Spouštíme testovací verzi nového Vybermiauto.cz. Vyzkoušejte si vylepšenou stránku mezi prvními! Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset nejoblíbenějších značek nových aut v říjnu na českém trhu

Vloženo: 5.11.2015

Aféra koncernu Volkswagen s dieselovými motory se na českém trhu v říjnu vůbec neprojevila. U všech značek skupiny VW rostly registrace nových aut rychleji než celý trh. A ten si meziročně polepšil o více než deset procent.

Zářijový trend pokračuje. Vypadá to, jako by aféra Dieselgate se softwarem způsobujícím podvádění při měření emisí naftových motorů, byla v Česku pro vozy koncernu Volkswagen tou nejlepší reklamou. Stejně jako v září rostly v říjnu meziročně registrace nových aut u všech postižených značek skupiny, a to dokonce mnohem rychleji než celý trh.

Zatímco celkově se v říjnu 2015 zaregistrovalo o deset procent více nových aut než v říjnu 2014, u značky Volkswagen činil nárůst téměř 21 procent, u Škody Auto více než 23 procent, u Seatu více než 37 procent, a Audi se dokonce s přírůstkem více než 45 procent stala největším skokanem mezi objemově významnými značkami.

Všechny čtyři koncernové značky se umístily v TOP 10 a dohromady jim patřila více než polovina trhu, tedy 51 procent. Téměř 35 procent si z koláče jménem automobilový trh ukousla Škoda Auto, loňský podíl na trhu tak zvětšila o více než tři procenta. Je to vidět i na žebříčku modelů, kde škodovky opanovaly nejen všechny tři medailové pozice, ale i další příčky v první desítce pořadí nejprodávanějších vozů. Čechy nejvyhledávanějším novým autem se už několikátý měsíc po sobě stala Fabia (na snímku), která postupně stahuje náskok Octavie i v celoročním účtování. 

Níže se můžete podívat na deset nejúspěšnějších značek za říjen 2015 podle nových registrací osobních aut na českém trhu. Umístění v závorce znamená pořadí za deset měsíců letošního roku:

1. (1.) Škoda             6865

2. (2.) Volkswagen     2112

3. (3.) Hyundai           1683

4. (4.) Ford                1284

5. (7.) Kia                   677

6. (5.) Dacia                676

7. (9.) Peugeot            619

8. (8.) Renault             600

9. (10.) Seat               589

10. (13.) Audi              482

Kliknutím na aktivní názvy značek otevřete přehled jejich nejprodávanějších modelů včetně ceníků, výbav, technických dat, redakčních testů a dalších podrobností.

Největšího meziročního nárůstu ze všech sledovaných značek dosáhl Jaguar, který si z loňských čtyř vozů polepšil o čtyřnásobek na letošních šestnáct. Téměř dvojnásobek nových registrací zaznamenal i Jeep. Z první desítky skončilo v plusu osm značek. Výjimku tvoří Hyundai s poklesem o 23 procent a Dacia, která si proti loňsku pohoršila o 21 procent. Ještě hůř je na tom třeba Lancia, která místo loňských 15 aut letos zaregistrovala jen čtyři.

Za prvních deset měsíců letošního roku roste trh s novými registracemi téměř o dvacet procent. Škoda si polepšila o 28 procent. Ze značek TOP 10 jsou v plusu všechny s výjimkou Peugeotu, který na loňský rok ztrácí 1,5 %. Největší nárůst vidíme u Volkswagenu (+34 %), z ostatních si ještě více připisují třeba Jeep (+99 %) nebo Nissan (+72 %). Nejvíce ztrácejí Dodge (-63 %) a Lancia (-59 %).

Mírně odlišný pohled na trh s novými auty ukazuje společnost Médea Research. Ta u každé značky od nových registrací odčítá kusy do tří měsíců deregistrované a vyvezené do zahraničí, a také vozy, které nebyly prodány fyzickým ani právnickým osobám a ocitly se v takzvané šedé zóně. Podle jejího pořadí zůstává druhou nejoblíbenější značkou za letošní rok mezi novými auty Hyundai. I podle této metodiky ale koncern VW dosáhl na trhu nadpoloviční podíl.

Související články

Škoda skončila v září v Evropě na jedenáctém místě
Deset nejlevnějších víceúčelových aut (MPV) pro velké rodiny
Deset nejlevnějších rodinných naftových kombíků
Přehled nejúspornějších kombíků na českém trhu

blog comments powered by Disqus

Fiat Tipo Kombi: Velký zavazadlový prostor za minimální cenu
Fiat uvedl na český trh nejpraktičtější karosářskou verzi řady Tipo. Nové kombi nabízí zavazadelník o objemu 550 litrů a doplňuje verze sedan a hatchback. V základní verzi s motorem 1.4/88 kW přijde na 329 900 Kč.
21.2.2017 | více
 

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Peugeot 308 SW zlevnil o pět tisíc, s turbodieselem jej pořídíte již za 395 tisíc korun
Začátkem února vrátili u Peugeotu do nabídky bonus až 20 tisíc korun při výkupu starého vozu. U pětidveřového hatchbacku 308 se tak můžete dostat na základní cenu 320 tisíc korun, kombi minimálně pořídíte za 395 tisíc korun.
14.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál