneumatikách).

Většina dříve levných aut střední třídy navíc v poslední době prošla generační obměnou, nebo alespoň modernizací. Níže tedy najdete deset aktuálně nejdostupnějších sedanů, liftbacků a kombíků střední třídy:

Renault Laguna Grandtour  od 509 900 korun

Opel Insignia                         529 900 korun

Ford Mondeo                         565 990 korun

Mazda 6                               569 900 korun

Peugeot 508                         580 000 korun

Hyundai i40 kombi                599 990 korun

Škoda Superb                       614 900 korun

Toyota Avensis                      614 900 korun

Renault Talisman                   619 900 korun

Citroën C5                             649 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 22.11.2015.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy karoserií (například Opel Insignia jako čtyřdveřový sedan, pětidveřový liftback i kombík), motory nebo stupni výbav. Kompletní přehled všech 56 verzí aut střední třídy splňujících naše požadavky s cenou do 650 tisíc korun najdete zde.

Zajímavé je, že nejlevnějším manažerským vozem střední třídy není aktuálně sedan ani liftback, ale kombík Renault Laguna Grandtour. Sedan se totiž už přestal vyrábět a nahradil ho nový Renault Talisman. Také dny Laguny Grandtour se ale chýlí ke konci a příští rok místo ní přijede Talisman Grandtour.

Proti stavu ze začátku letošního roku, tedy před změnou na emisní limity Euro 6, se nejvíce zvýšila první cena modelů Citroën C5, Peugeot 508 a Toyota Avensis. U modelu Hyundai i40 kombi ještě máme v přehledu levnější verzí před modernizací, která se doprodává paralelně s novou dražší variantou.

Nejúspornějšími vozy z našeho výběru do 650 tisíc korun jsou Ford Mondeo a Renault Talisman s turbodieselovými patnáctistovkami, které si podle výrobce řeknou jen o 3,6 l nafty na každých 100 km. Mezi benzinovými verzemi spotřebuje nejméně Škoda Superb 1.4 TSI ACT - 4,8 l naturalu na každých 100 km. Tento Superb se chlubí také nejlepší dynamikou, když společně s Peugeotem 508 1.6 THP sprintují z místa na 100 km/h během 8,6 s.

reklama
19. června 2016
Test Škoda Superb
Recenzi Škody Superb jsme obohatili o dojmy z ekologické verze GreenLine. Tři řidiči s ní během dvoutýdenního testu ujeli více než pět tisíc kilometrů. A byli potěšeni opravdu nízkou spotřebou.
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Škoda Superb
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Toyota Avensis prošla důkladnou modernizací. Dostala diesely od BMW
Manažerský sedan a kombík Toyota Avensis se chlubí novou vizáží i technikou. Novinku představují například naftové motory od BMW, benzinovým klesla spotřeba. Posílila výbava, zvedly se ceny. Modernizovaný Avensis se prodává od 614 900 korun.
Listopad zatím probíhá ve znamení zdražování nových aut
Většina importérů nových aut, kteří začátkem listopadu sahali do ceníků, použila jak zdražování tak zlevňování. Navyšování cen ale převládá. Ze zajímavých aut zlevnily například modely Kia cee´d nebo naftový Citroën C4 Cactus (na snímku).
reklama
Ford Mondeo Business Edition - více výbavy za více ceny
Ford prodává manažerské Mondeo s novou výbavou Business Edition. Proti základnímu stupni Trend stojí o 64 tisíc víc a nabízí za to třeba navigaci, litá kola, parkovací senzory vpředu i vzadu nebo vyhřívaná přední sedadla. Porovnali jsme ho s konkurenty.
Nový manažerský sedan Renault Talisman se prodává od 619 900 korun
Renault zveřejnil cenu nového sedanu střední třídy Talisman. Nástupce modelu Laguna se prodává od 619 900 korun. Tato cena se týká varianty s naftovým motorem 1.5 dCi a základní výbavy Life. Porovnali jsme nový talisman s konkurenty.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama