Spouštíme testovací verzi nového Vybermiauto.cz. Vyzkoušejte si vylepšenou stránku mezi prvními! Přejít na nové Vybermiauto.cz


Auta v porovnavači: žádné :: v poptávkovém formuláři: žádné
Vybermiauto.czAutodata › Novinky

Češi v dubnu překonali další rekord při nakupování nových osobních aut

Vloženo: 4.5.2016

Duben se stal nejúspěšnějším měsícem v historii pro prodejce nových osobních aut v Česku. Za suverénní Škodou se přetahují o druhé místo značky Hyundai a Volkswagen stejně jako jejich modely Golf a i30.

Březen 2016 na trůnu nejúspěšnějšího měsíce v historii pro české prodejce nových osobních aut nevydržel dlouho. Překonal ho hned duben. Celkem se ve čtvrtém měsíci roku zaregistrovalo 23 131 nových vozů, o dvanáct procent více než loni.

Na rozdíl od března nebyla největším tahounem růstu jeho suverénní jednička Škoda Auto. Ta si meziročně polepšila o více než pět procent a obsadila přes 32 procent trhu, což pro ni jsou ve světle vynikajícího letošního roku podprůměrná čísla. Přesto čtyři její modely vévodí žebříčku nejoblíbenějších aut, který si můžete prohlédnout zde.

O druhé místo se přetahují Volkswagen a Hyundai. Německá značka drží stříbro podle počtu registrací. Hyundai ale tvrdí, že pokud se budou počítat pouze auta, která v Česku zůstávají i tři měsíce po registraci, patří druhé místo jemu. Dokazuje to statistikami agentury Médea Research, podle nichž devět procent u nás zaregistrovaných vozů končí do čtvrt roku za hranicemi a dalších sedm procent vozů nelze identifikovat, protože nebyly fakturovány fyzickým ani právnickým osobám.

Zajímavý souboj těchto dvou značek vidíme i v rámci modelů. Jejich nejoblíbenější vozy Hyundai i30 a Volkswagen Golf spolu soupeří o pozici nejoblíbenějšího modelu v Česku, když nebudeme počítat škodovky. Tady má zatím mírně navrch ve všech typech metodik nošovická i30 (na snímku).

Níže se můžete podívat na deset nejúspěšnějších značek za březen 2016 podle nových registrací osobních aut na českém trhu. Umístění v závorce znamená pořadí za první čtvrtletí letošního roku:

1. (1.) Škoda              7481

2. (2.) Volkswagen      2360

3. (3.) Hyundai           1921

4. (5.) Dacia               1251

5. (4.) Ford                1133

6. (7.) Peugeot            909

7. (6.) Kia                   834

8. (8.) Renault             832

9. (10.) Seat                754

10. (11.) Mercedes       562

Kliknutím na aktivní názvy značek otevřete přehled jejich nejprodávanějších modelů včetně ceníků, výbav, technických dat, redakčních testů a dalších podrobností.

Dacia slaví v dubnu nejúspěšnější umístění v historii. Ještě nikdy se nedostala mezi čtyři nejúspěšnější značky. Velkým úspěchem je také TOP 10 pro Mercedes-Benz, který z první desítky vystrnadil například Opel. Právě Mercedes (+51 %) a Dacia (+50 %) se v první desítce nejúspěšnějších značek chlubí největšími meziročními nárůsty.

Ještě více si polepšily z menších značek Jaguar (+450 %) nebo Honda (+90 %), dařilo se i Suzuki (+49 %). V plusu bylo osm z deseti značek TOP 10. Výjimku představují Ford (-8 %) a Volkswagen (-4 %). 

Za první čtyři měsíce letošního roku trh stoupl také o dvanáct procent na nová historická maxima. Největší meziroční nárůst si letos připisuje Jaguar (+131 %), dále Honda (+67 %), Alfa Romeo (+66 %), Mercedes (+52 %), Audi (+51 %), Suzuki (+50 %) nebo Mazda (+46 %). V minusu jsou například Lexus (-22 %), Volkswagen (-12 %) nebo Fiat (-9 %). 

Související články

Deset nejlevnějších aut s parkovací kamerou
Nejlepší první čtvrtletí v historii českého trhu
Evropský trh s novými auty rostl v březnu už 31. měsíc v řadě
Deset nejlevnějších kombíků se slušnou výbavou, dynamikou i spotřebou

blog comments powered by Disqus

Ceny nové generace Kia Rio na českém trhu začínají na částce 279 980 korun
Nová generace řady Kia Rio vyrostla, dospěla a nyní se uchází také o přízeň českých zákazníků. Nabízí jednu karoserii, čtyři motorizace a dvě výbavy, ceny se pohybují mezi necelými 280 tisíci až po bezmála 350 tisíc korun.
22.2.2017 | více
 

Fiat Tipo Kombi: Velký zavazadlový prostor za minimální cenu
Fiat uvedl na český trh nejpraktičtější karosářskou verzi řady Tipo. Nové kombi nabízí zavazadelník o objemu 550 litrů a doplňuje verze sedan a hatchback. V základní verzi s motorem 1.4/88 kW přijde na 329 900 Kč.
21.2.2017 | více
 

Druhá generace SUV Countryman je největším mini všech dob
Mini rostou jako z vody. Zvětšila se poslední generace klasického třídveřového modelu, přibyl pětidveřový nebo kombi Clubman. Nyní přichází nová generace SUV Countryman, která rovnou skočila o třídu výše.
19.2.2017 | více
 

Ford Mondeo: Celkové zdražení o 12 tisíc, jen verzi Vignale zlevnili o 35 tisíc korun
Před koncem ledna u Fordu vydali nový ceník modelu Mondeo. To bylo plošně zdraženo o 12 tisíc korun. Zlevnění o 35 tisíc korun se dočkala jen luxusní verze Vignale, která však pouze v základu stojí pod milion korun.
17.2.2017 | více
 

Renault Captur: Bonus 10 tisíc korun na výbavu a 10 tisíc na skladové vozy
U Renaultu Captur dostanete v únoru na skladové vozy bonus 10 tisíc korun a navíc i zimní pneumatiky zdarma. K tomu si ještě můžete zvolit výbavu navíc v hodnotě 10 tisíc korun a ještě dostanete bonus 20 tisíc při výkupu starého vozu.
15.2.2017 | více
 

Všechny články | Odebírat RSS kanál