Spouštíme testovací verzi nového Vybermiauto.cz. Vyzkoušejte si vylepšenou stránku mezi prvními! Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Jedenáct aut nově prošlo nárazovými testy. Pět bez plného počtu hvězd

Vloženo: 27.11.2013

Nezávislá organizace Euro NCAP zveřejnila jedenáct nových vysvědčení pro vozy, které absolvovaly její testy. Šest z nich získalo plný počet hvězd, pět aut obdrželo o hvězdičku méně. Které modely se nárazových zkoušek zúčastnily?

Z hlediska prodejní úspěšnosti testovaných vozů na českém trhu nás nejvíc zajímá výsledek nové generace Peugeotu 308, která přijela na tuzemské silnice teprve před několika týdny. Dostala plných pět hvězd a Euro NCAP ohodnotilo ochranu dospělých na 92 a dětí na 79 procent. Jediné dva vážnější problémy představují střední ohrožení hrudníku řidiče při bočním nárazu na sloup a větší síly působící na krk figuríny tříletého dítěte upoutané do sedačky na zadním sedadle. Podrobný jízdní test nového Peugeotu 308 napsaný na základě zkoušek několika verzí čtete zde.

Přímou konkurenci pro Peugeot 308 představuje i nová generace Mazdy 3 (na snímku), která dopadla ještě o něco lépe než francouzský soupeř. Tím pádem samozřejmě obdržela pět hvězd, k tomu 93 % za ochranu dospělých a 86 % u dětí. Výrazně překonala i výsledky předchůdkyně. Při klasickém bočním nárazu do deformovatelné překážky dokonce obdržela maximum bodů. Zato úder na sloup je stejně jako u peugeotu kamenem úrazu. Řidičův hrudník se tady dokonce ocitl ve čtvrtém stupni ohrožení z pěti možných. Klasický jízdní test nové Mazdy 3, která se v Česku prodává ještě kratší dobu než Peugeot 308, čtěte zde.

Vynikajících výsledků z hlediska bezpečnosti dosáhl i další nováček na českém trhu - Ford Tourneo Connect. Jde o první osobní verzi kompaktní dodávky, která takové ocenění získala. Ford Tourneo Connect navíc dostal pět hvězd s velkou rezervou za 94procentní ochranu dospělých a 85 procent u dětí. Žádná část "těla" figurín nebyla při testech ohrožena vyšším než druhým stupněm nebezpečí. Běžný test prodloužené verze Tournea Connect označené Grand najdete zde.

Sestavu pětihvězdičkových aut doplňují luxusní vozy Infiniti Q50 a Maserati Ghibli, plný počet hvězd získal i elektromobil postavený na základě Mitsubishi Outlander.

Čtyři hvězdy z pěti nadělilo Euro NCAP nové generaci křížence malého hatchbacku a multifunkčního vozu MPV - Nissanu Note. Dospělou posádku chrání na 86 procent a děti na 82 procent. Na rozdíl od pětihvězdičkových aut tady hrozí poranění i při čelním nárazu - od volantu a středového sloupku. Střední stupeň ohrožení zaznamenali zkušební komisaři na obou stehnech řidiče a levém stehně spolujezdce. Stejně je na tom krk řidiče při nárazu zezadu. Bežný silniční test Nissanu Note, který proběhl bez jediného škrábance :-), čtěte zde.

Dalšími čtyřhvězdičkovými auty jsou elektromobil BMW i3, malé SUV Ford Ecosport, které se zatím v Česku nenabízí, nebo osobní verze dodávky VW Transporter označená T5 Kombi. Při opakovaném testu si o jednu hvězdu na čtyři polepšil i Mercedes Citan Kombi alias Renault Kangoo převlečený do kabátku s třícípou hvězdou.

Přehled dříve vydaných vysvědčení od Euro NCAP autům, která se aktuálně jako nová nabízejí na českém trhu, včetně odkazů na videa crash testů, máte zde.

blog comments powered by Disqus

Fiat Tipo Kombi: Velký zavazadlový prostor za minimální cenu
Fiat uvedl na český trh nejpraktičtější karosářskou verzi řady Tipo. Nové kombi nabízí zavazadelník o objemu 550 litrů a doplňuje verze sedan a hatchback. V základní verzi s motorem 1.4/88 kW přijde na 329 900 Kč.
21.2.2017 | více
 

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Peugeot 308 SW zlevnil o pět tisíc, s turbodieselem jej pořídíte již za 395 tisíc korun
Začátkem února vrátili u Peugeotu do nabídky bonus až 20 tisíc korun při výkupu starého vozu. U pětidveřového hatchbacku 308 se tak můžete dostat na základní cenu 320 tisíc korun, kombi minimálně pořídíte za 395 tisíc korun.
14.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál