Spouštíme testovací verzi nového Vybermiauto.cz. Vyzkoušejte si vylepšenou stránku mezi prvními! Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset nejlevnějších hybridů a elektromobilů

Vloženo: 27.12.2015

Nejlevnější hybridní auto, Toyota Yaris HSD, se prodává od 374 900 korun. Ujede i pár kilometrů pouze na elekřinu. Nejdostupnějším elektromobilem je Volkswagen e-Up!. Ten se prodává od 619 900 korun.

Hybridním autům a elektromobilům se letos na českém trhu daří. Od ledna do listopadu 2015 se nově registrovalo 965 hybridů, zatímco loni to bylo za stejné období 337 kusů. U elektromobilů nárůst tak impozantní není, místo loňských 151 vozů jezdících výhradně na elektřinu jich letos přibylo 202.

Pojďme si v krátkosti shrnout, co to vlastně je hybrid. Jde o auto, které disponuje jak klasickým spalovacím motorem na benzin nebo naftu, tak elektromotorem. Funguje jako malá elektrárna, elektřinu si umí vyrábět samo takzvanou rekuperací. Transformuje ji z kinetické neboli jízdní energie při brzdění motorem nebo brzdami. Elektřinu ukládá do akumulátorů, které pak využívá jako zdroj energie pro elektromotor.

Hybridy mívají díky podpoře elektromotoru nižší spotřebu než běžná auta s benzinovými nebo naftovými motory. Rozlišujeme takzvané full hybridy a mild hybridy. "Plnotučné" hybridy se dokáží pohybovat jen na elektřinu bez podpory spalovacího motoru, i když ujedou tímto způsobem vzdálenost maximálně v řádu jednotek kilometrů. U jednodušší varianty hybridu vždy musí běžet spalovací motor a elektromotor slouží jen jako podpůrná pohonná jednotka. Takové vozy už se ale na českém trhu nenabízejí.

Elektromobily žádný spalovací motor nemají a pohánějí vůz pouze na elektřinu, kterou externě dobíjejí ze sítě a zároveň si ji umí stejně jako hybridy vytvářet rekuperací.

Níže si prohlédněte deset aktuálně nejlevnějších hybridů a elektromobilů na českém trhu:

Toyota Yaris HSD            od 364 900 korun

Toyota Auris                         499 900 korun

Volkswagen e-Up!                 619 900 korun

Lexus CT                             629 000 korun

Toyota Prius+                       719 900 korun

Nissan Leaf                          730 000 korun

Ford Mondeo HEV                804 990 korun

Peugeot 3008 HY4                808 000 korun

Kia Soul EV                          849 980 korun

Volkswagen e-Golf                 930 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 27.12.2015.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy karoserií (Auris hatchback, Auris Touring Sports - kombík) a výbav. Kompletní přehled všech verzí aut splňujících naše požadavky s cenou do jednoho milionu najdete zde.

Většinu z aut v naší hitparádě tvoří hybridy. Elektromobily jsou tu čtyři - minivůz e-Up! a kompakty Leaf, Soul a e-Golf. Mezi hybridy najdeme jak malá auta (Yaris), tak rodinné kompakty s karoserií hatchback (Auris, CT), kombi (Auris TS) nebo víceúčelové MPV (Prius+). Nechybí ani manažerský sedan (Mondeo) nebo auto kategorie SUV se schopnostmi lépe zvládat lehký terén a pohonem všech kol (Peugeot 3008). Hybridy se rozlézají do všech automobilových segmentů.

Související články

Přehled aut s nejdelším dojezdem na jednu nádrž
Deset nejlevnějších aut na zemní plyn (CNG)
Volkswagen Up! je díky Maraton Edition levnější a lépe vybavený
Deset aut, která doporučíme jako dárek pod stromeček

blog comments powered by Disqus

Ceny nové generace Kia Rio na českém trhu začínají na částce 279 980 korun
Nová generace řady Kia Rio vyrostla, dospěla a nyní se uchází také o přízeň českých zákazníků. Nabízí jednu karoserii, čtyři motorizace a dvě výbavy, ceny se pohybují mezi necelými 280 tisíci až po bezmála 350 tisíc korun.
22.2.2017 | více
 

Fiat Tipo Kombi: Velký zavazadlový prostor za minimální cenu
Fiat uvedl na český trh nejpraktičtější karosářskou verzi řady Tipo. Nové kombi nabízí zavazadelník o objemu 550 litrů a doplňuje verze sedan a hatchback. V základní verzi s motorem 1.4/88 kW přijde na 329 900 Kč.
21.2.2017 | více
 

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál