ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších manažerských aut po zdražení Škody Superb
25. září 2016

reklama
Manažerská auta za poslední rok a půl dramaticky zdražila a netýká se to jen Škody Superb, jejíž ceny se zvýšily v září. Ještě loni v únoru se daly nejlevnější vozy střední třídy pořídit za méně než půl milionu a devět z nich pod šest set tisíc. Teď už se do této hranice vejdou jen čtyři.

Přehled deseti nejlevnějších manažerských aut přinášíme v reakci na zdražení Škody Superb, k němuž došlo v polovině září (podrobnosti zde).

Za manažerské považujeme vozy takzvané střední třídy, což jsou v českých poměrech velká auta a kromě manažerů si je pořizují i bohatší rodiny. Jde o auta typu Škody Superb nebo Volkswagenu Passat. Téměř všechny vozy uvedené v žebříčku se za uvedené ceny prodávají jako čtyřdveřové sedany nebo pětidveřové liftbacky, drtivá většina z nich ale za nevelký příplatek nabízí i karoserii kombi.

Níže tedy najdete deset aktuálně nejlevnějších manažerských aut v Česku:

Opel Insignia                  od 529 900 korun (na snímku)

Mazda 6                             577 900 korun

Hyundai i40                        579 990 korun

Peugeot 508                       580 000 korun

Citroen C5                          619 900 korun

Renault Talisman                 619 900 korun

Toyota Avensis                    629 900 korun

Škoda Superb                     630 900 korun

Kia Optima                          639 980 korun

Ford Mondeo                       642 990 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 25. 9. 2016.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy karoserií, motory nebo stupni výbav. Kompletní přehled všech verzí aut střední třídy splňujících naše požadavky s cenou do 650 tisíc najdete zde.

Osm z deseti aut v našem přehledu jsou čtyřdveřové sedany, pouze Superb a Mondeo pětidveřové liftbacky. Pětidveřovou variantu nabízí i Insignia, je ale o deset tisíc dražší než čtyřdveřový sedan.

Podobný průzkum jsme naposledy dělali loni v únoru. Tehdy se ještě Renault Laguna a Citroën C5 prodávaly za méně než půl milionu a devět z deseti aut v žebříčku se vešlo pod šest set tisíc. Daleko v minulosti není ani doba, kdy se daly nové vozy střední třídy pořídit hluboko pod půl milionu korun. Tuto kategorii ale postihlo v posledních letech výrazné zdražení.

Na druhou stranu je třeba dodat, že manažerská auta si pořizují většinou firmy, které je nekupují klasickým způsobem, ale pronajímají v rámci operativního leasingu a platí za to měsíční splátky. Přesto doporučené ceny určitou roli hrají. Řada firem má totiž u každé manažerské pozice finanční limit, do kterého se pracovníci musejí vejít, a ten se často odvíjí právě od klasických ceníků.

Nejoblíbenější manažerská auta nepatří mezi nejlevnější. Českým prodejům kraluje Škoda Superb před VW Passat, který se do nejlevnější desítky ani nedostal, a Fordem Mondeo. Kompletní žebříček aut podle obliby najdete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Prodeje v srpnu opět rekordní, Dacia přeskočila Ford
Srpen byl z hlediska registací nových aut v ČR rekordní a potvrdily se prognózy, že červencový pokles byl ojedinělý. Lídrem zůstává Škoda, slavit budou u Dacie, která se poprvé v historii dostala na čtvrté místo mezi značkami.
Deset nejlevnějších sedmimístných SUV
Jenom čtyři nová sedmimístná SUV se zatím vejdou do jednoho milionu korun. Nejlevnější Nissan X-Trail se prodává se sedmi sedadly od necelých šesti set tisíc. Nová Škoda Kodiaq by se měla stát druhým nejlevnějším sedmimístným SUV na trhu.
reklama
20 nejúspěšnějších značek v srpnu na evropském trhu - Škoda skončila devátá
V červenci skončila na evropském trhu šňůra 34 meziročně růstových měsíců v nepřetržité řadě, srpen už byl zase v plusu. Škoda Auto v osmém měsíci roku vyrovnala devátým místem historicky nejlepší umístění v historii.
10 nejlevnějších MPV - multifunkčních rodinných aut
Žebříčku nejlevnějších aut kategorie MPV kralují dacie. Na prvním místě je Dokker za 214 900 korun. Nejprodávanějším víceúčelovým vozem zůstává Hyundai ix20 vyráběný v Nošovicích. TOP 10 se vejde do 324 tisíc korun, před pěti lety na desáté nejlevnější MPV stačilo 270 tisíc.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama