ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Hyundai ix20: Zlevnění základní verze nejprodávanějšího modelu kategorie MPV na českém trhu
2. ledna 2017

reklama
Korejská automobilka na přelomu roku zdražovala prakticky celou nabídku svých modelů na českém trhu. Ale našly se i výjimky. U malého MPV ix20 se například snížila o 5000 korun cena základního modelu.

Novinek je samozřejmě daleko více. Zatímco na startu už čeká připravena nová generace modelu i30, stávají provedení prodávané již pouze jako kombi i30 kombi doznalo několika zajímavých změn. Kromě zdražení příplatku za metalický lak o 2000 korun na 16 900 Kč se změny v ceníku týkají výbavy Czech Edition, která má nově ve standardu kola z lehkých slitin. Motor 1.6i byl současně s tím zdražen o 10 tisíc na 369 900 Kč, motor 1.6 GDI pak je nově dostupný pouze s paketem Festival za 389 900 korun (výbava Czech Edition Festival), což je o 10 000 korun méně, než tomu bylo předtím v kombinaci Czech Edition + paket Festival.

Zdražení metalického laku potkalo i nejmenší model i10, který však dostal i novou bohatou výbavu Style. Ta je dostupná také se základním motorem 1.0i již za 259 900 Kč. U řady i20 byla o 5000 korun zdražena výbava Limited Edition Plus, řada i40 pro změnu přišla u výbavy Experience, která byla zlevněna o 5000 korun, o vyhřívaný volant a sedadla, za což si nově musíte připlácet 10 tisíc korun v rámci paketu Winter. Některé výbavy byly o 500 korun zdraženy také u kompaktního SUV Tucson, zatímco Santa Fe by v podstatě bylo bez změn nebýt zdražení příplatku za metalický lak o 2000 korun.

Hyundai ix20 si stále může říkat nejoblíbenější MPV na trhu. V přehledu absolutně nejprodávanějších modelů dlouhodobě patří do první desítky a po i30 SW je druhým nejprodávanějším modelem korejské automobilky. Aktuální úprava ceníku tomuto trendu určitě neublíží, spíše naopak. Druhý bestseler Hyundaie se totiž může pochlubit nižší základní cenou, což by mohlo přilákat další zájemce. Ti pak sice možná skončí u některé z dražších výbav, ale důležitý první kontakt „obstará“ atraktivní základní cena.

Současná nabídka modelu ix20 se odvíjí ze tří pohonných jednotek a tří základních výbav – Start, Trikolor a Komfort. Vedle toho ještě existuje akční výbava Czech Edition dodávaná se základním motorem 1.4i/66 kW, která i s klimatizací stojí 279 990 Kč. Tato cena je však podmíněna objednáním Hyundai pojištění a využitím financování Hyundai Smart Super.

Pokud zaplatíte hotově, vyjde Czech Edition na 299 990 Kč, což je s ohledem na výbavu, ve které jsou kromě klimatizace například přední mlhovky, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka, asistent rozjezdu ve svahu a palubní počítač docela solidní nabídka. Z hlediska obvyklé výbavy však chybí dálkové centrální zamykání a audiosystém, což si lze u výbavy Trikolor i Czech Edition objednat za 10 900 Kč v rámci paketu Essential.

Porovnali jsme Hyundai ix20 1.4i/66 kW Czech Edition s modely Kia Venga a Nissan Note Podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete měnit dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Základní model ix20 má stejný motor 1.4i/66 kW ale chudší výbavu Start a stojí 289 990 Kč. Je tedy o cca 10 tisíc korun levnější než Czech Edition, ale ušetřené peníze jsou vykoupeny velice chudou výbavou, ve které stojí za zmínku pouze klimatizace.

Pokud chcete jiný motor nebo samočinnou převodovku, musíte sáhnout po výbavě Trikolor. Ta je prakticky stejná jako Czech Edition, ale s motorem 1.4i/66 kW přijde takto vybavená ix20 již na 329 990 Kč. Za motor 1.6i/92 kW se připlácí 20 tisíc korun a za turbodiesel 1.4 CRDi/66 kW dokonce 50 tisíc korun. Samočinná převodovka přijde na 40 tisíc korun.

Nejluxusnější varianta ix20 se jmenuje Komfort a nabízí se pouze s motory 1.6i/92 kW a 1.4 CRDi/66 kW za 394 990 respektive 424 990 korun. Zájemce se může těšit na 16palcová kola z lehkých slitin, projektorové světlomety s přisvědcováním do zatáček, zadní LED světla, vyhřívání volantu potaženéhoo kůží, tempomat, zadní parkovací čidla, vyhřívaná přední sedadla nebo audiosystém s bluetooth.

Pokud vám tato výbava nestačí, můžete si u výbavy Komfort připlatit za paket Premium. 79 tisíc korun za tento balíček není málo, ale jeho součástí je třeba navigační systém, kožené čalounění, panoramatická střecha, bezklíčový přístup a startování tlačítkem, samočinná klimatizace nebo 17palcová kola z lehkých slitin.

Kompletní aktuální ceník kompaktního MPV ix20 si prohlédněte zde. Podrobný test inovované verze poháněné motorem 1,6 litru v kombinaci se samočinnou převodovkou si můžete přečíst zde.

reklama
17. července 2015
Test Hyundai ix20
Hyundai ix20 je nejprodávanějším vozem rodinné kategorie MPV na českém trhu, takže není divu, že jeho nedávnou modernizaci bereme jako příležitost k nové recenzi. Co všechno se na nošovickém bestselleru změnilo?
ZOBRAZIT AKTUÁLNÍ CENÍK Hyundai ix20
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama