Spouštíme testovací verzi nového Vybermiauto.cz. Vyzkoušejte si vylepšenou stránku mezi prvními! Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset nejlevnějších aut s parkovací kamerou

Vloženo: 27.3.2016

Stačí 240 tisíc korun a můžete mít nové auto vybavené parkovací kamerou. Nejlevněji se dají s tímto prvkem výbavy pořídit mini trojčata z kolínské továrny TPCA.

Parkovací kamera patří mezi prvky výbavy oceňované zejména obyvateli měst, neocenitelným pomocníkem je i pro motoristy a motoristky roztržité, s horším odhadem při parkování a nešikovné. Ukazuje, co se právě děje za vozem. Jen těžko pak řidič(ka) přehlédne hrající si dítě, chodce nebo třeba sloupek nebo nižší zídku, což jsou předměty, které by nemusely zaznamenat parkovací senzory.

Nevýhodou parkovacích kamer bývá jejich náchylnost na zašpinění v dešti a sněhu. Někteří výrobci to ale vyřešili tím, že kamera vyjede z karoserie pouze tehdy, když zařadíte zpátečku, jinak je skrytá.

Není to tak dlouho, kdy parkovací kamera patřila pouze mezi výsady luxusních vozů. Ty doby už jsou dávno pryč, což dokazuje i náš žebříček. Deset nejlevnějších modelů s parkovací kamerou se s rezervou vejde do 300 tisíc korun včetně příplatku za kameru, pokud není součástí výbavy.

Níže se tedy můžete podívat na žebříček deset nejdostupnějších nových aut obsahujících parkovací kameru:

Citroën C1              od 239 900 korun

Toyota Aygo                239 900 korun

Peugeot 108                248 900 korun

Kia Picanto                  260 980 korun

Opel Corsa                  263 900 korun

Peugeot 208                275 000 korun

Toyota Yaris                279 900 korun

Renault Twingo            282 900 korun

Seat Ibiza                    283 000 korun

Citroën C3                    284 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny platí k 24. březnu 2016 při platbě naráz včetně případných příplatků za parkovací kameru, pokud není ve standardní výbavě. V cenách nejsou započítány případné bonusy na vstupní cenu do výpočtu splátek při značkovém financování. Ceny jsou s DPH.

Každé auto jsme do přehledu zařadili pouze s nejlevnější karosářskou verzí, motorem a výbavou. Většina z těch v popředí by se do žebříčka vešla ve velkém množství specifikací. Kompletní přehled všech 65 verzí aut s parkovací kamerou do 300 tisíc korun seřazený od nejlevnější najdete zde.

Na čele žebříčku se seřadila trojice technicky příbuzných miniaut vyrábějících se v továrně TPCA nedaleko Kolína. Citroënu patří první příčka nejen podle abecedy, ale také díky tomu, že za necelých 240 tisíc korun lze mít parkovací kameru u praktičtější pětidveřové varianty. Toyota ji za stejnou cenu nabízí u třídveřového provedení.

U většiny menších aut se zejména v nižších stupních výbav za kameru připlácí, často si musí řidič pořídit i médium, na kterém se bude obraz ukazovat, tedy multimediální displej. Příplatek tak může dosahovat až dvacet tisíc korun. Pokud je ale vůz už displejem vybaven, dá se samotná kamera pořídit i za pět tisíc. Druhým, dnes už ale méně častěji používaným médiem na zobrazování obrazu kamery, je část zpětného zrcátka.

Související články

Deset nejlevnějších hatchbacků a liftbacků rodinné velikosti
Deset nejlevnějších středně velkých SUV
Volkswagen zůstává přes ztrátu podílu na trhu suverénní evropskou jedničkou
Žádné z aut typu VW Golf už se nedá pořídit za méně než 300 tisíc

blog comments powered by Disqus

Ceny nové generace Kia Rio na českém trhu začínají na částce 279 980 korun
Nová generace řady Kia Rio vyrostla, dospěla a nyní se uchází také o přízeň českých zákazníků. Nabízí jednu karoserii, čtyři motorizace a dvě výbavy, ceny se pohybují mezi necelými 280 tisíci až po bezmála 350 tisíc korun.
22.2.2017 | více
 

Fiat Tipo Kombi: Velký zavazadlový prostor za minimální cenu
Fiat uvedl na český trh nejpraktičtější karosářskou verzi řady Tipo. Nové kombi nabízí zavazadelník o objemu 550 litrů a doplňuje verze sedan a hatchback. V základní verzi s motorem 1.4/88 kW přijde na 329 900 Kč.
21.2.2017 | více
 

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál