Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Deset aut, která doporučíme jako dárek pod stromeček

Vloženo: 20.12.2015

Lámete si hlavu, co dát pod stromeček svým dětem, manželce nebo milence? Nové auto se jim určitě bude líbit. Mělo by být bezpečné a co nejjednodušší na ovládání. Vybrali jsme deset takových vozů s co nejnižší cenou.

Máte na účtu dost peněz, ale minimum času na to vymyslet opravdu hodnotný dárek pro své děti nebo životní partnery. A co takhle nové auto? S výběrem samozřejmě pomůžeme.

Vycházíme z předpokladu, že děti, manželky ani milenky většinou nebývají příliš zkušenými řidiči, a tak jako hlavní kritérium bereme bezpečnost. Naším sítem propadnou pouze automobily s minimálně sedmi airbagy včetně kolenního pro řidiče.

Z typů karoserií doporučujeme pouze hatchbacky a SUV, protože je z nich dobře vidět a i méně zkušený řidič ví, kde auto začíná a končí. V úvahu by z tohoto pohledu připadala i víceúčelová MPV, ale ta jsou určena pro přepravu většího počtu lidí, a k cílové skupině obdarovávaných se nám moc nehodí. Dobrým bezpečnostním pomocníkem pro začínající šoféry bude i sledování mrtvého úhlu, které varuje před odbočením do obsazeného jízdního pruhu.

Nevyježděný řidič se musí co nejvíce soustředit na dění kolem sebe a nemělo by ho zatěžovat vlastní ovládání vozidla nebo hledání cesty. I proto jsme do výběru zahrnuli pouze auta s automatickou převodovkou a vestavěnou navigací. Multimediální soustavy vybavené navigací obsahují i bluetooth handsfree pro legální telefonování za jízdy bez nutnosti držet mobil v ruce.

Podívejme se tedy, jaká auta nám v sítu pro Ježíška z aktuální nabídky na českém trhu zbyla:

Volkswagen Golf            od 558 900 korun

Mercedes A                       579 220 korun

Audi A3 Sportback              693 400 korun

Volvo V40                           708 000 korun

Volkswagen Golf GTI/GTD    746 000 korun

Mercedes GLA                   777 367 korun

Volvo V40 Cross Country     791 500 korun

Ford Kuga                          893 880 korun

Toyota RAV4                       914 900 korun

Toyota Land Cruiser           1 079 900 korun

Kliknutím na aktivní názvy modelů otevřete jejich ceníky, přehled výbav, technická data, redakční testy a další podrobnosti. Ceny z oficiálních ceníků výrobců platí k 20.12.2015.

Od každého vozu vždy uvádíme pouze nejlevnější variantu, která splňuje naše požadavky, i když některé modely by se do první desítky vešly s více typy motorů a výbav. Kompletní přehled všech verzí aut splňujících naše požadavky s cenou do 1,1 milionu najdete zde.

Žebříček se nám hezky rozdělil na dvě půlky. Tu první, cenově přijatelnější, tvoří hatchbacky, a druhou SUV nebo kříženci hatchbacků s nimi. Z hlediska velikosti převládají kompakty, tedy nižší střední třída. Větší auta najdeme na posledních třech příčkách pořadí.

To, že jsme vybrali auta opravdu bezpečná, dokazují výsledky nárazových testů Euro NCAP. Všech devět aut, která zkoušky absolvovala (nezúčastnil se pouze Land Cruiser, ale o jeho bezpečnosti asi těžko někdo pochybuje), získala nejvyšší možné hodnocení pěti hvězdiček a většinou se řadila z hlediska ochrany dospělé posádky k absolutní špičce (podívejte se zde).

Samozřejmě, že pokud chcete auto stihnout ještě pod stromeček, nemůžete si ho konfigurovat do výroby, ale musíte vybírat ze skladových zásob u jednotlivých prodejců. To by ale neměl být žádný problém a nabídka zůstává stále široká. Ihned k dispozici je v Česku například více než tři sta golfů.

Související články

Deset nejlevnějších sedanů, liftbacků a kombi střední třídy
Přehled aut s nejdelším dojezdem na jednu nádrž
Nejčastěji registrovaná auta na českém trhu v listopadu
Deset nejlevnějších aut na zemní plyn (CNG)

blog comments powered by Disqus

Zdražení u Opelu a nová výbava Smile, u Astry vyjde minimálně na 355 900 Kč
K lednovému zdražování se přidali také u Opelu. I když v ceníku najdete i položky, jejichž cena se snížila, celkově se zdražovalo o šest až 10 tisíc korun. My se podrobně podíváme, jak se to projevilo u Astry.
23.1.2017 | více
 

Dvacet nejprodávanějších aut v Evropě v roce 2016
Titul nejprodávanějšího evropského auta obhájil v roce 2016 Volkswagen Golf. V první dvacítce se umístily i dvě škodovky Octavia a Fabia. Obě zaznamenaly historicky nejvyšší umístění v žebříčku.
22.1.2017 | více
 

Základní model korejského SUV Hyundai Tucson je nově dražší o 10 tisíc korun
Český importér automobilů Hyundai upravoval ceníky, které se měnily spíše směrem nahoru. Model Tucson například podražil o pět až deset tisíc korun, v základu nyní přijde na 539 990 Kč.
20.1.2017 | více
 

Kia cee´d přichází se základní cenou pod 300 tisíc korun
U značky Kia se měnily loňské ceníky. Změny se týkají většiny modelových řad, nejvíce nejprodávanějšího modelu cee´d, kde došlo ke zdražení až o 15 tisíc. Týká se to pouze některých modelů, ten základní byl naopak o 10 tisíc korun zlevněn.
19.1.2017 | více
 

Dvacet nejprodávanějších automobilových značek v Evropě v roce 2016
Pozici nejoblíbenější značky v Evropě obhájil Volkswagen. Druhý Renault odsunul na třetí pozici Ford. Skokanem roku se stal Jaguar, mezi velkými značkami Mercedes. Škoda obhájila loňské desáté místo.
17.1.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál