ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Crash testy - pět hvězd pro BMW 3, Hyundai i30, Mazdu CX-5 a Peugeot 208
23. května 2012

reklama
Čtyři modely prošly nárazovými testy organizace Euro NCAP a všechny obdržely maximálních pět hvězd i podle letošních zpřísněných kritérií. Nabízíme podrobnosti ze zkoušek BMW 3, Hyundai i30, Mazdy CX-5 a Peugeotu 207.

Suverénně nejprodávanějím modelem v Česku je z testované čtveřice Hyundai i30 - druhá generace rodinného hatchbacku vyráběná v Nošovicích. Jeho aktuální ceník včetně prvků výbavy a technických dat si můžete otevřít zde a podrobný test přečíst zde.

Hyundai i30 (na snímku při čelním nárazu) si připsal 90 % za ochranu dospělé posádky. Většinu testů zvládly figuríny řidiče a spolujezdce téměř bez poškození. Jediný problém nastal při bočním nárazu kůlu do auta, kdy se hrudník šoféra dostal do čtvrtého stupně ohrožení z pětistupňové škály. Ani to ale nezabránilo nošovickému bestselleru (jde o třetí nejprodávanější auto v Česku, první mimo škodovky), aby s rezervou obdržel pět hvězd.

Nadšení budou z nové i30 rodiče malých dětí. Také za jejich ochranu získal hyundai 90 procent, což je nejvyšší hodnocení, které kdy bylo jakémukoli testovanému autu uděleno. Za věci související přímo s nárazem připsalo Euro-NCAP u obou figurín (děti ve věku 1,5 roku a 3 roky) maximální počet bodů. Rovněž ochrana chodců (67 %) a vybavení auta bezpečnostními systémy (86 %) s rezervou stačily k pěti hvězdám.

Malý Peugeot 208 dostal ve všech hodnocených oblastech o něco méně procent než Hyundai i30. U ochrany chodců přelezl požadovaných 60 procent pro udělení pěti hvězd jen o procento, přesto se i on může chlubit nejlepším vysvědčením. Jeho ceník si můžete otevřít zde a test přečíst zde.

Mazda CX-5 posílila řady středně velkých vozů SUV vhodných nejen na asfalt, ale i do lehčího terénu. Ukázala se jako jedno z nejbezpečnějších aut této kategorie, když získala za ochranu dospělých úctyhodných 94 % a stoprocentní ochranu dospělého pasažéra na místě spolujezdce. Rovněž 87 % u bezpečnosti dětí patří k nejlepším výsledkům v historii.

Ceník Mazdy 5 si otevřete zde a podrobný test přečtěte zde.

Nejvíce procent za ochranu dospělých získalo z kvarteta testovaných aut BMW řady 3 (95 %). Mezi historicky nejúspěšnější patří i ochrana chodců ze strany manažerského sedanu, která činí 78 procent. Ceník BMW řady 3 najdete zde a podrobný test si přečtěte zde.

Díky čtyřem novým pětihvězdičkovým autům se počet modelů, které dostaly nejvyšší hodnocení i podle přísnějších kritérií platných pro rok 2012 rozšířil na 13. Dalšími premianty jsou BMW řady 1, BMW X1, Ford Focus, Ford Ranger, Honda Civic, Mercedes třídy M, Nissan Leaf, Subaru XV a Volvo V60.

Více výsledků nárazových testů objevíte zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama

Další články

Škoda Citigo dostala za bezpečnost pět hvězd, testy prošla i čínská auta
Organizace Euro NCAP dnes vydala 17 autům vysvědčení za absolvování nárazových testů. Desítka z nich dostala maximální pětihvězdičkové hodnocení. Dosáhla na něj i Škoda Citigo. Nabízíme podrobnosti.
Crash testy - nová Honda Civic zazářila, Jeep Compass zklamal
Organizace Euro NCAP zveřejnila výsledky nárazových testů dvou nových aut. Honda Civic 9. generace dosáhla pěti hvězd i podle přísnějších letošních kritérií, Jeep Compass má hvězdy dvě. Nabízíme podrobnosti.
reklama
Mazda CX-5 - ceny, parametry motorů a porovnání s konkurenty
Mazda CX-5 se zatím oficiálně na českém trhu neprodává, ale už známe její ceny a parametry motorů. Jak si vede jedna z nejočekávanějších novinek letošního roku v porovnání s ostatními vozy SUV?
Peugeot 208 - porovnání technických dat s konkurenty
Peugeot v květnu uvede na český trh novou 208. Nástupce modelů 206 a 207 a budoucího konkurenta Škody Fabia už jsme si prolezli a změřili, známe i jeho základní technická data. Jak je na tom v porovnání se soupeři?
Peugeot 208 stojí od 220 000 Kč
Peugeot zveřejnil ceník nového modelu 208. Třídveřová verze začíná na 220 000 Kč, pětidveřová o patnáct tisíc dráž. Porovnali jsme ceny a výbavu s doprodávajícím se modelem 207 i konkurenty.
Prodej nových aut tlačí vzhůru nejsilnější značky - Škoda a Hyundai
Silní svou pozici ještě posilují na úkor menších - tak by se dal ve stručnosti popsat trend prodeje nových aut v dubnu 2012. Škoda a Hyundai obsadily osm z prvních deseti míst v žebříčku TOP 10 nejpopulárnějších modelů.
reklama
blog comments powered by Disqus
reklama