ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Škoda nabídla akční model Citigo Fresh také se slabším tříválcem
7. dubna 2016

reklama
Škoda vylepšila nabídku modelu Citigo v oblíbené výbavě Fresh o další pohonnou jednotku. S tříválcovým zážehovým motorem 1.0 MPI/44 kW přijde minimálně na 219 900 Kč ve tří- a 229 900 Kč v pětidveřové verzi.

Škoda Citigo sice suverénně vládne segmentů miniautomobilů, ale jinak je to nejslabší článek současné prodejní smrště, která od začátku nového roku navyšuje mladoboleslavské automobilce tržní podíl. Na druhou stranu to ukazuje omezenou oblibu automobilů této kategorie mezi českými motoristy. Vždyť nejmenší škodovce patří v žebříčku registrací za první čtvrtletí letošního roku až 14. příčka, zatímco její ostatní sourozenci s náskokem okupují prvních pět míst.

Pod kapotou Škody Citigo najdete dvě varianty zážehového tříválce 1,0 litru o výkonech 44 a 55 kW. Silnější z nich dělá při sprintu z místa na stovku ze škodovky solidně dynamické miniauto, slabší naopak hluboce podprůměrné. Udávanou spotřebou se však slabší varianta řadí mezi ty úspornější minivozy, silnější má apetit průměrný. Novinkou v nabídce je skloubení výbavy Fresh právě se slabším motorem 1.0 MPI/44 kW. Vznikly tak vlastně čtyři nové varianty, protože malý tříválec lze kromě pětistupňové ručně řazené převodovky kombinovat i se čtyřstupňovým automatem. K tomu je ovšem třeba dodat, že pokud základní verzi nazveme nedynamickou až línou, pro dynamiku jinak komfortnějšího automatu se již těžko hledá vhodný výraz. Na srovnání parametrů pohonných jednotek v této kategorii se podívejte zde.

Akční verze Fresh vychází z nejvyšší výbavy Style, ale je o 10 tisíc korun levnější a přidává několik prvků výbavy navíc. Jde o součásti paketu Style Plus, za který se připlácí 10 900 korun a obsahuje například parkovací senzory, zatmavená zadní skla nebo kůží potažený volant, hlavici řadicí páky a madlo ruční brzdy. Už varianta Style přitom zahrnuje mimo jiné klimatizaci, rádio, 14palcová litá kola, přední mlhovky nebo dálkově ovládané centrální zamykání. Akční verze Citigo Fresh tak patří mezi opravdu bohatě vybavená miniauta. Výbava Fresh je k dispozici i v provedení G-TEC, které kromě benzinu spaluje také zemní plyn. Třídveřové plynové provedení stojí 290 900 Kč, pětidveřové o deset tisíc víc a nejdražším modelem nabídky je pak pětidveřová verze G-TEC ve výbavě Style, která v základu stojí 310 200 Kč.

Porovnali jsme pětidveřovou Škodu Citigo 1.0/44 kW Fresh s kolínským produktem Peugeot 108 a francouzsko-německým Renaultem Twingo - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Z porovnání je dobře vidět, že zatímco u Citigo Fresh chce Škoda poměrem ceny a výbavy nabídnout sice malý ale plnohodnotný vůz, oba Francouzi útočí efektními designovými prvky exteriéru, ale jinak toho z hlediska výbavy mnoho nenabídnou a nejmenší peugeot je pak z nich vůbec nejdražší. Škoda Citigo je zajímavá hlavně pro ty, kteří mají minimální rozpočet a za každou cenu chtějí nový automobil. Podívejte se zde na přehled nejlevnějších automobilů na českém trhu do 200 tisíc korun.

Kompletní ceník pětidveřové Škody Citigo si prohlédněte zde, podrobný test čtěte zde.

reklama
13. ledna 2012
Test Škoda Citigo 3dv.
Obě výkonové verze Škody Citigo jsem dosud testoval jen krátce. Co nového přinesl týdenní test slabší varianty litrového tříválce v nejvyšší výbavě? Jaká je spotřeba nejmenší škodovky v nejrůznějších režimech?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Škoda Citigo 3dv.
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama