Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset nejlevnějších manažerských aut po zdražení Škody Superb

Vloženo: 25.9.2016

Manažerská auta za poslední rok a půl dramaticky zdražila a netýká se to jen Škody Superb, jejíž ceny se zvýšily v září. Ještě loni v únoru se daly nejlevnější vozy střední třídy pořídit za méně než půl milionu a devět z nich pod šest set tisíc. Teď už se do této hranice vejdou jen čtyři.

Přehled deseti nejlevnějších manažerských aut přinášíme v reakci na zdražení Škody Superb, k němuž došlo v polovině září (podrobnosti zde).

Za manažerské považujeme vozy takzvané střední třídy, což jsou v českých poměrech velká auta a kromě manažerů si je pořizují i bohatší rodiny. Jde o auta typu Škody Superb nebo Volkswagenu Passat. Téměř všechny vozy uvedené v žebříčku se za uvedené ceny prodávají jako čtyřdveřové sedany nebo pětidveřové liftbacky, drtivá většina z nich ale za nevelký příplatek nabízí i karoserii kombi.

Níže tedy najdete deset aktuálně nejlevnějších manažerských aut v Česku:

Opel Insignia                  od 529 900 korun (na snímku)

Mazda 6                             577 900 korun

Hyundai i40                        579 990 korun

Peugeot 508                       580 000 korun

Citroen C5                          619 900 korun

Renault Talisman                 619 900 korun

Toyota Avensis                    629 900 korun

Škoda Superb                     630 900 korun

Kia Optima                          639 980 korun

Ford Mondeo                       642 990 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 25. 9. 2016.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy karoserií, motory nebo stupni výbav. Kompletní přehled všech verzí aut střední třídy splňujících naše požadavky s cenou do 650 tisíc najdete zde.

Osm z deseti aut v našem přehledu jsou čtyřdveřové sedany, pouze Superb a Mondeo pětidveřové liftbacky. Pětidveřovou variantu nabízí i Insignia, je ale o deset tisíc dražší než čtyřdveřový sedan.

Podobný průzkum jsme naposledy dělali loni v únoru. Tehdy se ještě Renault Laguna a Citroën C5 prodávaly za méně než půl milionu a devět z deseti aut v žebříčku se vešlo pod šest set tisíc. Daleko v minulosti není ani doba, kdy se daly nové vozy střední třídy pořídit hluboko pod půl milionu korun. Tuto kategorii ale postihlo v posledních letech výrazné zdražení.

Na druhou stranu je třeba dodat, že manažerská auta si pořizují většinou firmy, které je nekupují klasickým způsobem, ale pronajímají v rámci operativního leasingu a platí za to měsíční splátky. Přesto doporučené ceny určitou roli hrají. Řada firem má totiž u každé manažerské pozice finanční limit, do kterého se pracovníci musejí vejít, a ten se často odvíjí právě od klasických ceníků.

Nejoblíbenější manažerská auta nepatří mezi nejlevnější. Českým prodejům kraluje Škoda Superb před VW Passat, který se do nejlevnější desítky ani nedostal, a Fordem Mondeo. Kompletní žebříček aut podle obliby najdete zde.

Související články

Prodeje v srpnu opět rekordní, Dacia přeskočila Ford
Deset nejlevnějších sedmimístných SUV
20 nejúspěšnějších značek v srpnu na evropském trhu - Škoda skončila devátá
10 nejlevnějších MPV - multifunkčních rodinných aut

blog comments powered by Disqus

Zdražení u Opelu a nová výbava Smile, u Astry vyjde minimálně na 355 900 Kč
K lednovému zdražování se přidali také u Opelu. I když v ceníku najdete i položky, jejichž cena se snížila, celkově se zdražovalo o šest až 10 tisíc korun. My se podrobně podíváme, jak se to projevilo u Astry.
23.1.2017 | více
 

Dvacet nejprodávanějších aut v Evropě v roce 2016
Titul nejprodávanějšího evropského auta obhájil v roce 2016 Volkswagen Golf. V první dvacítce se umístily i dvě škodovky Octavia a Fabia. Obě zaznamenaly historicky nejvyšší umístění v žebříčku.
22.1.2017 | více
 

Základní model korejského SUV Hyundai Tucson je nově dražší o 10 tisíc korun
Český importér automobilů Hyundai upravoval ceníky, které se měnily spíše směrem nahoru. Model Tucson například podražil o pět až deset tisíc korun, v základu nyní přijde na 539 990 Kč.
20.1.2017 | více
 

Kia cee´d přichází se základní cenou pod 300 tisíc korun
U značky Kia se měnily loňské ceníky. Změny se týkají většiny modelových řad, nejvíce nejprodávanějšího modelu cee´d, kde došlo ke zdražení až o 15 tisíc. Týká se to pouze některých modelů, ten základní byl naopak o 10 tisíc korun zlevněn.
19.1.2017 | více
 

Dvacet nejprodávanějších automobilových značek v Evropě v roce 2016
Pozici nejoblíbenější značky v Evropě obhájil Volkswagen. Druhý Renault odsunul na třetí pozici Ford. Skokanem roku se stal Jaguar, mezi velkými značkami Mercedes. Škoda obhájila loňské desáté místo.
17.1.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál