Spouštíme testovací verzi nového Vybermiauto.cz. Vyzkoušejte si vylepšenou stránku mezi prvními! Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Nová Octavia zářila v nárazových testech. Je bezpečnější než předchůdkyně.

Vloženo: 6.3.2013

Nejen dnes už téměř povinných pět hvězd na celkovém vysvědčení, ale hlavně vynikající výsledky v jednotlivých hodnocených oblastech - tak si vedla nová Škoda Octavia v nárazových testech Euro NCAP.

Nová Škoda Octavia, jejíž podrobný test si můžete přečíst zde, prošla všemi testy Euro NCAP bez výraznější slabiny. Nejlepšího výsledku v porovnání s konkurenty dosáhla v ochraně chodců při střetu s nimi. Obdržených 82 procent je historicky nejvyšším číslem v kategorii velkých rodinných aut, do níž ji Euro NCAP řadí. Lepší hodnoty dosáhl pouze kompaktní hatchback Volvo V40, u něhož chodce chrání speciální airbag.

Rovněž 93 procent za ochranu dospělé posádky a 86 procent za péči o děti řadí novou Octavii k absolutní špičce nejen mezi podobnými auty. Stoprocentní úspěšnost si připsala například při ochraně spolujezdce při čelním nárazu, řidiče při bočním nárazu do ploché překážky nebo dítěte ve věku 1,5 roku cestujícího na sedadle spolujezdce proti směru jízdy.

Největší problém vznikl při bočním nárazu nové Octavie na sloup, po němž řidiči podle Euro NCAP hrozí čtvrtý nejvyšší stupeň poranění hrudníku z pěti možných. Testující organizace také Octavii vyčítá absenci omezovače rychlosti, kvůli níž si připsala průměrných 66 procent při hodnocení asistenčních systémů řidiče. Zato jí udělila čtyři pochvaly za systémy aktivně pomáhající řidiči jako je například udržování jízdního pruhu zásahy do řízení.

Porovnání s předchozí generací testovanou v roce 2004 vyznívá pro novinku ve všech směrech lépe. Největší rozdíl je v následcích čelního nárazu pro řidiče. Předchozí Octavia obdržela na vysvědčení čtyři hvězdy. Kritéria testů přitom byla tehdy mnohem méně přísnější než v současnosti. Nová Octavia se chlubí i lepšími výsledky než její větší bratr Superb, rovněž pětihvězdičkový. Porovnat bezpečnost nové Octavie s ostatními škodovkami i konkurenty můžete zde.

Rovněž další tři testovaná auta z poslední várky obdržela plný počet pěti hvězd. Jde o novou generaci hatchbacku pro menší rodiny Toyota Auris, jeho sourozence z kategorie terénních aut RAV4 (první test čtěte zde) a elektromobil Renault ZOE, který se zatím jako jediný ze čtveřice zkoušených vozů neprodává na českém trhu.

Související články

Zajímavý nový prvek výbavy - Ford Mondeo dostane nafukovací pásy
Šest novinek prošlo nárazovými testy. Volvo V40 přepisovalo historii.
Pět hvězdiček za bezpečnost Škodě Rapid, jen tři Dacii Lodgy
Jen tři hvězdy z nárazových testů Euro NCAP pro kolínská trojčata
Nejbezpečnější auta roku 2012 podle crash testů Euro NCAP
Nová Škoda Octavia Combi stojí od 364 900 Kč. Porovnali jsme ji se soupeři.

blog comments powered by Disqus

Fiat Tipo Kombi: Velký zavazadlový prostor za minimální cenu
Fiat uvedl na český trh nejpraktičtější karosářskou verzi řady Tipo. Nové kombi nabízí zavazadelník o objemu 550 litrů a doplňuje verze sedan a hatchback. V základní verzi s motorem 1.4/88 kW přijde na 329 900 Kč.
21.2.2017 | více
 

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Peugeot 308 SW zlevnil o pět tisíc, s turbodieselem jej pořídíte již za 395 tisíc korun
Začátkem února vrátili u Peugeotu do nabídky bonus až 20 tisíc korun při výkupu starého vozu. U pětidveřového hatchbacku 308 se tak můžete dostat na základní cenu 320 tisíc korun, kombi minimálně pořídíte za 395 tisíc korun.
14.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál