ZPĚT NA ČLÁNKY & RECENZE

Audi Q3: nejprodávanější model značky v prosinci zdražil o 8000 korun
1. ledna 2017

reklama
Audi v prosinci zvedlo ceny u většinu modelů o tisíce v závislosti na modelu a výbavě, nejvíce o 30 tisíc u luxusního SQ7 a nejméně u kompaktu A1 o 7000 korun. My se zaměříme na nejprodávanější model značky, kterým je SUV Q3.

Značce Audi se v poslední době na českém trhu daří. Z trojlístku německých prémiovým značek je sice v počtu registrací až třetí za Mercedesem (6733) a BMW (5975), ale za mnichovskou značkou je jen o pár automobilů s 5890 registracemi podle údajů SDA do konce listopadu.

V rámci modelového portfolia značky se dobře prodávají tradiční opory výrobního programu, jako jsou modelové řady A4 (744), A6 (910) a Q7 (911). Vůbec nejprodávanější „audinou“ u nás je však možná trochu překvapivě kompaktní SUV Q3, kterému v žebříčku registrací do konce listopadu 2016 patřila s 1091 prodanými vozy 46. příčka.

Model Q3 se prodává od roku 2011 a je postavený na stejné platformě jako Volkswagen Tiguan. Má tedy příčně umístěné motory a pohon předních nebo všech kol řešený prostřednictvím lamelové spojky Haldex. V roce 2015 se toto SUV dočkalo faceliftu, při kterém dostalo trochu jinou přední část s rozšířenou maskou chladiče, délka se pak díky novým nárazníkům prodloužila o 3 mm na 4,39 m.

Pod kapotou je k dispozici jeden z pěti přeplňovaných čtyřválců s přímým vstřikováním paliva. Zážehové motory reprezentují motorizace 1.4 TFSI/110 kW a 2.0 TFSI/132 a 162 kW, vznětové pak dvoulitry 2.0 TDI/110 a 135 kW. Porovnávat parametry motorů Audi Q3 s konkurenty můžete v přehledných tabulkách zde.

Benzinové agregáty s objemem 1,4 litru se dodávají stejně jako slabší turbodiesel jen s pohonem předních kol, dvoulitry jsou čtyřkolky kombinované výhradně se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou S tronic. Turbodiesely jsou s jedinou výše popsanou výjimkou čtyřkolky dodávané standardně s šestistupňovým manuálem. S tronic je u turbodieselů jen u verzí quattro za příplatek 63 tisíc korun.

Zdražení je u modelu Q3 plošné o 8000 korun s výjimkou varianty Q3 Sport 2.0 TFSI, jejíž cena 1 027 900 Kč se nezměnila. Nejdostupnější varianta Q3 1.4 TFSI v základní výbavě stojí nyní 777 900 Kč. Za tyto peníze dostanete ve standardu pohon předních kol a manuální převodovku, dále pak mimo jiné 16palcová kola z lehkých slitin, asistent rozjezdu do kopce, dojezdové rezervní kolo, volant potažený kůží, klimatizaci, prodlouženou záruku na 4 roky nebo do nájezdu 120 000 km, výškově nastavitelná přední sedadla, základní audiosystém s bluetooth, střešní ližiny, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, xenonové světlomety a dělené a sklopné opěradlo druhé řady sedadel.

0 16 tisíc korun je dražší základní naftové provedení 2.0 TDI/110 kW, nejlevnější čtyřkolka 2.0 TDI quattro/110 kW přijde na 863 900 Kč.

Porovnali jsme naftovou Audi Q3 quattro se srovnatelnými verzemi BMW X1 a Mercedesu třídy GLA - podívejte se zde. Parametry připraveného srovnání můžete přidávat a ubírat dle vlastních preferencí, dají se porovnávat i jiné verze nebo modely.

Další alternativy Audi Q3 představují o 47 tisíc korun dražší výbavové linie Sport a Design, jejichž zaměření prozrazují názvy. Mírně se od základního provedení liší vizáží a standardní výbavou. Obě varianty například disponují 17palcovými koly, systémem volby jízdních režimů Audi drive select nebo střešními ližinami z eloxovaného hliníku. Verze Design má navíc atraktivní detaily jako třeba nástupní lišty s hliníkovými dekoracemi nebo ochranu nákladové hrany z ušlechtilé oceli, u Sportu zase dostanete ve standardu tříramenný sportovní volant a sedadla s lepším bočním vedením.

Kompletní ceník včetně prvků standardní a příplatkové výbavy si otevřete zde.

reklama
ZOBRAZIT KOMENTÁŘE
komentare

reklama
blog comments powered by Disqus
reklama