Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Dvanáct nových nárazových testů Euro NCAP

Vloženo: 26.10.2011

Organizace Euro NCAP dnes zveřejnila výsledky dvanácti nových testů. Jedenáct aut získalo plný počet hvězd! Která to jsou? Jakému modelu se na téměř povinné nejlepší vysvědčení dosáhnout nepodařilo?

Bezesporu nejzajímavějším výsledkem nové várky testů je skvělé hodnocení velkého pick-upu Ford Ranger. Ten nejen, že získal nejlepší výsledek z celé dvanáctky při ochraně dospělé posádky (96 %), ale mezi premianty se zařadil i z hlediska ochrany dětí (85 %). Úplně nejvíc ale šokovala vstřícnost obřího pick-upu vůči chodcům. Jeho 81 % se zatím žádný jiný model ani zdaleka nepřiblížil.

Dalším premiantem se stal Hyundai Veloster (na snímku). Sportovně vyhlížející korejské kupé charakteristické tím, že se na straně u řidiče nachází dvojice dveří a na pravé pouze ty přední, se procenty v ochraně dospělých vyrovná Rangeru. Coby dětská chůva je dokonce nejlepší z celé dvanáctky (89 %).

Nejmasověji prodávaným autem v Česku je z testovaného tuctu Toyota Yaris. Její třetí generace prošla testy stejně hladce jako její předchůdci. Yaris by spolu s Rangerem, BMW řady 1 a Mercedesem třídy M získal pět hvězd i příští rok. K jejich dosažení totiž bude potřeba minimálně šedesátiprocentní hranice při ochraně pěšáků.

Vysoké úspěšnosti při ochraně dospělých dosáhly oba nové opely, které se zatím ještě neprodávají v Česku - Zafira Tourer (prodloužená a luxusnější varianta multifunkčního rodinného auta) a třídveřová Astra GTC.

Na úspěchy nového Avea, Cruze a Orlanda navázal i zástupce Chevroletu v kategorii SUV, tedy aut schopných vydat se i mimo asfalt - nový model Captiva.

Třetím nejúspěšnějším vozem z hlediska procent při ochraně dětí a dospělých se stalo nové Audi Q3 - další zástupce kategorie SUV, ale v kompaktním balení.

Nejnižší míru ochrany dospělých prokázala auta italských značek odvozená od vozů Chrysler. Zatímco u Fiatu Freemont a Lancie Thema to ještě na plný počet hvězd stačilo, Lancii Voyager jedna těsně utekla.

Procentuální hodnocení nově i dříve testovaných aut v crash testech Euro NCAP nebo odkazy na videa jednotlivých zkoušek najdete po kliknutí zde.

blog comments powered by Disqus

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Peugeot 308 SW zlevnil o pět tisíc, s turbodieselem jej pořídíte již za 395 tisíc korun
Začátkem února vrátili u Peugeotu do nabídky bonus až 20 tisíc korun při výkupu starého vozu. U pětidveřového hatchbacku 308 se tak můžete dostat na základní cenu 320 tisíc korun, kombi minimálně pořídíte za 395 tisíc korun.
14.2.2017 | více
 

Deset nejlevnějších rodinných hatchbacků a liftbacků
Loni bylo období, kdy se žádný z nových pětidveřových hatchbacků a liftbacků nižší střední třídy nedal pořídit za méně než 300 tisíc korun. Letos se situace zlepšila a pod tuto hranici lze pořídit tři různé modely.
12.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál