Spouštíme testovací verzi nového Vybermiauto.cz. Vyzkoušejte si vylepšenou stránku mezi prvními! Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Nárazové testy nových generací Citroënu C4 Picasso a Hondy CR-V

Vloženo: 30.6.2013

Pět hvězd, tedy nejvyšší hodnocení, získaly nové generace modelů Citroën C4 Picasso a Honda CR-V v nárazových testech od nezávislé organizace Euro NCAP. Přinášíme podrobnosti k výsledkům.

Nový Citroën C4 Picasso patří mezi designově nejzajímavější auta 21. století. Na českém trhu začne prodávat až v září, přesto jsme ho už vyzkoušeli - podrobný test čtěte zde. Dostal se i do spárů organizace Euro NCAP, která jej několikrát poslala proti nejrůznějším překážkám. Výsledek? Plný počet pěti hvězd.

Ochranu dospělé posádky zvládla třetí generace C4 Picasso na 86 procent, tedy o procento hůře než předchůdce při testu v roce 2009, přesto bohatě splnila limit 80 procent potřebný pro udělení pěti hvězd. Největší problémy měl citroën s bočním nárazem na kůl, při němž byl hrudník řidiče ohrožený čtvrtým stupněm nebezpečí z pěti možných. Naopak klasický boční náraz zvládl s maximálním počtem bodů. U čelního nárazu byla v největším nebezpečí řidičova pravá noha - vyčíslili ho stupněm 3.

Výrazný nárůst bezpečnosti zaznamenala nová C4 Picasso v porovnání s předchůdcem u ochrany dětí. Jejích 88 procent je navíc vůbec nejlepším prozatímním letošním výsledkem ze všech testů a zároveň historicky nejúspěšnějším vysvědčením mezi menšími vozy kategorie MPV. Figurína suplující starší tříleté dítě sedící ve druhé řadě po směru jízdy dokonce dostala v nové C4 Picasso podle metodiky Euro NCAP maximální možnou ochranu.

Vysoké hodnocení si citroën odvezl i za bezpečnost chodců (68 %) a asistenčních systémů (81 %).

Nová Honda CR-V (na snímku) už se v Česku několik měsíců prodává, takže kromě podrobného testu (zde) nabízíme i její ceník a technické údaje (zde).

V testech Euro NCAP získala pět hvězd poprvé. Předchozí generace při zkouškách v letech 2002 a 2007 zůstaly jen na čtyřech.

Vynikajícím způsobem zvládlo nové CR-V ochranu dospělých - na 93 %. Všechny části těla obou figurín byly v každém z testů vystaveny maximálně druhému stupni ohrožení z pěti možných, takže Euro NCAP nenašlo v tomto ohledu na hondě slabší stránku.

Relativně slabší výsledek v ochraně dětí 74 procent není způsobený horší bezpečností auta (vždyť u menší figuríny dítěte ve věku 1,5 roku cestující proti směru jízdy dostalo CR-V maximální počet bodů), ale spíše nejasnými instrukcemi kvůli přepínání mezi aktivací a deaktivací airbagu spolujezdce.

A jak je na tom s hodnocením u Euro NCAP vaše vysněné auto? Další výsledky včetně prokliků na videa z testů najdete zde.

Související články

Šest novinek prošlo nárazovými testy. Volvo V40 přepisovalo historii.
Pět hvězdiček za bezpečnost Škodě Rapid, jen tři Dacii Lodgy
Jen tři hvězdy z nárazových testů Euro NCAP pro kolínská trojčata
Nejbezpečnější auta roku 2012 podle crash testů Euro NCAP
Nová Octavia zářila v nárazových testech. Je bezpečnější než předchůdkyně.
Trax a Captur mají pět hvězd od Euro NCAP. Sandero čtyři a Evalia tři

blog comments powered by Disqus

Fiat Tipo Kombi: Velký zavazadlový prostor za minimální cenu
Fiat uvedl na český trh nejpraktičtější karosářskou verzi řady Tipo. Nové kombi nabízí zavazadelník o objemu 550 litrů a doplňuje verze sedan a hatchback. V základní verzi s motorem 1.4/88 kW přijde na 329 900 Kč.
21.2.2017 | více
 

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Peugeot 308 SW zlevnil o pět tisíc, s turbodieselem jej pořídíte již za 395 tisíc korun
Začátkem února vrátili u Peugeotu do nabídky bonus až 20 tisíc korun při výkupu starého vozu. U pětidveřového hatchbacku 308 se tak můžete dostat na základní cenu 320 tisíc korun, kombi minimálně pořídíte za 395 tisíc korun.
14.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál