ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Deset nejlevnějších aut se stahovací plátěnou střechou
14. srpna 2016

reklama
Nejlevnější nová auta s elektricky stahovací plátěnou střechou se dají pořídit už za méně než tři sta tisíc korun. Nejde o kabriolety, ale o minivozy, u nichž plátěná střecha nahrazuje střešní okno.

Ještě před patnácti lety to vypadalo, že plátno zůstane pouze na střechách veteránských aut. V módě byly takzvané kupé-kabriolety, tedy vozy s elektricky skládacími pevnými střechami. Jenže velká složitost těchto mechanismů, s níž šly ruku v ruce poruchovost a vysoká hmotnost, je přivedla téměř k vyhynutí.

U dnešních kabrioletů opět drtivě převládají střechy plátěné. Jejich popularita jde dokonce tak daleko, že zejména u levnějších malých aut dokonce nahradily střešní okna. Nejsou tak pouze ve výbavě kabrioletů a roadsterů. Díky tomu můžete mít nové auto s elektricky stahovací plátěnou střechou za méně než 300 tisíc korun.

Podívejte se na deset nejlevnějších nových vozů s tímto prvkem výbavy:

Renault Twingo           od 254 900 korun

Citroën C1                      284 900 korun

Peugeot 108                   290 900 korun

Smart Forfour                 315 723 korun

Toyota Aygo                   324 900 korun

Opel Adam                     328 900 korun

DS3 Cabrio                     422 900 korun

VW Beetle Cabrio            521 900 korun

Mazda MX-5 Roadster     629 900 korun

Opel Cascada                 642 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Údaje jsou platné k 14. srpnu 2016. 

U každého modelu jsme do hitparády vybrali pouze nejlevnější verzi, i když některé z nich by se do přehledu vešly ve více variantách motorů a výbav. Pokud chcete vidět přehled všech 77 verzí aut s plátěnou střechou a cenou do 650 tisíc korun, klikněte zde.

Do žebříčku se brzy dostane i dvoumístný Smart Cabrio (na snímku), který už jsme dokonce zkoušeli, ale zatím neexistuje jeho český ceník.

Prvních sedm aut v popředí našeho žebříčku nejsou kabriolety, ale pouze minivozy a malé vozy se střechou suplující střešní okno. Skutečnými kabriolety (roadster je označení pro dvoumístný kabriolet) jsou pouze poslední tři modely, u nichž vám nad hlavou po stažení střechy nezůstane nic než nebe.

Fotogalerii všech deset vozů z našeho žebříčku najdete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Dvacet nejoblíbenějších značek na evropském trhu v červnu 2016
Jedničkou i v červnu zůstal Volkswagen, ale Renault se mu výrazně přiblížil. Škoda rostla jako jediná z koncernu VW a tradičně se umístila na 10. místě. Prodej nových aut v Evropě meziročně rostl už 34. měsíc v nepřetržité řadě.
Deset aut, která zrychlí z nuly na stovku pod šest vteřin a stojí méně než milion
Nová Honda Civic Type R (na snímku) rozšířila na deset počet vozů, které zvládnou zrychlení z 0 na 100 km/h za šest vteřin a méně a dají se sehnat za ceny pod milion korun. Jaké jsou další automobily s těmito parametry?
reklama
V červenci vystřídal růst prodejů nových automobilů strmý pád
Zatímco červnové statistiky registrací automobilů na českém trhu zaznamenaly rekord, v prvním prázdninovém měsíci se lidé do showroomů moc nehrnuli. Oproti loňsku bylo zaregistrováno o 12,5 % méně nových vozů.
Přehled praktických aut, která mají kufr větší než 350 litrů a stojí méně než 300 000 Kč
Nabízejí praktickou karoserii hatchback, kombi, MPV nebo SUV, dají se pořídit za méně než 300 tisíc korun a objem jejich zavazadlového prostoru přesahuje podle údajů výrobce 350 litrů. Přesně taková auta jsme hledali a našli jich přesně deset.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama