ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Kia Picanto: zlevnění o 10 tisíc, základní model nyní stojí 204 980 korun
20. listopadu 2016

reklama
U nejmenšího modelu v nabídce korejské automobilky Kia dostane zákazník nyní tzv. vánoční bonus, čímž se základní cena tohoto malého hatchbacku výrazně přiblížila dvousettisícové hranici.

Mini s názvem Picanto patřilo svého času k oporám výrobního programu automobilky Kia na evropském trhu. V Česku však nikdy nemělo na růžích ustláno. Zaznamenatelné počty registrací zde totiž má v kategorii Mini pouze Škoda Citigo. Ostatní modely včetně líbivého Picanta se prodávají sporadicky a situace se výrazně nemění, ani když některý z nich výrazným způsobem zlevní. Přesto se o to začátkem listopadu u importéra automobilů Kia pokusili.

Picanto však nikdy nepatřilo k nejlevnějším automobilům na českém trhu. Základní verze Active s pětidveřovou karoserií (třídveřová se k nám vůbec nedováží) stála dlouho minimálně 214 980 Kč, což nebylo zrovna konkurenceschopné. Ostatně všechny modely na českém trhu, které jsou k mání v ceně do 220 tisíc korun, najdete zde. Za tyto peníze navíc zákazník dostal jen základní dopravní prostředek individuální dopravy bez nároku na bezpečnou dynamiku nebo aspoň základní "luxus". Takový model však dnes u značky Kia pořídíte za lákavých 204 980 Kč.

Pod kapotou má taková kia tříválec 1.0 CVVT/49 kW, který zrychlí z klidu na 100 km/h za 14,6 s a dosáhne nejvyšší rychlosti 158 km/h. Na pohotovostní hmotnost necelých 1000 kg to stačí, s plně zatíženým automobilem (celková hmotnost 1400 kg) však už bude tenhle tříválec docela bojovat. Ve výbavě chybí klimatizace, audiosystém i centrální zamykání, v ceně je vlastně jen šestice airbagů a palubní počítač.

Základní nároky na přiměřený komfort splní až výbava Cool, která stojí o 10 tisíc korun více, tedy celkem 214 980 Kč. Poznáte ji podle klik nebo vnějších zpětných zrcátek v barvě karoserie. Ve standardu nechybí výše zmíněné prvky jako klimatizace, audiosystém s bluetooth a 4 reproduktory nebo centrální zamykání s dálkovým ovládáním. Navíc má verze Cool také tónovaná skla, elektrické ovládání předních oken, kůží potažený volant a výškově nastavitelné sedadlo řidiče. K dispozici je pro tuto výbavu i silnější zážehový čtyřválec 1.25 CVVT/63 kW, který dá „stovku“ již za solidních 11,9 s a může pokračovat až do rychlosti 175 km/h. Oproti tříválci dáte za tento motor navíc 10 tisíc korun, což se především kvůli bezpečnosti určitě vyplatí.

Oba motory jsou v nabídce také u nejluxusnější výbavy Top, která je o 20 tisíc dražší než Cool (od 234 980 Kč), ale navíc má ve výbavě 14palcová kola z lehkých slitin, zatmavená skla vzadu a chromovanou přední masku. Navíc je zde ještě elektrické otevírání zadní oken, samočinná klimatizace nebo audiosystém se šesti reproduktory. Verze Top také jako jediná z celé nabídky disponuje systémem start/stop, který má u značky Kia označení ISG.

Porovnali jsme Kia Picanto 1.25 CVVT/63 kW Coll s Renaultem Twingo a Citroënem C1. Podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Kompletní ceník minivozu Kia Picanto najdete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama