Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset nejlevnějších aut s parkovací kamerou

Vloženo: 27.3.2016

Stačí 240 tisíc korun a můžete mít nové auto vybavené parkovací kamerou. Nejlevněji se dají s tímto prvkem výbavy pořídit mini trojčata z kolínské továrny TPCA.

Parkovací kamera patří mezi prvky výbavy oceňované zejména obyvateli měst, neocenitelným pomocníkem je i pro motoristy a motoristky roztržité, s horším odhadem při parkování a nešikovné. Ukazuje, co se právě děje za vozem. Jen těžko pak řidič(ka) přehlédne hrající si dítě, chodce nebo třeba sloupek nebo nižší zídku, což jsou předměty, které by nemusely zaznamenat parkovací senzory.

Nevýhodou parkovacích kamer bývá jejich náchylnost na zašpinění v dešti a sněhu. Někteří výrobci to ale vyřešili tím, že kamera vyjede z karoserie pouze tehdy, když zařadíte zpátečku, jinak je skrytá.

Není to tak dlouho, kdy parkovací kamera patřila pouze mezi výsady luxusních vozů. Ty doby už jsou dávno pryč, což dokazuje i náš žebříček. Deset nejlevnějších modelů s parkovací kamerou se s rezervou vejde do 300 tisíc korun včetně příplatku za kameru, pokud není součástí výbavy.

Níže se tedy můžete podívat na žebříček deset nejdostupnějších nových aut obsahujících parkovací kameru:

Citroën C1              od 239 900 korun

Toyota Aygo                239 900 korun

Peugeot 108                248 900 korun

Kia Picanto                  260 980 korun

Opel Corsa                  263 900 korun

Peugeot 208                275 000 korun

Toyota Yaris                279 900 korun

Renault Twingo            282 900 korun

Seat Ibiza                    283 000 korun

Citroën C3                    284 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny platí k 24. březnu 2016 při platbě naráz včetně případných příplatků za parkovací kameru, pokud není ve standardní výbavě. V cenách nejsou započítány případné bonusy na vstupní cenu do výpočtu splátek při značkovém financování. Ceny jsou s DPH.

Každé auto jsme do přehledu zařadili pouze s nejlevnější karosářskou verzí, motorem a výbavou. Většina z těch v popředí by se do žebříčka vešla ve velkém množství specifikací. Kompletní přehled všech 65 verzí aut s parkovací kamerou do 300 tisíc korun seřazený od nejlevnější najdete zde.

Na čele žebříčku se seřadila trojice technicky příbuzných miniaut vyrábějících se v továrně TPCA nedaleko Kolína. Citroënu patří první příčka nejen podle abecedy, ale také díky tomu, že za necelých 240 tisíc korun lze mít parkovací kameru u praktičtější pětidveřové varianty. Toyota ji za stejnou cenu nabízí u třídveřového provedení.

U většiny menších aut se zejména v nižších stupních výbav za kameru připlácí, často si musí řidič pořídit i médium, na kterém se bude obraz ukazovat, tedy multimediální displej. Příplatek tak může dosahovat až dvacet tisíc korun. Pokud je ale vůz už displejem vybaven, dá se samotná kamera pořídit i za pět tisíc. Druhým, dnes už ale méně častěji používaným médiem na zobrazování obrazu kamery, je část zpětného zrcátka.

Související články

Deset nejlevnějších hatchbacků a liftbacků rodinné velikosti
Deset nejlevnějších středně velkých SUV
Volkswagen zůstává přes ztrátu podílu na trhu suverénní evropskou jedničkou
Žádné z aut typu VW Golf už se nedá pořídit za méně než 300 tisíc

blog comments powered by Disqus

Dvacet nejprodávanějších aut v Evropě v roce 2016
Titul nejprodávanějšího evropského auta obhájil v roce 2016 Volkswagen Golf. V první dvacítce se umístily i dvě škodovky Octavia a Fabia. Obě zaznamenaly historicky nejvyšší umístění v žebříčku.
22.1.2017 | více
 

Základní model korejského SUV Hyundai Tucson je nově dražší o 10 tisíc korun
Český importér automobilů Hyundai upravoval ceníky, které se měnily spíše směrem nahoru. Model Tucson například podražil o pět až deset tisíc korun, v základu nyní přijde na 539 990 Kč.
20.1.2017 | více
 

Kia cee´d přichází se základní cenou pod 300 tisíc korun
U značky Kia se měnily loňské ceníky. Změny se týkají většiny modelových řad, nejvíce nejprodávanějšího modelu cee´d, kde došlo ke zdražení až o 15 tisíc. Týká se to pouze některých modelů, ten základní byl naopak o 10 tisíc korun zlevněn.
19.1.2017 | více
 

Dvacet nejprodávanějších automobilových značek v Evropě v roce 2016
Pozici nejoblíbenější značky v Evropě obhájil Volkswagen. Druhý Renault odsunul na třetí pozici Ford. Skokanem roku se stal Jaguar, mezi velkými značkami Mercedes. Škoda obhájila loňské desáté místo.
17.1.2017 | více
 

Toyota Auris: Redukce motorového programu a akční výbava Sprint za 384 900 Kč
U Toyoty po novém roce výrazně zredukovali nabídku řady Auris, kde zbyly jen dvě motorizace. Aktuální varianty jsou ale k dispozici za zajímavé ceny z hlediska bohaté standardní výbavy v rámci zvýhodněné edice Sprint.
15.1.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál