Spouštíme testovací verzi nového Vybermiauto.cz. Vyzkoušejte si vylepšenou stránku mezi prvními! Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Nejčastěji registrovaná auta na českém trhu v listopadu

Vloženo: 3.12.2015

Listopad 2015 se stal pro trh s novými auty nejúspěšnějším devátým měsícem v historii. Meziroční nárůst dosáhl téměř 25 procent. V plusu jsou všechny značky koncernu VW bojujícího s Dieselgate i Hyundai, který v minulých měsících ztrácel.

Báječný rok českých prodejců nových osobních aut pokračuje. V listopadu se v Česku zaregistrovalo více než dvacet tisíc vozů, což znamená meziroční nárůst téměř o 25 procent a suverénně nejlepší jedenáctý měsíc v historii. Dařilo se drtivé většině značek. Z desítky těch největších je jich v plusu devět, výjimku tvoří Dacia s mírným poklesem proti loňsku.

Stěžovat si nemohou ani značky koncernu Volkswagen, na jehož prodejní výsledky už v jiných částech světa dopadá tíha aféry Dieselgate. U nás si samotná značka VW v listopadu meziročně polepšila o 15 procent, Audi o 44 procent a Seat o čtyři procenta. Škoda zaznamenala nárůst o 25 procent. Je ale fakt, že u VW, Seatu a Škody jde o něco horší výsledky než v předchozích měsících.

Domácí automobilka přesto zabrala více než 31 procent trhu a tradičně obsadila i první tři příčky v žebříčku nejúspěšnějších modelů. Do jeho čela se po několika měsících nadvlády Fabie opět vrátila suverénka posledních let Octavia (na snímku Combi RS).

Vysoký byl i podíl aut s naftovým motorem na celkového trhu, přesáhl 46 procent. U vozů značky VW tvořil nadpoloviční část, u škodovek poloviční a u audin drtivou většinu. Jedině seaty se v listopadu v Česku prodávaly ze značek koncernu VW převážně s benzinovými motory.

V listopadu se dařilo i značce Hyundai, která v minulých měsících zaznamenala vysoké meziroční propady a potýká se se vzpourou největšího prodejce. Proti loňskému listopadu navýšila počet registrací o více než 29 procent.

Níže se můžete podívat na deset nejúspěšnějších značek za listopad 2015 podle nových registrací osobních aut na českém trhu. Umístění v závorce znamená pořadí za jedenáct měsíců letošního roku:

1. (1.) Škoda             6375

2. (2.) Volkswagen     1875

3. (3.) Hyundai           1857

4. (4.) Ford                1356

5. (5.) Dacia                958

6. (8.) Renault             804

7. (9.) Peugeot            632

8. (7.) Kia                   623

9. (10.) Seat               538

10. (13.) Audi              526

Kliknutím na aktivní názvy značek otevřete přehled jejich nejprodávanějších modelů včetně ceníků, výbav, technických dat, redakčních testů a dalších podrobností.

Největšího meziročního nárůstu dosáhla v listopadu značka Mini, která si zaregistrovala osmkrát více aut než loni (122 kusů). Téměř trojnásobného navýšení jsme byli svědky u Land Roveru (114 ks), o 74 procent si polepšil Jeep. Ze značek TOP 10 na tom bylo nejlépe Audi (+44 %) a Renault (+41 %). Mezi několika málo klesajícími značkami jsou například Alfa Romeo (-67 %), Dacia (-2%) a Opel (měl o dvě registrace méně než loni).

Trh s novými auty letos po jedenácti měsících roste o více než dvacet procent. Škoda si polepšila o 28 procent. Všechny značky TOP 10 jsou v plusu, největší nárůst si stále připisuje Volkswagen (+32 %). Z menších hráčů vidíme nárůsty o více než dvojnásobek u Ferrari, Lamborghini, Mini nebo Rolls Roycu. V červených čísel je například Lancia (-63 %), Bentley (-41 %), Alfa Romeo (-28 %), Citroën (-9 %) nebo Honda (-6 %).

Související články

Deset nejoblíbenějších značek nových aut v říjnu na českém trhu
Deset nejlevnějších aut s naftovým motorem
Škoda skončila přes meziroční pokles v říjnu v Evropě desátá
Přehled aut s nejdelším dojezdem na jednu nádrž

blog comments powered by Disqus

Ceny nové generace Kia Rio na českém trhu začínají na částce 279 980 korun
Nová generace řady Kia Rio vyrostla, dospěla a nyní se uchází také o přízeň českých zákazníků. Nabízí jednu karoserii, čtyři motorizace a dvě výbavy, ceny se pohybují mezi necelými 280 tisíci až po bezmála 350 tisíc korun.
22.2.2017 | více
 

Fiat Tipo Kombi: Velký zavazadlový prostor za minimální cenu
Fiat uvedl na český trh nejpraktičtější karosářskou verzi řady Tipo. Nové kombi nabízí zavazadelník o objemu 550 litrů a doplňuje verze sedan a hatchback. V základní verzi s motorem 1.4/88 kW přijde na 329 900 Kč.
21.2.2017 | více
 

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál