Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset nejlevnějších hybridů a elektromobilů

Vloženo: 27.12.2015

Nejlevnější hybridní auto, Toyota Yaris HSD, se prodává od 374 900 korun. Ujede i pár kilometrů pouze na elekřinu. Nejdostupnějším elektromobilem je Volkswagen e-Up!. Ten se prodává od 619 900 korun.

Hybridním autům a elektromobilům se letos na českém trhu daří. Od ledna do listopadu 2015 se nově registrovalo 965 hybridů, zatímco loni to bylo za stejné období 337 kusů. U elektromobilů nárůst tak impozantní není, místo loňských 151 vozů jezdících výhradně na elektřinu jich letos přibylo 202.

Pojďme si v krátkosti shrnout, co to vlastně je hybrid. Jde o auto, které disponuje jak klasickým spalovacím motorem na benzin nebo naftu, tak elektromotorem. Funguje jako malá elektrárna, elektřinu si umí vyrábět samo takzvanou rekuperací. Transformuje ji z kinetické neboli jízdní energie při brzdění motorem nebo brzdami. Elektřinu ukládá do akumulátorů, které pak využívá jako zdroj energie pro elektromotor.

Hybridy mívají díky podpoře elektromotoru nižší spotřebu než běžná auta s benzinovými nebo naftovými motory. Rozlišujeme takzvané full hybridy a mild hybridy. "Plnotučné" hybridy se dokáží pohybovat jen na elektřinu bez podpory spalovacího motoru, i když ujedou tímto způsobem vzdálenost maximálně v řádu jednotek kilometrů. U jednodušší varianty hybridu vždy musí běžet spalovací motor a elektromotor slouží jen jako podpůrná pohonná jednotka. Takové vozy už se ale na českém trhu nenabízejí.

Elektromobily žádný spalovací motor nemají a pohánějí vůz pouze na elektřinu, kterou externě dobíjejí ze sítě a zároveň si ji umí stejně jako hybridy vytvářet rekuperací.

Níže si prohlédněte deset aktuálně nejlevnějších hybridů a elektromobilů na českém trhu:

Toyota Yaris HSD            od 364 900 korun

Toyota Auris                         499 900 korun

Volkswagen e-Up!                 619 900 korun

Lexus CT                             629 000 korun

Toyota Prius+                       719 900 korun

Nissan Leaf                          730 000 korun

Ford Mondeo HEV                804 990 korun

Peugeot 3008 HY4                808 000 korun

Kia Soul EV                          849 980 korun

Volkswagen e-Golf                 930 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 27.12.2015.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy karoserií (Auris hatchback, Auris Touring Sports - kombík) a výbav. Kompletní přehled všech verzí aut splňujících naše požadavky s cenou do jednoho milionu najdete zde.

Většinu z aut v naší hitparádě tvoří hybridy. Elektromobily jsou tu čtyři - minivůz e-Up! a kompakty Leaf, Soul a e-Golf. Mezi hybridy najdeme jak malá auta (Yaris), tak rodinné kompakty s karoserií hatchback (Auris, CT), kombi (Auris TS) nebo víceúčelové MPV (Prius+). Nechybí ani manažerský sedan (Mondeo) nebo auto kategorie SUV se schopnostmi lépe zvládat lehký terén a pohonem všech kol (Peugeot 3008). Hybridy se rozlézají do všech automobilových segmentů.

Související články

Přehled aut s nejdelším dojezdem na jednu nádrž
Deset nejlevnějších aut na zemní plyn (CNG)
Volkswagen Up! je díky Maraton Edition levnější a lépe vybavený
Deset aut, která doporučíme jako dárek pod stromeček

blog comments powered by Disqus

Zdražení u Opelu a nová výbava Smile, u Astry vyjde minimálně na 355 900 Kč
K lednovému zdražování se přidali také u Opelu. I když v ceníku najdete i položky, jejichž cena se snížila, celkově se zdražovalo o šest až 10 tisíc korun. My se podrobně podíváme, jak se to projevilo u Astry.
23.1.2017 | více
 

Dvacet nejprodávanějších aut v Evropě v roce 2016
Titul nejprodávanějšího evropského auta obhájil v roce 2016 Volkswagen Golf. V první dvacítce se umístily i dvě škodovky Octavia a Fabia. Obě zaznamenaly historicky nejvyšší umístění v žebříčku.
22.1.2017 | více
 

Základní model korejského SUV Hyundai Tucson je nově dražší o 10 tisíc korun
Český importér automobilů Hyundai upravoval ceníky, které se měnily spíše směrem nahoru. Model Tucson například podražil o pět až deset tisíc korun, v základu nyní přijde na 539 990 Kč.
20.1.2017 | více
 

Kia cee´d přichází se základní cenou pod 300 tisíc korun
U značky Kia se měnily loňské ceníky. Změny se týkají většiny modelových řad, nejvíce nejprodávanějšího modelu cee´d, kde došlo ke zdražení až o 15 tisíc. Týká se to pouze některých modelů, ten základní byl naopak o 10 tisíc korun zlevněn.
19.1.2017 | více
 

Dvacet nejprodávanějších automobilových značek v Evropě v roce 2016
Pozici nejoblíbenější značky v Evropě obhájil Volkswagen. Druhý Renault odsunul na třetí pozici Ford. Skokanem roku se stal Jaguar, mezi velkými značkami Mercedes. Škoda obhájila loňské desáté místo.
17.1.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál